2014-06-30

Noc Świętojańska na zamku w Owieśnie

grafika-Noc Świętojańska na zamku w Owieśnie

W sobotę 21 czerwca 2014r. już po raz ósmy, w parku obok ruin zamku Templariuszy w Owieśnie odbyła się impreza pn. "Spotkania z kulturą i historią na zamku w Owieśnie" połączona z tradycyjnymi obrzędami Nocy Świętojańskiej zorganizowana przez Gminę Dzierżoniów, Radę Sołecką Owiesna, Stowarzyszenie "Razem dla wsi" oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Owiesna.

Noc Świętojańska na zamku w Owieśnie
2014-06-24

Zagospodarowanie przestrzeni publicznej

grafika-Zagospodarowanie przestrzeni publicznej

W czerwcu zakończono realizację zadania pn. "Zagospodarowanie przestrzeni publicznej na terenie Gminy Dzierżoniów w celu organizacji plenerowych miejsc spotkań i aktywności mieszkańców wsi Jodłownik, Myśliszów, Owiesno, Piława Dolna i Roztocznik"

Zagospodarowanie przestrzeni publicznej
2014-06-24

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny

grafika-Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny

Od 16.06.2014r. rodziny z minimum trójką dzieci bez względu na dochód mogą składać wnioski o przyznanie Karty Dużej Rodziny. Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka.

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny
2014-06-18

Kolorowy świat świadomego seniora

grafika-Kolorowy świat świadomego seniora

75 seniorów z terenu całej gminy Dzierżoniów uczestniczy w projekcie "Kolorowy świat świadomego seniora", realizowanego w ramach "Rządowego programu na rzecz aktywności społecznej osób starszych na lata 2014-2020".

Kolorowy świat świadomego seniora

Nabór wniosków - Konkurs nr XII/2014

grafika-Nabór wniosków - Konkurs nr XII/2014

Zarząd Województwa Dolnośląskiego za pośrednictwem Stowarzyszania "Ślężanie - Lokalna Grupa Działania" - informuje o możliwości składania za pośrednictwem LGD - ŚLĘŻANIE wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania 4.1/413 - "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013.

Nabór wniosków - Konkurs nr XII/2014

Zaproszenie do składania ofert

grafika-Zaproszenie do składania ofert

Na podstawie Regulaminu ramowych procedur udzielania zamówień publicznych o wartości szacunkowej nie przekraczającej równowartości kwoty 30 000 euro przyjętym Zarządzeniem Nr 440/50/14 Wójta Gminy Dzierżoniów z dnia 16.06.2014r. gmina Dzierżoniów zaprasza do składania ofert na wykonanie następujących zadań:

Zaproszenie do składania ofert

Prestiżowe wyróżnienie dla gminy Dzierżoniów

grafika-Prestiżowe wyróżnienie dla gminy Dzierżoniów

Miło nam poinformować, że gmina Dzierżoniów otrzymała wyróżnienie w konkursie o Nagrodę Obywatelską Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, w kategorii Wspólnota Obywatelska.

Prestiżowe wyróżnienie dla gminy Dzierżoniów
2014-06-16

grafika-Karta Dużej Rodziny

Od dzisiaj tj. 16.06.2014r. każda rodzina, w której jest co najmniej troje dzieci, może składać w gminie wniosek o wydanie ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny.

2014-06-11

Dopłaty do materiału siewnego w ARR

grafika-Dopłaty do materiału siewnego w ARR

Jeszcze tylko do 25 czerwca 2014 r. można ubiegać się o dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany, dotyczące materiału siewnego - zbóż ozimych i jarych, roślin strączkowych, ziemniaka, mieszanek zbożowych i pastewnych - zakupionego i zużytego do siewu lub sadzenia w okresie od dnia 15 lipca 2013 r. do 15 czerwca 2014 r.

Dopłaty do materiału siewnego w ARR
2014-06-09

Krok w przyszłość z Gminą Dzierżoniów

grafika-Krok w przyszłość z Gminą Dzierżoniów

W dniu 05 czerwca br. odbyło się spotkanie podsumowujące realizację projektu systemowego "Krok w przyszłość z Gminą Dzierżoniów". Projekt skierowany był do 6 osób (5 kobiet i 1 mężczyzny) bezrobotnych, korzystających ze wsparcia Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów, będących w wieku aktywności zawodowej.

Krok w przyszłość z Gminą Dzierżoniów
2014-06-04

Sztandar dla Gminy Dzierżoniów

grafika-Sztandar dla Gminy Dzierżoniów

Rada Gminy Dzierżoniów uchwałą z dnia 26 września 2013 roku ustanowiła sztandar Gminy. W poniedziałek 2 czerwca 2014 roku po niespełna roku od tamtej chwili podczas uroczystej sesji Rady Gminy Sztandar został przekazany na ręce Przewodniczącego Rady Gminy Dzierżoniów Grzegorza Powązki.

Sztandar dla Gminy Dzierżoniów
2014-06-03

Jednogłośne absolutorium

grafika-Jednogłośne absolutorium

29 maja 2014r. w Urzędzie Gminy Dzierżoniów odbyło się posiedzenie L/14 sesji Rady Gminy. Głównym punktem obrad była ocena realizacji budżetu gminy za rok 2013. Po rozpoczęciu obrad i przyjęciu porządku głos zabrał wójt gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, który przedstawił Radzie sprawozdanie z realizacji budżetu gminy w roku 2013.

Jednogłośne absolutorium
2014-06-03

Nowizna zwyciężyła

grafika-Nowizna zwyciężyła

W sobotę 31 maja 2014r. już po raz siódmy odbyła się w Piławie Dolnej impreza plenerowa pn. "Zmagania Sołectw", które w tym roku miały inną formułę. Tym razem motywem przewodnim Zmagań było jajko. Były to bowiem "Jajcarskie Zmagania".

Nowizna zwyciężyła