AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2013-12-27

Plan Transportowy ZKM Bielawa

grafika-Plan Transportowy ZKM Bielawa

Zapraszamy do zapoznania się z ogłoszeniem Burmistrza Miasta Bielawa w sprawie Projektu Planu Zrównoważonego Rozwoju Publicznego Transportu Zbiorowego dla gmin, dla których Gmina Bielawa jest organizatorem publicznego transportu zbiorowego.

Plan Transportowy ZKM Bielawa
2013-12-24

Planowany układ sieci drogowej wsi Roztocznik

grafika-Planowany układ sieci drogowej  wsi Roztocznik

W związku z trwającymi pracami związanymi z opracowaniem "Projektu urządzeniowo-rolnego wsi Roztocznik" zapraszamy mieszkańców gminy Dzierżoniów do zapoznania się z planowaną siecią dróg do przebudowy oraz kolejnością ich realizacji.

Planowany układ sieci drogowej  wsi Roztocznik
2013-12-20

Sesja budżetowa Rady Gminy Dzierżoniów

grafika-Sesja budżetowa Rady Gminy Dzierżoniów

W przedświąteczny czwartek 19 grudnia 2013r. w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Mościsku odbyła się XLV Sesja Rady Gminy Dzierżoniów. W obradach Sesji udział wzięli: Marian Kowal Członek Zarządu Powiatu Dzierżoniowskiego, kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych, kierownicy referatów Urzędu Gminy oraz sołtysi z terenu gminy.

Sesja budżetowa Rady Gminy Dzierżoniów
2013-12-20

Z małej gminy w wielki świat...

grafika-Z małej gminy w wielki świat...

Wychowankowie Gminnego Przedszkola w Dobrocinie Dominik Frygies, Wojciech Turowski i Aleksander Stroka wraz z wychowawcą Wiolettą Gadziną wzięli udział w etapie wojewódzkim konkursu "Zaczarowany świat wierszy Juliana Tuwima", do którego dostali się dzięki zwycięstwu w eliminacjach powiatowych.

Z małej gminy w wielki świat...
2013-12-20

Ograniczenia w używaniu wyrobów pirotechnicznych !!!

grafika-Ograniczenia w używaniu wyrobów pirotechnicznych !!!

Podaje się do publicznej wiadomości rozporządzenie Nr 4 Wojewody Dolnośląskiego z dnia 19 grudnia 2013 r. w sprawie ograniczeń w użytkowaniu wyrobów pirotechnicznych na terenie województwa dolnośląskiego.

Ograniczenia w używaniu wyrobów pirotechnicznych !!!
2013-12-18

W odwiedzinach u Ducha Gór

grafika-W odwiedzinach u Ducha Gór

Stowarzyszenie "Śleżanie - Lokalna Grupa Działania" zorganizowało wyjazd studyjny do Karpacza i okolic, który odbył się w dniach 5-6 grudnia 2013 r. Gospodarzem była Lokalna Grupa Działania "Partnerstwo Ducha Gór".

W odwiedzinach u Ducha Gór
2013-12-17

Spotkanie opłatkowe pracowników oświaty w Mościsku

grafika-Spotkanie opłatkowe pracowników oświaty w  Mościsku

Spotkania opłatkowe emerytowanych nauczycieli i pracowników administracyjno - obsługowych placówek oświatowych gminy Dzierżoniów mają już prawie dziesięcioletnią tradycję i każdego roku odbywają się w innej placówce oświatowej.

Spotkanie opłatkowe pracowników oświaty w  Mościsku
2013-12-16

Sukces Gminy Dzierżoniów w Igrzyskach LZS

grafika-Sukces Gminy Dzierżoniów w Igrzyskach LZS

13 grudnia 2013r. nastąpiło uroczyste podsumowanie rywalizacji w ramach XIV Dolnośląskich Igrzyskach LZS i Mieszkańców Wsi. Jako zwycięzca tej edycji - Gmina Lubin - została wyznaczona na organizatora tego spotkania, które odbyło się w świetlicy wiejskiej w miejscowości Obora.

Sukces Gminy Dzierżoniów w Igrzyskach LZS
2013-12-16

Tradycyjnie, nastrojowo, smacznie ...

grafika-Tradycyjnie, nastrojowo, smacznie ...

Tradycja świąt Bożego Narodzenia zajmuje szczególne miejsce w sercach Polaków. Przywiązujemy do niej wielką wagę, poświęcamy jej dużo czasu i energii. Nie wyobrażany sobie świąt bez Pasterki, choinki, bombek, światełek, szopki, kolęd, prezentów i oczywiście tradycyjnych potraw wigilijnych.

Tradycyjnie, nastrojowo, smacznie ...
2013-12-16

Gmina Dzierżoniów Ambasadorem Inicjatywy Lokalnej w regionie!

grafika-Gmina Dzierżoniów Ambasadorem Inicjatywy Lokalnej w regionie!

Fani Inicjatywy Lokalnej spotkali się 13 grudnia 2013 we Wrocławiu na Forum Inicjatyw Lokalnych. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele sześciu dolnośląskich gmin: Dzierżoniów, Brzeg Dolny, Prusice, Międzybórz, Świeradów-Zdrój i Wleń.

Gmina Dzierżoniów Ambasadorem Inicjatywy Lokalnej w regionie!
2013-12-13

Nowy chodnik w Roztoczniku

grafika-Nowy chodnik w Roztoczniku

Zakończyła się budowa pierwszego odcinka chodnika w miejscowości Roztocznik. Nowym chodnikiem o długości 260 m można bezpiecznie przejść od kościoła do Centrum Sportowo-Rekreacyjnego.

Nowy chodnik w Roztoczniku
2013-12-12

Projekt urządzeniowo-rolny wsi Roztocznik

grafika-Projekt urządzeniowo-rolny wsi Roztocznik

Wójt Gminy Dzierżoniów zawiadamia wszystkich właścicieli gospodarstw rolnych położonych w obrębie wsi Roztocznik, że w dniu 18 grudnia 2013 roku o godzinie 17:00 w sali wiejskiej Budynku Wielofunkcyjnego w Roztoczniku odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Dolnośląskiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych we Wrocławiu oraz przedstawicielami Starosty Dzierżoniowskiego.

Projekt urządzeniowo-rolny wsi Roztocznik
2013-12-11

Dolnośląski Kongres Odnowy Wsi

grafika-Dolnośląski Kongres Odnowy Wsi

Już po raz piąty Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zorganizował Kongres Odnowy Wsi. W tym roku to ważne spotkanie lokalnych liderów odbyło się 07-08.12.2013r. w Pałacu w Wojanowie.

Dolnośląski Kongres Odnowy Wsi
2013-12-10

Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego

grafika-Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego

Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego IF-AB.7840.5.400.2013.JT2 z dnia 5 grudnia 2013r. zawiadamiające o zatwierdzeniu projektu budowlanego oraz udzieleniu pozwolenia na budowę dla inwestycji pn. "Wały rzeki Piławy - Mościsko budowa wałów przeciwpowodziowych gm. Dzierżoniów".

Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego
2013-12-10

"Świat czarno-biały"

grafika-"Świat czarno-biały"

"Świat czarno-biały" to tytuł projektu artystycznego przeprowadzonego w Ośrodku Kultury i Sportu "Wyspa Koni" w Ostroszowicach w dniach 5-9 grudnia 2013 roku w ramach działania 413. Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla tzw.małych projektów.

"Świat czarno-biały"
2013-12-09

Zapraszamy na VII Festiwal Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego

grafika-Zapraszamy na VII Festiwal Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego

Stowarzyszenie "Ślężanie - Lokalna Grupa Działania" wspólnie z Gimnazjum Gminnym w Sobótce zaprasza do udziału w imprezie: VII Ślężański Festiwal Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego który odbędzie się w Hali Widowiskowej-Sportowej w Sobótce w dniach 14-15 grudnia 2013r.

Zapraszamy na VII Festiwal Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego
2013-12-06

Ostrzeżenie przed spożywaniem alkoholu niewiadomego pochodzenia

grafika-Ostrzeżenie przed spożywaniem alkoholu niewiadomego pochodzenia

Główny Inspektor Sanitarny oraz Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ostrzegają przed spożywaniem alkoholu niewiadomego pochodzenia oraz nieprzeznaczonego do spożycia dla ludzi i zwracają się z prośbą o informowanie osób spożywających alkohol o konsekwencjach picia alkoholu pochodzącego z nieznanego źródła.

Ostrzeżenie przed spożywaniem alkoholu niewiadomego pochodzenia
2013-12-05

Świąteczne Impresje Biblioteczne

grafika-Świąteczne Impresje Biblioteczne

Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów zaprasza na cykl spotkań dla dzieci "Świąteczne Impresje Biblioteczne" od 1 grudnia 2013 do 7 stycznia 2014.

Świąteczne Impresje Biblioteczne
2013-12-05

XLIV sesja Rady Gminy Dzierżoniów

grafika-XLIV sesja Rady Gminy Dzierżoniów

W czwartek 28 listopada 2013r. w sali narad Urzędu Gminy odbyła się XLIV sesja Rady Gminy Dzierżoniów. Tematem przewodnim posiedzenia była efektywność wykorzystania pozyskanych środków zewnętrznych w roku 2013.

XLIV sesja Rady Gminy Dzierżoniów
2013-12-04

Komunikat Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Dzierżoniowie

grafika-Komunikat  Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Dzierżoniowie

W okresie od 01.06. do 30.09.2013r. na terenie gmin powiatu dzierżoniowskiego miało miejsce 5 katastrof budowlanych i 1 poważna awaria dachu i stropu budynku mieszkalnego w Piskorzowie. Katastrofom uległy budynki gospodarcze, głównie stodoły będące własnością prywatnych osób.

Komunikat  Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Dzierżoniowie
2013-12-04

Biegamy na nartach w Górach Sowich

grafika-Biegamy na nartach w Górach Sowich

Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich, w skład którego wchodzą gminy: Bielawa, gmina wiejska Dzierżoniów, gmina wiejska Nowa Ruda, Pieszyce, Stoszowice oraz Walim po raz kolejny podejmuje działania przyczyniające się do rozwoju turystycznego obszaru Gór Sowich.

Biegamy na nartach w Górach Sowich
2013-12-03

Nowy chodnik w Tuszynie

grafika-Nowy chodnik w Tuszynie

W dniu 22.11.2013r. dokonano odbioru końcowego zadania pn: "Zagospodarowanie Centrum wsi Tuszyn poprzez budowę chodnika poprawiające warunki życia mieszkańców".

Nowy chodnik w Tuszynie