AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2013-11-29

Informacja

Informacja

Gmina Dzierżoniów informuje, że ze względu na trwające prace na drodze wojewódzkiej nr 384 Dzierżoniów - Łagiewniki obowiązuje do odwołania dotychczasowa tymczasowa organizacja ruchu na drodze transportu rolnego Dzierżoniów - Uciechów. Jednocześnie prosimy o zachowanie ostrożności i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym ze względu na pogarszające się warunki atmosferyczne.

2013-11-27

Krok w przyszłość z gminą Dzierżoniów

grafika-Krok w przyszłość z gminą Dzierżoniów

Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów zorganizował, w okresie od sierpnia do listopada 2013r., szereg spotkań i szkoleń dla mieszkańców gminy. Tematyka dotyczyła skutecznej autoprezentacji, komunikacji werbalnej i niewerbalnej oraz podstaw posługiwania się komputerem, internetem oraz pocztą elektroniczną.

Krok w przyszłość z gminą Dzierżoniów
2013-11-22

Spotkanie z prawnikiem

Spotkanie z prawnikiem

26 listopada 2013r. o godzinie 18:00 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie odbędzie się spotkanie z prawnikiem dotyczące prawa spadkowego. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych mieszkańców (spotkanie organizowane jest dla wszystkich, nie tylko dla członków Stowarzyszenia).

2013-11-21

Życzenia dla Pracowników Socjalnych

grafika-Życzenia dla Pracowników Socjalnych

Wszystkim pracownikom socjalnym, a zwłaszcza pracownikom socjalnym OPS Gminy Dzierżoniów składamy serdeczne życzenia i wyrazy uznania za wysiłek i zaangażowanie w wypełnianiu tak ważnej roli społecznej.

Życzenia dla Pracowników Socjalnych
2013-11-20

Opieka, rozwój i pielęgnacja dziecka

grafika-Opieka, rozwój i pielęgnacja dziecka

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Pawłem Zawitkowskim fizjoterapeutą, konsultantem Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie oraz Poradni Diagnostyki i Terapii Neurologicznej "POLEK", autorem artykułów i publikacji na temat ruchowego i poznawczego rozwoju dziecka.

Paweł Zawitkowski od lat doradza rodzicom jak przez dotyk, ruch oraz zwariowane pomysły wspierać prawidłowy rozwój dzieci. Spotkanie odbędzie się 30 listopada 2013r. o godz. 16:00 w Centrum Biblioteczno - Kulturalnym w Mościsku.

Opieka, rozwój i pielęgnacja dziecka
2013-11-18

"Świat Czarno-Biały"

grafika-"Świat Czarno-Biały"

Fundacja Rozwoju Kultury, Sztuki i Edukacji "Otwórz Drzwi" zaprasza w dniach 05-09 grudnia 2013r. do Ostroszowic - Wyspa Koni, na bezpłatne warsztaty artystyczne dla animatorów kultury.

"Świat Czarno-Biały"
2013-11-15

"Uroczyście, podniośle, nastrojowo" ...czyli obchody Narodowego Święta Niepodległości

grafika-"Uroczyście, podniośle, nastrojowo" ...czyli obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada 2013r. Narodowe Święto Niepodległości obchodzono uroczyście w sołectwach gminy Dzierżoniów. Stowarzyszenie "Uciechów - Moja Wieś" oraz Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Wsi "Przystań Mościsko" otrzymały dotację na realizację zadania publicznego "Podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej".

"Uroczyście, podniośle, nastrojowo" ...czyli obchody Narodowego Święta Niepodległości
2013-11-15

Chrzciny Partnerstwa

grafika-Chrzciny Partnerstwa

8 listopada 2013r. przedstawiciele instytucji, organizacji i stowarzyszeń działających na terenie gminy Dzierżoniów, spotkali się w Mościsku aby podsumować kolejny rok pracy oraz działań realizowanych w Partnerstwie Lokalnym na Rzecz Rozwoju Gminy Dzierżoniów.

Chrzciny Partnerstwa
2013-11-12

Gminne Obchody Święta Niepodległości

grafika-Gminne Obchody Święta Niepodległości

W niedzielę 10 listopada 2013r. w kościele parafialnym w Tuszynie odprawiona została msza św. za Ojczyznę, którą odprawił ksiądz proboszcz Stanisław Olszowy. Uczestniczyli w niej przybyli na obchody Dnia Niepodległości przedstawiciele lokalnych władz, delegacje organizacji kombatanckich, dyrektorzy gminnych placówek oświatowych, poczty sztandarowe, młodzież szkół podstawowych i Gimnazjum Gminnego oraz mieszkańcy gminy.

Gminne Obchody Święta Niepodległości
2013-11-08

Zaproszenie

grafika-Zaproszenie

W niedzielę 10 listopada 2013r. serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Dzierżoniów do Tuszyna na uroczyste obchody Święta Niepodległości.

Zaproszenie
2013-11-07

Zapraszamy na szkolenie "Małe Projekty"

grafika-Zapraszamy na szkolenie "Małe Projekty"

Stowarzyszenie "Ślężanie - Lokalna Grupa Działania" zaprasza na szkolenie dla potencjalnych beneficjentów/wnioskodawców ubiegających się o przyznanie pomocy w ramach działania 4.1/413 - "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 - 2013 na operacje: "Małe projekty".

Zapraszamy na szkolenie "Małe Projekty"
2013-11-04

XLIII Sesja Rady Gminy Dzierżoniów

grafika-XLIII Sesja Rady Gminy Dzierżoniów

31 października 2013r. w sali narad Urzędu Gminy Dzierżoniów odbyła się XLIII Sesja Rady Gminy. Tematem przewodnim obrad był "Raport z działalności placówek oświatowych prowadzonych przez gminę Dzierżoniów w roku szkolnym 2012/2013". W obradach sesji udział wzięli dyrektorzy gminnych placówek oświatowych.

XLIII Sesja Rady Gminy Dzierżoniów