AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2013-09-24

Zmiana sołtysa we wsi Nowizna

grafika-Zmiana sołtysa we wsi Nowizna

W dniu 18 września 2013r we wsi Nowizna odbyło się zebranie wiejskie podczas którego przyjęto rezygnację pana Wiesława Aksamita z pełnionej od 19 marca 2007r. funkcji sołtysa sołectwa Nowizna. W zaistniałej sytuacji zebranie wiejskie podjęło uchwałę o odwołaniu sołtysa wsi Nowizna z powodu złożonej w dniu 26.08.2013r. rezygnacji.

Zmiana sołtysa we wsi Nowizna
2013-09-24

I Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych

grafika-I Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych

Chcesz dowiedzieć się, jakie organizacje pozarządowe działają w naszym powiecie, a przy tym ciekawie spędzić czas? Masz potrzebę działania na rzecz lokalnej społeczności, a nie wiesz jak? A może chcesz spotkać się z ludźmi przekonanymi, że warto być aktywnym? Przyjdź 4 października 2013r. na imprezę plenerową "NGO - to jest to!" i zapoznaj się z programem poprzedzającego ją "Tygodnia z ekspertem".

I Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych
2013-09-24

Uwaga szczepienie lisów wolnożyjacych !

grafika-Uwaga szczepienie lisów wolnożyjacych  !

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Dzierżoniowie informuje że w dniach od 11 do 16 października 2013r. na terenie Gminy Dzierżoniów zostanie przeprowadzona kolejna akcja szczepienia lisów wolnożyjących przeciwko wściekliźnie.

Uwaga szczepienie lisów wolnożyjacych  !
2013-09-23

Joanna i Piotr Wrońscy z Owiesna laureatami konkursu "Piękna Wieś Dolnośląska"

grafika-Joanna i Piotr Wrońscy z Owiesna laureatami konkursu "Piękna Wieś Dolnośląska"

W sobotę 21 września odbył się finał piątego już konkursu "Piękna Wieś Dolnośląska" organizowanego przez Urząd Marszałkowska Województwa Dolnośląskiego. Podobnie jak w latach poprzednich przyznano nagrody w czterech kategoriach: Najpiękniejsza Wieś, Najlepsze przedsięwzięcie Odnowy Wsi, Najlepszy start w Odnowie Wsi oraz Najpiękniejsza zagroda.

Joanna i Piotr Wrońscy z Owiesna laureatami konkursu "Piękna Wieś Dolnośląska"
2013-09-20

Jesień w parku

grafika-Jesień w parku

Stowarzyszenie "Wzgórza Kiełczyńskie" zaprasza dzieci i młodzież na FESTYN PROFILAKTYCZNY JESIEŃ W PARKU, który odbędzie się 21 września 2013 roku.

Jesień w parku
2013-09-20

Gminne uroczystości w 74. rocznicę napaści na Polskę

grafika-Gminne uroczystości w 74. rocznicę napaści na Polskę

17 września 2013r. w Gminie Dzierżoniów uroczyście uczczono 74. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Gminne uroczystości zainaugurowała msza święta w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Piławie Dolnej w asyście Grupy Rekonstrukcji Historycznej 58. Pułku Piechoty.

Gminne uroczystości w 74. rocznicę napaści na Polskę
2013-09-20

Scalenie gruntów

grafika-Scalenie gruntów

Starosta Dzierżoniowski zawiadamia, że w dniu 08.10.2013r. o godz. 13:00 w Centrum sportowo - rekreacyjno - oświatowym w Dobrocinie, ul.Kościuszki 14a odbędzie się zebranie uczestników scalenia gruntów wsi Dobrocin i Roztocznik (dz 347,351).

Scalenie gruntów
2013-09-20

Prace melioracyjne na terenie gminy Dzierżoniów

grafika-Prace melioracyjne na terenie gminy Dzierżoniów

Urządzenia melioracji wodnych stanowią na obszarach rolniczych ważny element infrastruktury technicznej. Dlatego Gmina Dzierżoniów corocznie organizuje i przeprowadza prace mające na celu właściwe utrzymanie rowów melioracyjnych oraz cieków wodnych znajdujących się na jej terenie.

Prace melioracyjne na terenie gminy Dzierżoniów
2013-09-19

Wstrzymanie dostawy wody w Uciechowie

grafika-Wstrzymanie dostawy wody w Uciechowie

Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Dzierżoniowie informuje, że w związku z podłączeniem sieci wodociągowej w ul.Piastowskiej w Uciechowie w dniu 24.09.2013r. od godz. 8:00 do godz. 15:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców Uciechowa

Wstrzymanie dostawy wody w Uciechowie
2013-09-18

Medale dla Jubilatów z Gminy Dzierżoniów

grafika-Medale dla Jubilatów  z Gminy Dzierżoniów

"Trzeba być trochę podobnym, by się rozumieć
i nieco różnym, by się kochać"
Paul Gerardy

Te piękne słowa, będące zapewne sposobem na długoletnie, szczęśliwe i godne pożycie małżeńskie towarzyszyły Szanownym Jubilatom zaproszonym na podniosłą uroczystość, która odbyła się w niedzielę 15 września w Kinoteatrze "Zbyszek" w Dzierżoniowie.

Medale dla Jubilatów  z Gminy Dzierżoniów
2013-09-13

Biblioteka zaprasza do nowej siedziby

grafika-Biblioteka zaprasza do nowej siedziby

Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów z/s w Mościsku serdecznie zaprasza od poniedziałku 16.09.2013r. do nowej siedziby przy ul. Kolejowej 12b.

Biblioteka zaprasza do nowej siedziby
2013-09-10

Podziękowanie

Podziękowanie

Serdecznie dziękuję Radom Sołeckim, Sołtysom oraz wszystkim mieszkańcom Gminy Dzierżoniów za udział w obchodach Gminnego Święta Plonów. Szczególne słowa podziękowania oraz wyrazy szacunku kieruję do sołtysa i mieszkańców Uciechowa za pomoc przy organizacji tegorocznych dożynek. Dziękuję sponsorom oraz wszystkim osobom, których zaangażowanie i poświęcenie pozwoliło nam godnie i dostojnie przeżyć Dożynki Gminy Dzierżoniów - Uciechów 2013.

Wójt Gminy Dzierżoniów
Marek Chmielewski

2013-09-09

Dożynki Diecezjalne

grafika-Dożynki Diecezjalne

Na dożynki do Bystrzycy Kłodzkiej przybyli rolnicy reprezentujący wiele parafii z terenu całej diecezji świdnickiej. Bp Ignacy Dec przewodniczył 8 września 2013r. uroczystej mszy świętej z okazji diecezjalnych dożynek.

Dożynki Diecezjalne
2013-09-09

Uciechów na Dożynkach Dolnośląskich 2013

grafika-Uciechów na Dożynkach Dolnośląskich 2013

Słoneczna niedziela 8 września 2013r. zgromadziła w Juszczynie (powiat średzki) mieszkańców województwa dolnośląskiego na obchodach rolniczego Święta Plonów.

Uciechów na Dożynkach Dolnośląskich 2013
2013-09-05

Cała Polska czyta Fredrę

grafika-Cała Polska czyta Fredrę

Zapraszamy do Biblioteki Publiczno-Szkolnej w Ostroszowicach na wspólne czytanie dzieł Aleksandra Fredry.

Cała Polska czyta Fredrę
2013-09-05

Marian Kowal uhonorowany za działalność w opozycji demokratycznej

grafika-Marian Kowal uhonorowany za działalność w opozycji demokratycznej

31 sierpnia 2013r., w dniu Święta Wolności i Solidarności, w 33. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość, w czasie której Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wręczył odznaczenia państwowe działaczom opozycji demokratycznej za wybitne zasługi dla przemian demokratycznych w Polsce.

Marian Kowal uhonorowany za działalność w opozycji demokratycznej
2013-09-05

Ogłoszenie w sprawie udzielenia dotacji na zabytki

grafika-Ogłoszenie w sprawie udzielenia dotacji na zabytki

Zawiadamia się, że warunkiem ubiegania się o dotacje z budżetu gminy w roku 2014 na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy obiekcie wpisanym do rejestru zabytków jest złożenie wstępnego wniosku na druku dostępnym w Urzędzie Gminy Dzierżoniów, w nieprzekraczalnym terminie do 15 września br.

Ogłoszenie w sprawie udzielenia dotacji na zabytki
2013-09-04

Remonty w placówkach oświatowych.

grafika-Remonty w placówkach oświatowych.

W czasie wakacji w gminnych placówkach oświatowych prowadzone były prace remontowe, które poprawią zarówno warunki nauki uczniów jak i pracy nauczycieli.

Remonty w placówkach oświatowych.
2013-09-03

Dożynki Gminy Dzierżoniów - Uciechów 2013

grafika-Dożynki Gminy Dzierżoniów - Uciechów 2013

Niedziela 1 września 2013r. zgromadziła w Uciechowie mieszkańców Gminy Dzierżoniów na obchodach rolniczego Święta Plonów. Ta jedyna i wyjątkowa uroczystość rozpoczęła się uroczystą Mszą św. koncelebrowaną w kościele p.w. św. Bartłomieja w Uciechowie.

Dożynki Gminy Dzierżoniów - Uciechów 2013
2013-09-02

Podziękowania za dożynki

Podziękowania za dożynki

Sołtys wsi Uciechów składa serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom Uciechowa i Kołaczowa, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przy organizacji Dożynek Gminnych w Uciechowie. Dzięki Państwa pracy to ważne święto miało niepowtarzalny charakter. Pracy było bardzo dużo, ale efekt należy uznać za bardzo udany. Mam nadzieję, ze Dożynki Gminne w Uciechowie na długo pozostaną w pamięci uczestników. Jeszcze raz serdecznie dziękuję.

Sołtys wsi Uciechów - Elżbieta Filipek