2013-06-28

Odbiór odpadów komunalnych po 1.07.2013r.

grafika-Odbiór odpadów komunalnych po 1.07.2013r.

Informujemy, iż w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie nie doszło do podpisania umowy w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Dzierżoniów. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością "Naprzód" z Rydułtów nie przystąpiła do podpisania umów.

Odbiór odpadów komunalnych po 1.07.2013r.
2013-06-27

We wrocławskim Humanitarium

grafika-We wrocławskim Humanitarium

14 czerwca 2014 r. uczniowie z klas I - III Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ostroszowicach wyruszyły na wycieczkę autokarową do Wrocławia. Celem podróży był teren Wrocławskiego Kampusu Centrum Badań EIT "Humanitarium".

We wrocławskim Humanitarium
2013-06-27

Koniec roku szkolnego

grafika-Koniec roku szkolnego

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2012/2013 proszę przyjąć najserdeczniejsze podziękowania, które składam w imieniu władz samorządowych gminy Dzierżoniów.

Koniec roku szkolnego
2013-06-26

Sytuacja powodziowa w gminie Dzierżoniów

grafika-Sytuacja powodziowa w gminie Dzierżoniów

W związku z intensywnymi opadami deszczu na rzekach i potokach płynących przez teren gminy Dzierżoniów zostały przekroczone stany ostrzegawcze i alarmowe.

Sytuacja powodziowa w gminie Dzierżoniów
2013-06-24

Noc Świętojańska na zamku w Owieśnie

grafika-Noc Świętojańska na zamku w Owieśnie

W sobotę 22 czerwca 2013r. w parku przy zamku w Owieśnie otoczonym z jednej strony pięknym, starym lasem świerkowym i z drugiej strony ogromnym stawem odbyła się impreza pn. "Noc Świętojańska na zamku w Owieśnie" zorganizowana przez Gminę Dzierżoniów, Radę Sołecką Owiesna oraz Stowarzyszenie "Razem dla wsi".

Noc Świętojańska na zamku w Owieśnie
2013-06-24

Gmina Dzierżoniów na Międzynarodowym Festiwalu "Cermenskie Slavnosti"

grafika-Gmina Dzierżoniów na  Międzynarodowym Festiwalu "Cermenskie  Slavnosti"

W dniach 21-23.06.2013r. Zespół Pieśni i Tańca Górali Czadeckich POJANA oraz delegacja gminy Dzierżoniów, na czele z wójtem Markiem Chmielewkim, gościli na zaproszenie Starosty Petra Helekala, w zaprzyjaźnionej czeskiej gminie Dolni Cermna, na 25. Jubileuszowym Festiwalu Folklorystycznym "Cermenske Slavnosti".

Gmina Dzierżoniów na  Międzynarodowym Festiwalu "Cermenskie  Slavnosti"
2013-06-18

X Piknik Rodzinny - Włóki 2013

grafika-X  Piknik Rodzinny - Włóki 2013

W niedzielę 16 czerwca 2013r. na pięknym placu sportowo - rekreacyjnym we Włókach odbył się jubileuszowy X Piknik Rodzinny zorganizowany przez Gminę Dzierżoniów oraz Rady Sołeckie Włók i Tuszyna.

X  Piknik Rodzinny - Włóki 2013
2013-06-13

Wizyta studyjna w województwie warmińsko - mazurskim

grafika-Wizyta studyjna w województwie warmińsko - mazurskim

Wydział Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w dniach 6 - 9 czerwca 2013r. zorganizował podróż studyjną do wsi tematycznych leżących na terenie województwa warmińsko - mazurskiego, której celem była wymiana doświadczeń w zakresie tworzeni i funkcjonowania wsi tematycznych, jako jednej z metod pozyskiwania dodatkowych źródeł dochodu na obszarach wiejskich poprzez realizację projektów wyróżniających wieś lub wzmacniających jej tożsamość.

Wizyta studyjna w województwie warmińsko - mazurskim
2013-06-12

Głosuj na Grację z Tuszyna - Drzewo roku 2013 !!!

grafika-Głosuj na Grację z Tuszyna - Drzewo roku 2013 !!!

Klub Gaja ogłosił konkurs "Drzewo Roku 2013" w ramach, którego każdy może wybrać drzewo, które najbardziej mu się podoba i oddać na nie swój głos. Spośród 191 drzew zgłoszonych z całej Polski jury wybrało 11 najciekawszych, w tym Grację z Tuszyna, jako jedyne drzewo reprezentujące województwo dolnośląskie!

Głosuj na Grację z Tuszyna - Drzewo roku 2013 !!!
2013-06-07

Grażyna Ziernik odebrała  nagrodę  "Sołtysa Roku"

grafika-Grażyna Ziernik odebrała  nagrodę  "Sołtysa Roku"

7 czerwca 2013r. Grażyna Ziernik sołtys Dobrocina odebrała w Warszawie nagrodę i tytuł "Sołtysa Roku". To prestiżowe wyróżnienie zostało przyznane pani sołtys w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez "Gazetę Sołecką" i Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów.

Grażyna Ziernik odebrała  nagrodę  "Sołtysa Roku"
2013-06-03

Wyspa Koni zaprasza na warsztaty

grafika-Wyspa Koni zaprasza na warsztaty

Fundacja Rozwoju Kultury Sztuki i Edukacji "Otwórz Drzwi" zaprasza mieszkańców gminy Dzierżoniów na BEZPŁATNE warsztaty na "Wyspę Koni" Ostroszowice ul. Polna 15.

Wyspa Koni zaprasza na warsztaty