Posiedzenie Rady Partnerstwa na Rzecz Rozwoju Gminy Dzierżoniów

2013-03-11

Posiedzenie Rady Partnerstwa na Rzecz Rozwoju Gminy Dzierżoniów

We wtorek 5 marca 2013 r. w Urzędzie Gminy Dzierżoniów odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Rady Partnerstwa na Rzecz Rozwoju Gminy Dzierżoniów.

W posiedzeniu udział wzięli wójt gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, zastępca wójta Jolanta Zarzeka oraz gość specjalny Paweł Wilczura przedstawiciel Europejskiej Akademii Finansowej, który zebranym przybliżył realizowany w partnerstwie projekt pn. "Wybieram wiedzę - edukacja finansowa kobiet z terenu gminy Dzierżoniów"

Obecnie realizowana jest II edycja projektu. W czasie jego realizacji mieszkanki naszej gminy mają okazję zdobyć wiedzę z zakresu pozyskiwania środków z funduszy Unii Europejskiej, finansów i przedsiębiorczości oraz obsługi komputera. Zajęcia są bezpłatne a projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Na zakończenie swojego występu przedstawiciel Akademii zaoferował wszelką pomoc naszym organizacjom i stowarzyszeniom przy pisaniu, realizacji i rozliczaniu projektów dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

W dalszej części posiedzenia Rada Partnerstwa przyjęła zadanie priorytetowe na rok 2013. W tym roku Partnerstwo zwróci szczególną uwagę na wielopłaszczyznową współpracę międzypokoleniową co biorąc pod uwagę także myśl przewodnią tegorocznych XIV Prezentacji Oświatowych "W spadku po dziadku, nauka od wnuka" stanie się głównym polem działania instytucji, stowarzyszeń i organizacji zrzeszonych w Partnerstwie.

W dalszej części Rada ogłosiła konkurs na nazwę naszego Partnerstwa. Swoje propozycje można składać drogą elektroniczną na adresy: zwojt@ug.dzierzoniow.pl i a.stawicka@ug.dzierzoniow.pl do 5 kwietnia 2013r. Rozstrzygnięcie i nadanie Imienia Partnerstwa nastąpi w dniu 9.04.2013r. w Piławie Dolnej w czasie obchodów Święta Odnowy Wsi Gminy Dzierżoniów.

Serdecznie zapraszamy!

Posiedzenie Rady Partnerstwa na Rzecz Rozwoju Gminy DzierżoniówPosiedzenie Rady Partnerstwa na Rzecz Rozwoju Gminy DzierżoniówPosiedzenie Rady Partnerstwa na Rzecz Rozwoju Gminy Dzierżoniów