2012-12-28

Nowy chodnik w Ostroszowicach

grafika-Nowy chodnik w Ostroszowicach

Dzięki współpracy z Powiatem Dzierżoniowskim w grudniu ukończyliśmy realizację inwestycji pn. "Budowa chodnika przy drodze powiatowej nr 3006 D w Ostroszowicach wraz z miejscami postojowymi przy tej drodze" w ramach tej inwestycji wybudowano chodnik z kostki betonowej o powierzchni 463 m2, kanalizację deszczową, przebudowano sieć telekomunikacyjną, zatokę autobusową wraz z wiatą oraz parking z miejscami postojowymi.

Nowy chodnik w Ostroszowicach
2012-12-27

Budżet na rok 2013 uchwalony

grafika-Budżet na rok 2013 uchwalony

W przedświąteczny czwartek 20 grudnia 2012r. w sali wiejskiej w Mościsku odbyła się XXX Sesja Rady Gminy Dzierżoniów. W obradach Sesji udział wzięli: Marian Kowal Członek Zarządu Powiatu Dzierżoniowskiego, Mariusz Pach Zastępca Burmistrza Bielawy, Piotr Furtak Prezes ZGPD-7, kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych, kierownicy referatów Urzędu Gminy, a także sołtysi z terenu gminy.

Budżet na rok 2013 uchwalony
2012-12-24

Powiatowy Lekarz Weterynarii przypomina !

grafika-Powiatowy Lekarz Weterynarii przypomina !

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Dzierżoniowie informuje, że każdy, kto utrzymuje zwierzęta domowe ma obowiązek zapewnić im pomieszczenia chroniące je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, umożliwiajace swobodną zmianę pozycji ciała oraz...

Powiatowy Lekarz Weterynarii przypomina !
2012-12-21

Zwycięstwo "W blasku Betlejemskiej Gwiazdy"

grafika-Zwycięstwo "W blasku Betlejemskiej Gwiazdy"

Corocznie uczennice Gimnazjum Gminnego im. księdza Jana Melca w Dzierżoniowie uczestniczą w zmaganiach drużyn gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu dzierżoniowskiego w konkursie aranżacji stołów wigilijnych.

Zwycięstwo "W blasku Betlejemskiej Gwiazdy"

Międzypokoleniowe Jasełka 2012 w Gimnazjum Gminnym

grafika-Międzypokoleniowe Jasełka 2012 w Gimnazjum Gminnym

W tradycji wspaniale jest to, że przechowuje w sobie pamięć dawnych dni, utrwala to, co najpiękniejsze i najszlachetniejsze, także ludzkie uczucia. Zabiegani, zapracowani, zaabsorbowani własnymi sprawami nie zawsze mamy czas, by je sobie okazać.

Międzypokoleniowe Jasełka 2012 w Gimnazjum Gminnym

Spółdzielnie socjalne

grafika-Spółdzielnie socjalne

W dniu 18 grudnia 2012r. w siedzibie Urzędu Gminy odbyło się spotkanie z mieszkańcami gminy Dzierżoniów. Spotkanie dotyczyło możliwości utworzenia na terenie Gminy Dzierżoniów spółdzielni socjalnej.

Spółdzielnie socjalne
2012-12-18

Życzenia świąteczne

"Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie"
C. K. Norwid

Rodzinnych, spokojnych i ciepłych Świąt Bożego Narodzenia, radości ze wspólnie spędzonych świątecznych chwil i spełnienia wszystkich, nawet najbardziej nierealnych marzeń w Nowym 2013 Roku życzy

Marek Chmielewski
Wójt Gminy Dzierżoniów

2012-12-13

Nieruchomości na sprzedaż

grafika-Nieruchomości na sprzedaż

Urząd Gminy Dzierżoniów informuje, że posiada do sprzedaży atrakcyjne nieruchomości położone na terenie Gminy Dzierżoniów:

Nieruchomości na sprzedaż
2012-12-12

XXX Sesja Rady Gminy Dzierżoniów

grafika-XXX Sesja Rady Gminy Dzierżoniów

Informujemy że, w dniu 20 grudnia 2012 r. (czwartek) o godzinie 10:00 w sali Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów z siedzibą w Mościsku, przy ul. Kościelnej nr 3 odbędzie się XXX Sesja Rady Gminy Dzierżoniów.

XXX Sesja Rady Gminy Dzierżoniów

Krok w przyszłość z Gminą Dzierżoniów

grafika-Krok w przyszłość z Gminą Dzierżoniów

W dniu 06 grudnia br. odbyło się spotkanie podsumowujące realizację projektu systemowego "Krok w przyszłość z Gminą Dzierżoniów". Projekt skierowany był do 8 osób (7K, 1M) bezrobotnych, korzystających ze wsparcia Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów, będących w wieku aktywności zawodowej.

Krok w przyszłość z Gminą Dzierżoniów
2012-12-11

Osoby skazane poprawiają ochronę przeciwpowodziową rzeki Piława

grafika-Osoby skazane  poprawiają ochronę przeciwpowodziową rzeki Piława

Pod koniec listopada 2012 zakończono prace konserwacyjne rozpoczęte w czerwcu br. na rzece Piława. Prace udało się przeprowadzić dzięki porozumieniu trzech instytucji: Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie, Gminy Wiejskiej Dzierżoniów oraz Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Osoby skazane  poprawiają ochronę przeciwpowodziową rzeki Piława

Gmina Dzierżoniów na VI Ślężańskim Festiwalu

grafika-Gmina Dzierżoniów na VI Ślężańskim Festiwalu

Tradycja świąt Bożego Narodzenia zajmuje szczególne miejsce w sercach Polaków. Przywiązujemy do niej wielką wagę, poświęcamy jej dużo czasu i energii. Nie wyobrażany sobie świąt bez Pasterki, choinki, bombek, światełek, szopki, kolęd, prezentów i oczywiście tradycyjnych potraw wigilijnych.

Gmina Dzierżoniów na VI Ślężańskim Festiwalu
2012-12-11

Edyta Mulka-Gonera - Dolnośląska Wolontariuszka 2012r.

grafika-Edyta Mulka-Gonera  - Dolnośląska Wolontariuszka  2012r.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że mieszkanka Mościska otrzymała tytuł Dolnośląskiego Wolontariusza 2012 roku. Ten niezwykle zaszczytny tytuł Pani Edyta Mulka-Gonera odebrała 07.12.2012r. we Wrocławiu podczas Dolnośląskiej Gali Wolontariatu.

Edyta Mulka-Gonera  - Dolnośląska Wolontariuszka  2012r.
2012-12-05

Obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska

grafika-Obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska we Wrocławiu podaję do publicznej wiadomości informację o przystąpieniu do sporządzenia projektów planów zadań ochronnych dla obszarów mających znaczenie dla Wspólnoty - projektowanych Specjalnych Obszarów Ochrony siedlisk Natura 2000.

Obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska