AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2012-10-31

Cichy zabójca - tlenek węgla

grafika-Cichy zabójca - tlenek węgla

"Nie dla Czadu" - Ogólnopolska kampania prewencyjno-informacyjna Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Cichy zabójca - tlenek węgla
2012-10-30

Utrudnienia w pracy Urzędu Gminy

Utrudnienia w pracy Urzędu Gminy

W związku informacją otrzymaną od TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Wałbrzychu i realizacją koniecznych prac remontowych na sieci energetycznej informujemy, że w dniu 2 listopada 2012r. w godzinach od 8:00 do 16:00 w budynku Urzędu Gminy Dzierżoniów nastąpi przerwa w dostarczaniu energii elektrycznej. Sytuacja ta spowoduje utrudnienia w pracy Urzędu polegające na braku dostępu do sieci informatycznej, a tym samym skomplikuje lub też uniemożliwi załatwianie spraw naszych petentów w pełnym zakresie.

Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy.

2012-10-29

Spotkanie w sprawie programu współpracy

grafika-Spotkanie  w sprawie programu współpracy

W środę 24 października 2012r. w Urzędzie Gminy Dzierżoniów spotkali się przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na terenie gminy. W trakcie spotkania, któremu przewodniczył Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, przedstawiony został projekt programu współpracy Gminy Dzierżoniów z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami na rok 2013.

Spotkanie  w sprawie programu współpracy
2012-10-29

XXVII Sesja Rady Gminy Dzierżoniów

grafika-XXVII Sesja Rady Gminy Dzierżoniów

25 października 2012r. w sali narad Urzędu Gminy Dzierżoniów odbyło się posiedzenie XXVII Sesji Rady Gminy. Tematem przewodnim obrad był "Raport z działalności placówek oświatowych prowadzonych przez gminę Dzierżoniów w roku szkolnym 2011/2012".

XXVII Sesja Rady Gminy Dzierżoniów
2012-10-19

Czy świat stawonogów może być ciekawy dla gimnazjalistów?

grafika-Czy świat stawonogów może być ciekawy dla gimnazjalistów?

Oczywiście! Przekonali się o tym uczniowie Gimnazjum Gminnego w Dzierżoniowie, którzy w października 2012 roku uczestniczyli w zajęciach prowadzonych w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki w Dzierżoniowie. Gimnazjaliści wysłuchali wykładu Pana Daniela Nowaka, nauczyciela I Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie pt. "Tajemniczy świat stawonogów".

Czy świat stawonogów może być ciekawy dla gimnazjalistów?
2012-10-18

Patrol "Zachowaj Trzeźwy Umysł" 2012

grafika-Patrol "Zachowaj Trzeźwy Umysł" 2012

Już po raz kolejny w ramach ogólnopolskiej Kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" Gmina Dzierżoniów wraz z Komendą Powiatową Policji w Dzierżoniowie zorganizowała połączony patrol uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolne w Piławie Dolnej oraz funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Dzierżoniowie.

Patrol "Zachowaj Trzeźwy Umysł" 2012
2012-10-18

Wyłączenie wody w miejscowości Jodłownik

grafika-Wyłączenie wody w miejscowości Jodłownik

Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Dzierżoniowie informuje, że w związku z podłączeniem nowobudowanego wodociągu w Jodłowniku w dniu 25.10.2012r. od godz. 8:00 do godz. 15:00 zostanie wstrzymana dostawa wody dla mieszkańców w miejscowości Jodłownika.

Wyłączenie wody w miejscowości Jodłownik
2012-10-17

Policja radzi

grafika-Policja radzi

Co powinieneś wiedzieć o bezpieczeństwie w miejscu zamieszkania i miejscach publicznych?

Policja radzi
2012-10-17

Uwaga mieszkańcy!!!

grafika-Uwaga mieszkańcy!!!

W powiecie dzierżoniowskim doszło ostatnio do kilku oszustw na tzw. wnuczka i na siostrzeńca. Oszukany 81-letni mężczyzna stracił w ten sposób ponad 12 tysięcy złotych, natomiast 75-letnia kobieta 24 tysiące złotych.

Uwaga mieszkańcy!!!
2012-10-15

Wymiana dachu w Uciechowie

grafika-Wymiana dachu w Uciechowie

W dniu 05.09.2012r. dokonano odbioru końcowego zadania pn: "Remont dachu obiektu zaspakajającego potrzeby społeczno - kulturalne mieszkańców Uciechowa", zlokalizowanego przy ul. Piastowskiej nr 1 w Uciechowie.

Wymiana dachu w Uciechowie
2012-10-12

Nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej

grafika-Nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W piątek 12 października 2012r. w Sali Narad Urzędu Gminy Dzierżoniów odbyło się spotkanie Zastępcy Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanty Zarzeki z dyrektorami i nauczycielami gminnych placówek oświatowych. Okazją do tej miłej uroczystości był przypadający 14 października Dzień Edukacji Narodowej.

Nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej
2012-10-10

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

grafika-Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

"Kto nabytą wiedzę pielęgnuje,
a nową bez ustanku zdobywa,
ten może być nauczycielem innych"
Konfucjusz

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, dyrektorom, nauczycielom, wychowawcom i opiekunom oraz wszystkim pracownikom oświaty z terenu naszej gminy pragnę złożyć wyrazy szacunku i podziękowania oraz życzyć, aby codzienna praca stanowiła źródło satysfakcji i poczucia dobrze spełnionej misji.

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
2012-10-10

"Uciechowski Skwerek Osadników"

grafika-"Uciechowski Skwerek Osadników"

Jeszcze do niedawna teren przy skrzyżowaniu ul. Piastowskiej i Wrocławskiej w Uciechowie nie wyglądał zbyt atrakcyjnie. Mieszkańcy Uciechowa postanowili to zmienić.

"Uciechowski Skwerek Osadników"
2012-10-10

Spotkanie Partnerów

Spotkanie Partnerów

Zapraszamy wszystkich sygnatariuszy Partnerstwa Lokalnego na Rzecz Rozwoju Gminy Dzierżoniów na konsultacje "Programu Współpracy Gminy Dzierżoniów z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami w roku 2013", które odbędzie się 24 października 2012r. w Sali Narad Urzędu Gminy Dzierżoniów, ul. Piastowska 1 o godz. 14.00. W trakcie spotkania omówione zostaną także kierunki działania Partnerstwa w roku 2013.

2012-10-10

Narada Sołtysów gminy Dzierżoniów

grafika-Narada Sołtysów gminy Dzierżoniów

9 października 2012r. w Urzędzie Gminy Dzierżoniów odbyła się kolejna narada sołtysów. Spotkanie prowadziła Pani Jolanta Zarzeka Zastępca Wójta Gminy, która na ręce sołtysów złożyła wszystkim mieszkańcom gminy Dzierżoniów podziękowania za życzliwość i wsparcie okazane organizatorom Dożynek Dolnośląskich 2012.

Narada Sołtysów gminy Dzierżoniów
2012-10-05

Konsultacje programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na rok 2013

Konsultacje programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na rok 2013

Informujemy, że w zakładce Organizacje Pozarządowe znajduje się Zarządzenie Wójta Gminy Dzierżoniów dotyczące konsultacji projektu programu współpracy Gminy Dzierżoniów z organizacjami pozarządowymi na rok 2013.

2012-10-04

Zapraszamy do Pyrlandii

grafika- Zapraszamy do Pyrlandii

Na niedzielny obiad - 7 października 2012 r. godz. 12:30 zapraszamy do Pyrlandii !!! 1001 potraw z ziemniaków: placki ziemniaczane, zapiekanki, pierogi ruskie, ziemniaki z ogniska... w mundurkach... itp.

 Zapraszamy do Pyrlandii
2012-10-02

Punkt Informacyjno-Kontaktowy RPO w Kłodzku

grafika-Punkt Informacyjno-Kontaktowy RPO w Kłodzku

Punkt Informacyjno-Kontaktowy ds. Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego w Kłodzku zapewnia równomierny dostęp do informacji wszystkim zainteresowanym, świadczy bezpłatne usługi informacyjne obejmujące udzielanie szczegółowych informacji dotyczących możliwości wsparcia w ramach w/w Programu między innymi w zakresie priorytetów, działań i rodzajów projektów oraz terminów składania wniosków aplikacyjnych.

Punkt Informacyjno-Kontaktowy RPO w Kłodzku