2012-08-31

Życzenia na nowy rok szkolny

grafika-Życzenia na nowy rok szkolny

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Dyrektorzy Szkół i Placówek Oświatowych, Nauczyciele i Pracownicy Oświaty. Rozpoczyna się kolejny, nowy rok szkolny. Przed nami nowe wyzwania i nadzieje.

Życzenia na nowy rok szkolny
2012-08-30

XXV Sesja Rady Gminy Dzierżoniów

grafika-XXV Sesja Rady Gminy Dzierżoniów

30 sierpnia 2012r. w Sali Narad Urzędu Gminy Dzierżoniów odbyło się posiedzenie XXV Sesji Rady Gminy. Tym razem radni zajęli się stanem zaawansowania inwestycji prowadzonych przez Gminę w roku 2012.

XXV Sesja Rady Gminy Dzierżoniów
2012-08-29

Kolejny sukces gminy Dzierżoniów w konkursie
"Piękna Wieś Dolnośląska"

grafika-Kolejny sukces gminy Dzierżoniów w konkursie <br /> "Piękna Wieś Dolnośląska"

W dniu 28.08.2012r. członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Włodzimierz Chlebosz na konferencji prasowej ogłosił wyniki konkursu pn. "Piękna Wieś Dolnośląska 2012", w którym Sołectwo Piława Dolna zajęło III miejsce w kategorii "Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi" z przedsięwzięciem "Klub integracji międzypokoleniowej - aktywna wieś dzięki aktywnym seniorom". Serdecznie gratulujemy mieszkańcom Piławy Dolnej.

Kolejny sukces gminy Dzierżoniów w konkursie <br /> "Piękna Wieś Dolnośląska"
2012-08-28

Ogłoszenie LGD Ślężanie

grafika-Ogłoszenie LGD Ślężanie

Uprzejmie informujemy, iż konkurs o przyznanie pomocy w ramach działania 4.1/413 - "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 nr VI/2012 trwający od 06.08.2012 do 31.08.2012 został anulowany z przyczyn niezależnych od LGD. W związku z powyższym nabór wniosków odbędzie się w okresie 20.09.2012 - 04.10.2012r. Serdecznie przepraszamy za utrudnienia.

Ogłoszenie LGD Ślężanie
2012-08-28

Uwaga przedsiębiorcy!!!

grafika-Uwaga przedsiębiorcy!!!

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej informuje, że wszelkie czynności związane z wpisem do CEIDG - prowadzonej przez Ministra Gospodarki są BEZPŁATNE.

Uwaga przedsiębiorcy!!!
2012-08-23

Stypendia szkolne !

Informujemy, że termin składania wniosków o stypendium szkolne dla uczniów z terenu Gminy Dzierżoniów upływa z dniem 15 września 2012r. Szczegółowe informacje dot. stypendiów można uzyskać pod numerem telefonu 74 832-56-60 lub osobiście w OPS Gminy Dzierżoniów pokój nr 103 w godzinach od 9:00 do 13:00.

2012-08-23

"Zdrowo na sportowo" zapraszamy do Jędrzejowic

grafika-"Zdrowo na sportowo" zapraszamy do Jędrzejowic

Stowarzyszenie "Wzgórza Kiełczyńskie" oraz Grupa Odnowy Wsi Jędrzejowice zapraszają wszystkich chętnych na Festyn profilaktyczno-rodzinny pod hasłem "Zdrowo na sportowo".

"Zdrowo na sportowo" zapraszamy do Jędrzejowic
2012-08-21

Beach Party w Uciechowie już po raz drugi

grafika-Beach Party w Uciechowie już po raz drugi

Po sukcesie organizacyjnym i dużym zainteresowaniu wśród młodzieży I edycją Beach Party w Uciechowie podjęto decyzję o zorganizowaniu kolejnej, tego typu spotkania.

Beach Party w Uciechowie już po raz drugi
2012-08-16

Pamiątkowy obelisk na Rybiej Górze ocalony od zapomnienia

grafika-Pamiątkowy obelisk na Rybiej Górze ocalony od zapomnienia

Leżąca na terenie gminy Dzierżoniów Rybia Góra, należąca do Wzgórz Gilowskich była miejscem, gdzie w sierpniu 1762 r. rozegrała się wielka bitwa austriacko-pruska w ramach wojny siedmioletniej. W zmaganiach tych zginęło kilka tysięcy ludzi.

Pamiątkowy obelisk na Rybiej Górze ocalony od zapomnienia
2012-08-16

Działki budowlane, budynek na sprzedaż

grafika-Działki budowlane, budynek na sprzedaż

Gmina Dzierżoniów informuje, że posiada do sprzedaży 6 działek budowlanych o pow. 1300 - 2500 m2 położonych w Jodłowniku i Kiełczynie oraz budynek wraz z gruntem położony w Ostroszowicach przy ulicy Bielawskiej 63, w którym wcześniej mieściło się przedszkole.

Działki budowlane, budynek na sprzedaż
2012-08-14

Na pamiątkę 250-tej rocznicy bitwy na Górze Rybiej

grafika-Na pamiątkę 250-tej rocznicy bitwy na Górze Rybiej

W niedzielę 12.08.2012r. Stowarzyszenie Piława Dolna zorganizowało rajd historyczny ulicami Piławy. Ta ciekawa inicjatywa miała upamiętnić wydarzenia sprzed 250 lat, kiedy to w okolicy Piławy Dolnej wojska pruskie i austriackie stoczyły jedną z największych bitew wojny siedmioletniej.

Na pamiątkę 250-tej rocznicy bitwy na Górze Rybiej
2012-08-08

Dobre informacje dla mieszkańców Nowizny i Piławy Dolnej

grafika-Dobre informacje dla mieszkańców Nowizny i Piławy Dolnej

W lipcu ruszyły prace mające na celu częściowe uporządkowanie koryta rzeki Piławy. W chwili obecnej koryto rzeki porośnięte jest drzewami i krzewami, dno jest zamulone, a sam ciek wodny bardziej przypomina strumyk niż rzekę.

Dobre informacje dla mieszkańców Nowizny i Piławy Dolnej
2012-08-07

Zakończył się remont Kaplicy pogrzebowej w Dobrocinie

grafika-Zakończył się remont  Kaplicy pogrzebowej w Dobrocinie

W sierpniu dobiegł końca remont Kaplicy pogrzebowej w Dobrocinie. W trakcie prac remontowych wymieniono pokrycie dachowe, tynki wewnątrz kaplicy i elewację, oświetlenie zewnętrzne, zamontowano nowe rynny i rury spustowe, odnowiono konstrukcje i deskowanie szczytu, wykonano odwodnienie kaplicy oraz odnowiono krzyż nad wejściem do kaplicy.

Zakończył się remont  Kaplicy pogrzebowej w Dobrocinie
2012-08-03

Dopłaty do materiału siewnego

grafika-Dopłaty do materiału siewnego

Gmina Dzierżoniów przypomina wszystkim rolnikom ubiegającym się o dopłatę do materiału siewnego, że łączna kwota pomocy de minimis w rolnictwie przyznana producentowi rolnemu w okresie trzech ostatnich lat podatkowych nie może przekroczyć 7500 euro.

Dopłaty do materiału siewnego