Remont mostu na potoku Jadkowa

grafika-Remont mostu na potoku Jadkowa

Informujemy, że w lipcu 2012r. został zaplanowany długo oczekiwany remont mostu na potoku Jadkowa w ciągu drogi gminnej Ostroszowice - Wiatraczyn.

Remont mostu na potoku Jadkowa

Koniec roku szkolnego

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2011/2012

Wszystkim Dyrektorom, Nauczycielom i Pracownikom przedszkoli, szkół i placówek oświatowych

składam najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę, życząc jednocześnie, aby nadchodzący okres wakacji był czasem radości i odpoczynku.

Wszystkim Uczniom szkół z terenu Gminy Dzierżoniów

życzę wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, miłego wypoczynku i uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Marek Chmielewski
Wójt Gminy Dzierżoniów

Jednogłośne absolutorium

grafika-Jednogłośne absolutorium

28 czerwca 2012r. w Sali Narad Urzędu Gminy Dzierżoniów odbyło się posiedzenie XXIV Sesji rady Gminy. Głównym punktem obrad było rozpatrzenie sprawozdania z wykonania budżetu gminy za rok 2011, które przedstawił Wójt Marek Chmielewski.

Jednogłośne absolutorium
2012-06-26

V Spotkania z kulturą i historią

grafika-V  Spotkania z kulturą i historią

W sobotę 23 czerwca 2012r. mieszkańcy Owiesna i zaproszeni goście licznie przybyli w okolice ruin zamku w Owieśnie na kolejne już V "Spotkania z kulturą i historią".

V  Spotkania z kulturą i historią
2012-06-19

IX Piknik Rodzinny - Włóki 2012

grafika-IX Piknik Rodzinny - Włóki 2012

17 czerwca 2012r. na placu sportowo-rekreacyjnym we Włókach już po raz dziewiąty odbył się Piknik Rodzinny. Organizatorem tej imprezy była Gmina Dzierżoniów oraz sołectwa Włóki i Tuszyn.

IX Piknik Rodzinny - Włóki 2012
2012-06-15

Wymiana systemu sterowania oczyszczalni ścieków w Mościsku

grafika-Wymiana systemu sterowania oczyszczalni ścieków w Mościsku

W dniu 13.06.2012r. pomiędzy Gminą Dzierżoniów a firmą DREWA Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Fletniowej nr 24D w Warszawie podpisano umowę na wykonanie zadania inwestycyjnego pn: "Wymiana systemu sterowania oczyszczalni ścieków w Mościsku".

Wymiana systemu sterowania oczyszczalni ścieków w Mościsku
2012-06-14

Jędrzejowice OPEN

grafika-Jędrzejowice OPEN

Sołectwo Jędrzejowice oraz Grupa Odnowy Wsi Jędrzejowice zapraszają na baśniową zabawę w dniu 30.06.2012r godz. 12:00 na placu sportowym w Jędrzejowicach.

Jędrzejowice OPEN
2012-06-13

Uciechów z tytułem SuperSołectwa!

grafika-Uciechów z tytułem SuperSołectwa!

Już po raz piąty Gmina Dzierżoniów zaprosiła mieszkańców wszystkich sołectw na imprezę plenerową pn. "Zmagania Sołtysów", które w tym roku odbyły się 9 czerwca w Piławie Dolnej na boisku sportowym przy ul. Spacerowej.

Uciechów z tytułem SuperSołectwa!
2012-06-12

Światowy Dzień Dziergania

grafika-Światowy Dzień Dziergania

Dzierżoniowski Ośrodek Kultury zaprasza na "Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych" w dniu 16.06.2012r. o godz 11:00 na plac przy kinoteatrze "Zbyszek" ul. Świdnicka 23 w Dzierżoniowie.

Światowy Dzień Dziergania
2012-06-08

Narada Sołtysów Gminy Dzierżoniów

grafika-Narada Sołtysów Gminy Dzierżoniów

Zawiadamiamy, że 12 czerwca 2012 r. (wtorek) o godzinie 9:00 w Sali Narad - Urzędu Gminy Dzierżoniów, ul. Piastowska 1 odbędzie się narada sołtysów.

Narada Sołtysów Gminy Dzierżoniów
2012-06-04

Roboty publiczne w Gminie Dzierżoniów

grafika-Roboty publiczne w Gminie Dzierżoniów

Pracownicy (25 osób) zatrudnieni przez Urząd Gminy Dzierżoniów w roku 2012, w ramach robót publicznych oraz prac interwencyjnych pracują przede wszystkim przy pracach remontowo - porządkowych oraz melioracyjnych.

Roboty publiczne w Gminie Dzierżoniów
2012-06-04

Szkody w rolnictwie - podsumowanie

grafika-Szkody w rolnictwie - podsumowanie

Początek roku nie zaczął się łaskawie dla rolników. Utrzymujące się na przełomie stycznia i lutego silne mrozy dochodzące w porze nocnej do minus 30 stopni, w czasie gdy na polach nie było okrywy śnieżnej spowodowały, że uprawy nie przetrzymały.

Szkody w rolnictwie - podsumowanie
2012-06-01

XXIII Sesja Rady Gminy Dzierżoniów

grafika-XXIII Sesja Rady Gminy Dzierżoniów

W czwartek 31 maja 2012r. odbyło się posiedzenie XXIII Sesji Rady Gminy Dzierżoniów. Tematami przewodnimi obrad były: działalność kulturalna na terenie gminy i udział gminy Dzierżoniów w związkach i stowarzyszeniach. W obradach sesji udział wzięli zaproszeni goście: Wicestarosta Dzierżoniowski Dariusz Kucharski i Prezes Związku Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego Piotr Furtak.

XXIII Sesja Rady Gminy Dzierżoniów
2012-06-01

"Majowe Wierszowanie" w Tuszynie

grafika-"Majowe Wierszowanie" w Tuszynie

Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie odbył się V Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków "Majowe Wierszowanie". Tegoroczna jubileuszowa edycja przebiegała pod hasłem "Humor i dowcip w wierszach dla dzieci".

"Majowe Wierszowanie" w Tuszynie