AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2012-03-30

Sezon kolarski 2012 rozpoczęty

grafika-Sezon kolarski 2012 rozpoczęty

31 marca 2012r. na ulicach Dzierżoniowa odbyło się Międzynarodowe Kryterium Kolarskie "BOXMET Dzierżoniów 2012" Trasa wyścigu przebiegała ulicami: Świdnicką (start-meta), Kościuszki, Krasickiego i Pocztową.

Sezon kolarski 2012 rozpoczęty
2012-03-30

Gmina Dzierżoniów i Miasto Dzierżoniów zorganizują Dożynki Wojewódzkie

grafika-Gmina Dzierżoniów i Miasto Dzierżoniów zorganizują Dożynki Wojewódzkie

Informujemy, że Zarząd Województwa Dolnośląskiego wybrał wspólną ofertę Gminy Dzierżoniów oraz Miasta Dzierżoniów na organizację obchodów Święta Plonów w Województwie Dolnośląskim. Ta prestiżowa impreza odbędzie się 9 września 2012r. na stadionie miejskim w Dzierżoniowie. W tym roku Dożynki Wojewódzkie będą imprezą dwudniową połączoną z tradycyjnie już organizowanym przez Miasto Dzierżoniów "Miodobraniem".

Gmina Dzierżoniów i Miasto Dzierżoniów zorganizują Dożynki Wojewódzkie
2012-03-29

Uwaga Rolnicy! Dopłaty do materiału siewnego 2012 r.

grafika-Uwaga Rolnicy! Dopłaty do materiału siewnego 2012 r.

SZKODY powstałe w uprawach zbóż w wyniku ujemnych skutków przezimowania w okresie zimowym 2011/2012 SĄ OBJĘTE DOPŁATAMI W RAMACH DE MINIMIS. Producenci rolni, którzy zużyli do siewu materiał siewny kategorii elitarny lub kwalifikowany, mogą ubiegać się o dopłatę z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany mającej charakter pomocy de minimis w rolnictwie do upraw, które uległy zniszczeniu w wyniku ujemnych skutków przezimowania.

Uwaga Rolnicy! Dopłaty do materiału siewnego 2012 r.
2012-03-29

Ostatnia prosta partnerstwa lokalnego
w Gminie Dzierżoniów

grafika-Ostatnia prosta partnerstwa lokalnego<br /> w Gminie Dzierżoniów

W środę 28.03.2012r. liderzy lokalni, przedstawiciele stowarzyszeń, organizacji oraz instytucji działających na terenie Gminy Dzierżoniów spotkali się po raz kolejny aby podsumować podjęte działania na rzecz utworzenia partnerstwa lokalnego.

Ostatnia prosta partnerstwa lokalnego<br /> w Gminie Dzierżoniów
2012-03-27

Konkurs Wiedzy Pożarniczej

grafika-Konkurs Wiedzy Pożarniczej

Dzieci i młodzież z Mościska bardzo chętnie i licznie biorą udział w organizowanym corocznie Konkursie Wiedzy Pożarniczej, podchodząc do tych zmagań bardzo poważnie gromadząc testy, przyswajając wiadomości, by wreszcie przystąpić do sprawdzenia wiedzy. To owocuje sukcesami.

Konkurs Wiedzy Pożarniczej
2012-03-27

Dyskusyjny Klub Książki zaprasza ...

grafika-Dyskusyjny Klub Książki zaprasza ...

Biblioteka Publiczno-Szkolna w Ostroszowicach w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki serdecznie zaprasza na spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem dwukrotnym laureatem nagrody Grand Press.

Dyskusyjny Klub Książki zaprasza ...
2012-03-26

Festiwal Ciasta

grafika-Festiwal Ciasta

W niedzielne popołudnie 25 marca 2012r. w Domu Kultury "Harcuś" w Piławie Dolnej miłośnicy słodkości spotkali się na XVI już edycji "Festiwalu Ciasta". W tegorocznym konkursie zgłoszono 13 ciast upieczonych przez reprezentantów Jędrzejowic, Piławy Dolnej, Włók i Dzierżoniowa.

Festiwal Ciasta
2012-03-23

Tenisistki z Gimnazjum Gminnego na III miejscu

grafika-Tenisistki z Gimnazjum Gminnego na III miejscu

Kolejny sportowy sukces odniosły nasze uczennice: Adrianna Polejańczyk i Paulina Żygadło (przygotowane przez panią Darię Urzędowską). W Turnieju Tenisa Stołowego Strefy Wałbrzyskiej, który odbył się 20 marca 2012 w Imbramowicach, wyprzedziły wielu finalistów powiatów dawnego województwa wałbrzyskiego.

Tenisistki z Gimnazjum Gminnego na III miejscu
2012-03-23

Dzień Sołtysa w Gminie Dzierżoniów

grafika-Dzień Sołtysa w Gminie Dzierżoniów

W dniu 9 marca 2012r. w Centrum Sportowo- Rekreacyjno- Oświatowym w Dobrocinie odbyła się kolejna ale tym razem bardzo uroczysta narada sołtysów. Na początku spotkania Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka, w imieniu władz gminy oraz pracowników Urzędu złożyła wszystkim sołtysom życzenia z okazji "Dnia Sołtysa".

Dzień Sołtysa w Gminie Dzierżoniów
2012-03-22

Karty socjalne

grafika-Karty socjalne

Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów przypomina wszystkim osobom korzystającym z kart socjalnych wydawanych przez OPS, że karty te tracą ważność z dniem 30 kwietnia 2012 r.

Karty socjalne
2012-03-22

I Ślężańskie Forum Kobiet

grafika-I Ślężańskie Forum Kobiet

O tym jak ważną rolę na obszarach wiejskich pełnią kobiety można się było przekonać na I Ślężańskim Forum Kobiet. 20 marca do Ostroszowic przyjechało ok. 150 reprezentantek 18 organizacji, działających na terenie 7 gmin, tworzących Lokalną Grupę Działania "Ślężanie".

I Ślężańskie Forum Kobiet
2012-03-21

Dni Otwarte w Gimnazjum Gminnym

grafika-Dni Otwarte w Gimnazjum Gminnym

8 marca 2012r. w naszym gimnazjum odbyły się "Dni Otwarte". Nasza szkoła przedstawiła ofertę dla uczniów ze szkół podstawowych z Gminy Dzierżoniów (bardzo miło było nam gościć u nas uczniów z Tuszyna, Ostroszowic, Mościska i Piławy Dolnej) oraz ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Dzierżoniowie, wraz z opiekunami.

Dni Otwarte w Gimnazjum Gminnym
2012-03-21

"Kolejny Sportowy Sukces"

grafika-"Kolejny Sportowy Sukces"

Dnia 9 marca 2012 roku w Zespole Szkół Sióstr Salezjanek odbył się Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt. Oczywiście my tam byliśmy! Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IIb: Adrianna Polejańczyk i Paulina Żygadło, przygotowane przez panią Darię Urzędowską.

"Kolejny Sportowy Sukces"
2012-03-21

Uczniowie z Tuszyna jadą na Igrzyska!

grafika-Uczniowie z Tuszyna jadą na Igrzyska!

14 marca 2012 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie w składzie: Ernest Polejańczyk i Jakub Kinas-Duda udali się wraz z opiekunem Jarosławem Pawlaczkiem do Imbramowic na zawody strefowe w tenisie stołowym. Do turnieju przystąpiło 9 najlepszych drużyn z dawnego województwa wałbrzyskiego.

Uczniowie z Tuszyna jadą na Igrzyska!
2012-03-21

"Wielkanoc w poezji"

grafika-"Wielkanoc w poezji"

14 marca 2012 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku odbył się 10 jubileuszowy Konkurs Recytatorski klas I-III pod hasłem "Wielkanoc w poezji". Był to etap gminny, w którym wzięło udział 12 uczestników z 4 szkół.

"Wielkanoc w poezji"
2012-03-19

Wizyta delegacji Urzędu Marszałkowskiego

grafika-Wizyta delegacji Urzędu Marszałkowskiego

W związku ze zgłoszoną wspólną kandydaturą Miasta i Gminy Dzierżoniów w konkursie na organizację Wojewódzkich Obchodów Święta Plonów, w dniu 15.03.2012r. wizytę w Urzędzie Gminy złożyła delegacja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, której przewodniczył Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Włodzimierz Chlebosz.

Wizyta delegacji Urzędu Marszałkowskiego
2012-03-15

Obwieszczenie

grafika-Obwieszczenie

O wszczęciu postępowania administracyjnego dla inwestycji pod nazwą: "Budowa kompleksu boisk sportowych w ramach programu "Moje Boisko Orlik 2012" przy Zespole Szkolno-Przedszkolynm w Ostroszowicach".

Obwieszczenie
2012-03-15

Zawiadomienie

grafika-Zawiadomienie

Starosta Dzierżoniowski zawiadamia że w dniu 30.03.2012r. (piątek) o godz. 13:00 w Centrum sportowo-rekreacyjno-oświatowym w Dobrocinie ul. Kościuszki 14a, odbędzie sie zebranie uczestników scalenia gruntów na terenie wsi Dobrocin oraz Roztocznik (działki 347 i 351).

Zawiadomienie
2012-03-15

Budowa Centrum Biblioteczno - kulturalnego w Mościsku

grafika-Budowa Centrum Biblioteczno - kulturalnego w Mościsku

W dniu 14.03.2012r. pomiędzy Biblioteką Publiczną Gminy Dzierżoniów z/s w Mościsku a Firmą Ogólnobudowlaną "WOJTEK" z miejscowości Nowogrodziec podpisano umowę na wykonanie zadania inwestycyjnego pn: "Budowa Centrum Biblioteczno - kulturalnego wraz z zapleczem sportowym i remizą OSP w Mościsku - Etap I Centrum Biblioteczno - kulturalne".

Budowa Centrum Biblioteczno - kulturalnego w Mościsku
2012-03-15

"Rewolucja Śmieciowa", czyli nowy system gospodarki odpadami komunalnymi na terenie gminy

grafika-"Rewolucja Śmieciowa", czyli nowy system gospodarki odpadami komunalnymi na terenie gminy

Od wielu lat Polska boryka się z problemem, jakim są odpady komunalne, dotychczasowy system nie przynosi oczekiwanych efektów w postaci budowy niezbędnej infrastruktury, ograniczenia składowania odpadów komunalnych oraz zwiększenia pozyskiwania surowców wtórnych ze strumienia odpadów komunalnych. Dlatego zdecydowano się na reformę systemu gospodarki odpadami komunalnymi tzw. "rewolucję śmieciową".

"Rewolucja Śmieciowa", czyli nowy system gospodarki odpadami komunalnymi na terenie gminy
2012-03-14

Festiwal Ciasta

grafika-Festiwal Ciasta

Dom Kultury "Harcuś", Związek Harcerstwa Wiejskiego oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Piławie Dolnej zapraszają na kolejną edycję "Festiwalu Ciasta", który odbędzie się w niedzielę 25 marca 2012r. o godz. 16:00 w Domu Kultury "Harcuś", Piława Dolna ul. Główna 67. Serdecznie zapraszamy i bardzo prosimy o zapoznanie się ze zmianami w regulaminie Festiwalu.

Festiwal Ciasta
2012-03-13

Ach te Kobiety...

grafika-Ach te Kobiety...

Już po raz trzeci Panie z terenu Gminy Dzierżoniów umówiły się na spotkanie. Impreza pn. "Marcowa Kobieteria" tym razem zawitała do Mościsku w klimacie lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku i w atmosferze ruchu "Dzieci Kwiaty".

Ach te Kobiety...
2012-03-13

I Ślężańskie Forum Kobiet

grafika-I Ślężańskie Forum Kobiet

Stowarzyszenie "Ślężanie - Lokalna Grupa Działania" oraz Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski zapraszają na I Ślężańskie Forum Kobiet, które odbędzie się 20 marca br. o godz. 17:00, w sali wiejskiej w Ostroszowicach.

I Ślężańskie Forum Kobiet
2012-03-13

Tuszyn potęgą w tenisie stołowym

grafika-Tuszyn potęgą w tenisie stołowym

W czwartek 1 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piławie Dolnej odbył się turniej tenisa stołowego uczniów szkół podstawowych na szczeblu miejsko-gminnym. Od lat czołowe miejsca w tych zawodach zajmują uczniowie i uczennice ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie.

Tuszyn potęgą w tenisie stołowym
2012-03-13

Stanisław Dziagacz "Sołtysem Roku 2011"

grafika-Stanisław Dziagacz "Sołtysem Roku 2011"

12 marca 2012r.w siedzibie Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego odbył się II Konwent Sołtysów Ziemi Dolnośląskiej, w czasie którego uroczyście wręczono wyróżnienia "Sołtys Roku 2011". Przedstawiciele gmin z całego regionu wytypowali 88 sołtysów wyróżniających się aktywnością, pomysłowością i przede wszystkim skutecznością, podejmowanych działań na rzecz społeczności lokalnej.

Stanisław Dziagacz "Sołtysem Roku 2011"
2012-03-12

Komunikat dla mieszkańców Piławy Dolnej

grafika-Komunikat dla mieszkańców Piławy Dolnej

Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Dzierżoniowie informuje, że w dniu 12.03.2012r. w związku z usuwaniem awarii wodociągowej zostanie zamknięty dopływ wody dla mieszkańców Piławy Dolnej przy ul. Głównej od nr 80-126, ul.Stawowej i Błotnistej.

Komunikat dla mieszkańców Piławy Dolnej
2012-03-09

Zapraszamy na szkolenie ...

grafika-Zapraszamy na szkolenie ...

Zapraszamy na szkolenie pt "Pozyskiwanie zewnętrznych form kapitału na rozwój działalności podnoszącej atrakcyjność turystyczną Regionu Dolnego Śląska". Szkolenie przeznaczone jest dla osób prowadzących hotele, pensjonaty, ośrodki SPA, zajazdy, obiekty agroturystyczne oraz dla przedstawicieli Jednostek Samorządu Terytorialnego i przedsiębiorstw, które dopiero planują powołanie do życia "obiektów turystycznych".

Zapraszamy na szkolenie ...
2012-03-08

Szanowne Panie

Szanowne Panie

Z okazji Dnia Kobiet z wielką przyjemnością składam wszystkim Paniom życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, szczęścia, ciepła oraz zadowolenia. Niech dzień dzisiejszy i każdy następny będzie dla Was wyjątkowy i pełen uśmiechu.

z wyrazami szacunku
Wójt Gminy Dzierżoniów
Marek Chmielewski

2012-03-08

Narada Sołtysów Gminy Dzierżoniów

grafika-Narada Sołtysów Gminy Dzierżoniów

Informujemy, że 9 marca 2011 r. (piątek) o godzinie 14:00 w Centrum Sportowo - Rekreacyjno - Oświatowym w Dobrocinie, ul. Kościuszki 14A odbędzie się narada sołtysów.

Narada Sołtysów Gminy Dzierżoniów
2012-03-07

Kwalifikacja wojskowa

grafika-Kwalifikacja wojskowa

W dniach 4 i 5 kwietnia 2012 roku w gminie Dzierżoniów odbędzie się kwalifikacja wojskowa mężczyzn urodzonych w 1993 roku, zameldowanych na pobyt stały lub przebywających czasowo ponad 3 m-ce na terenie gminy Dzierżoniów.

Kwalifikacja wojskowa
2012-03-06

Wielki sukces mieszkańców Mościska!

grafika-Wielki sukces mieszkańców Mościska!

Mieszkańcy Mościska już wielokrotnie udowodnili, że potrafią z sukcesem zrealizować wiele ciekawych projektów. Nie bez przyczyny za aktywność i "piękno" mieszkańców Mościsko otrzymało tytuł "Najpiękniejszej Wsi Dolnośląskiej 2009".

Wielki sukces mieszkańców Mościska!
2012-03-05

Planowanie w procesie Odnowy Wsi

grafika-Planowanie w procesie Odnowy Wsi

W dniach 2 i 3 marca w miejscowości Przerzeczyn Zdrój odbyły się warsztaty z cyklu "Planowanie w procesie Odnowy Wsi" dla sołectwa Jędrzejowice, które w maju 2011 roku, jako 14 sołectwo z terenu Gminy Dzierżoniów przystąpiło do regionalnego programu Odnowa Wsi w Województwie Dolnośląskim.

Planowanie w procesie Odnowy Wsi
2012-03-02

Scalenie gruntów w Dobrocinie

grafika-Scalenie gruntów w Dobrocinie

1 marca 2012 roku w Centrum Sportowo- Rekreacyjno-Oświatowym w Dobrocinie odbyło już kolejne zebranie uczestników scalenia gruntów obrębu Dobrocin realizowanego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013.

Scalenie gruntów w Dobrocinie
2012-03-02

Sukces "Szkoły Sukcesu"

grafika-Sukces "Szkoły Sukcesu"

W dniach 28 i 29 lutego oraz 1 marca 2012r. odbyły się spotkania podsumowujące działania w ramach "Szkoły Sukcesu" projektu zrealizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Poddziałanie 9.1.2 "Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych".

Sukces "Szkoły Sukcesu"