AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2012-02-27

XX Sesja Rady Gminy Dzierżoniów

grafika-XX Sesja Rady Gminy Dzierżoniów

W czwartek 23 lutego 2012r. w Sali Wiejskiej w Piławie Dolnej odbyła się XX Sesja Rady Gminy Dzierżoniów. Tematem wiodącym obrad był transport zbiorowy oraz bezpieczeństwo i porządek publiczny na terenie gminy.

XX Sesja Rady Gminy Dzierżoniów
2012-02-24

Nowy system gospodarki odpadami komunalnymi

grafika-Nowy system gospodarki odpadami komunalnymi

Od wielu lat Polska boryka się z problemem, jakim są odpady komunalne, dotychczasowy system nie przynosi oczekiwanych efektów w postaci budowy niezbędnej infrastruktury, ograniczenia składowania odpadów komunalnych oraz zwiększenia pozyskiwania surowców wtórnych ze strumienia odpadów komunalnych. Dlatego zdecydowano się na reformę systemu gospodarki odpadami komunalnymi tzw. "rewolucję śmieciową".

Nowy system gospodarki odpadami komunalnymi
2012-02-24

Uwaga Rolnicy!

grafika-Uwaga Rolnicy!

Przypominamy, że 29 lutego 2012r. upływa pierwszy termin składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego.

Uwaga Rolnicy!
2012-02-24

Partnerstwo Lokalne - kolejny krok

grafika-Partnerstwo Lokalne - kolejny krok

Władze Gminy Dzierżoniów, lokalni liderzy, przedstawiciele stowarzyszeń, organizacji oraz instytucji działających na terenie gminy spotkali się 23.02.2012r. w Uciechowie aby wykonać kolejny krok na drodze utworzenia "Partnerstwa Lokalnego".

Partnerstwo Lokalne - kolejny krok
2012-02-21

Wynik wyborów uzupełniających do Rady Gminy

grafika-Wynik wyborów uzupełniających do Rady Gminy

W dniu 19 lutego 2012 r. w Piławie Dolnej odbyły się wybory uzupełniające do Rady Gminy Dzierżoniów. W wyniku przeprowadzonego głosowania na poszczególne listy kandydatów i kandydatów z tych list oddano następującą liczbę głosów ważnych:

Wynik wyborów uzupełniających do Rady Gminy
2012-02-17

Bezpłatne szkolenia i doradztwo

grafika-Bezpłatne szkolenia i doradztwo

Zapraszamy działające organizacje pozarządowe z terenu powiatu dzierżoniowskiego oraz osoby pragnące założyć stowarzyszenie lub fundację do zapoznania się z nową ofertą szkoleniową i zgłaszania swojego udziału.

Bezpłatne szkolenia i doradztwo
2012-02-17

Zawiadomienie

grafika-Zawiadomienie

Starosta Dzierżoniowski zawiadamia że w dniu 01.03.2012r. (czwartek) o godz. 13:00 w Centrum sportowo-rekreacyjno-oświatowym w Dobrocinie, odbędzie sie zebranie uczestników scalenia gruntów na terenie wsi Dobrocin oraz Roztocznik (działki 347 i 351) ...

Zawiadomienie
2012-02-17

Wybory sołtysa Ostroszowic

grafika-Wybory sołtysa Ostroszowic

W dniu 16.02.2012r. w Sali Wiejskiej w Ostroszowicach odbyło się zebranie wiejskie w sprawie przedterminowych wyborów Sołtysa wsi Ostroszowice. W zebraniu udział wzięło 105 mieszkańców, co stanowi ponad 9% uprawnionych do głosowania.

Wybory sołtysa Ostroszowic
2012-02-15

Działki budowlane na sprzedaż

grafika-Działki budowlane na sprzedaż

Gmina Dzierżoniów informuje, że posiada do sprzedaży 9 działek budowlanych o pow. 1300-2500 m2 położonych w Jodłowniku, Roztoczniku i Dobrocinie a także budynek z parkingiem położony w Dzierżoniowie przy ulicy Szkolnej 14, w którym mieściła się dawna siedziba Urzędu Gminy.

Działki budowlane na sprzedaż
2012-02-15

Asystent rodziny

grafika-Asystent rodziny

Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów poszukuje kandydata na stanowisko asystenta rodziny. Informujemy wszystkich zainteresowanych, że ogłoszenie to nie stanowi ogłoszenia o którym mowa w art. 13 ustawy z dnia 21.11.2008 roku o pracownikach samorządowych.

Asystent rodziny
2012-02-14

Luty... w dobrocińskim przedszkolu...

grafika- Luty... w dobrocińskim przedszkolu...

2 lutego 2012r. w nowo wybudowanej sali wiejskiej w Dobrocinie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Babcia i Dziadek... te krótkie słowa zawierają tyle uczuć, miłości, troski, przyjaźni...

 Luty... w dobrocińskim przedszkolu...
2012-02-13

Nowe wydanie "Nowin z Gminy Dzierżoniów"

grafika-Nowe wydanie "Nowin z Gminy Dzierżoniów"

Ukazał się kolejny numer "Nowin z Gminy Dzierżoniów". Informator gminny otrzymał nową szatę graficzną i układ informacyjnym. Nowością jest też kanał dystrybucyjny. Od tego wydania będzie to dwumiesięcznik dostarczany mieszkańcom bezpośrednio do ich skrzynek pocztowych.

Nowe wydanie "Nowin z Gminy Dzierżoniów"
2012-02-06

Nabór wniosków "Przedsięwzięcia promujące ideę odnowy wsi"

grafika-Nabór wniosków "Przedsięwzięcia promujące ideę odnowy wsi"

Zarząd Województwa Dolnośląskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego Województwa Dolnośląskiego z zakresu działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych pn. "Przedsięwzięcia promujące ideę odnowy wsi".

Nabór wniosków "Przedsięwzięcia promujące ideę odnowy wsi"
2012-02-06

Dotacje na usuwanie azbestu - przedłużony termin składania wniosków

grafika-Dotacje na usuwanie azbestu - przedłużony termin składania wniosków

Zainteresowane osoby fizyczne, osoby prawne, przedsiębiorcy, wspólnoty mieszkaniowe, gminne jednostki organizacyjne będące właścicielami, posiadaczami lub użytkownikami wieczystymi nieruchomości położonych na terenie Gminy Dzierżoniów mogą do 30 kwietnia 2013 składać wnioski o dofinansowanie na usuwanie azbestu do Związku Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego ZGPD-7, ul. Świdnicka 38, 58-200 Dzierżoniów, II piętro, pok. 203.

Dotacje na usuwanie azbestu - przedłużony termin składania wniosków
2012-02-03

Zarządzenie Wójta Gminy Dzierżoniów

grafika-Zarządzenie Wójta Gminy Dzierżoniów

Zarządzenie Nr 164/13/2012 Wójta Gminy Dzierżoniów z dnia 31 stycznia 2012r. w sprawie: wyborów przedterminowych Sołtysa wsi Ostroszowice.

Zarządzenie Wójta Gminy Dzierżoniów
2012-02-03

Ferie w sali integracji społecznej we Włókach

grafika-Ferie  w  sali integracji społecznej  we  Włókach

Podczas ferii zimowych 2012r. w Sali Integracji Społecznej we Włókach odbyły się zajęcia dla dzieci i młodzieży, z których skorzystało 46 uczestników z Włók i Tuszyna. Inicjatorami zorganizowanej formy wypoczynku była Rada Sołecka i Koło Gospodyń Wiejskich z Włók.

Ferie  w  sali integracji społecznej  we  Włókach
2012-02-02

Ogłoszenie LGD Ślężanie

grafika-Ogłoszenie LGD Ślężanie

Zarząd Województwa Dolnośląskiego za pośrednictwem Stowarzyszania "Ślężanie - Lokalna Grupa Działania" - informuje o możliwości składania za pośrednictwem LGD - ŚLĘŻANIE wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania 4.1/413 - "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 - 2013, na operacje:

Ogłoszenie LGD Ślężanie
2012-02-01

Prezentacje tradycyjnych stołów wigilijnych

grafika-Prezentacje tradycyjnych stołów wigilijnych

Aż 26 Kół Gospodyń Wiejskich z całego Dolnego Śląska prezentowało się 17 grudnia 2011 r. w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu. Miło nam poinformować, że kolejny raz zaproszenie do udziału w tym barwnym wydarzeniu otrzymały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Mościska.

Prezentacje tradycyjnych stołów wigilijnych
2012-02-01

Nie bądźmy obojętni !

grafika-Nie bądźmy obojętni !

Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów w związku z silnymi mrozami zwraca się z prośbą do wszystkich osób, które posiadają wiedzę o miejscach, w których mogą przebywać bezdomni, o przekazywanie tych informacji Policji, lub pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej.

Nie bądźmy obojętni !