AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2012-01-30

XIX sesja Rady Gminy Dzierżoniów

grafika-XIX sesja Rady Gminy Dzierżoniów

W czwartek 26 stycznia 2012 r. w Centrum Sportowo-Rekreacyjno-Oświatowym w Dobrocinie odbyła się XIX sesja Rady Gminy Dzierżoniów. Tematem przewodnim posiedzenia była działalność sportowa na terenie gminy w roku 2011.

XIX sesja Rady Gminy Dzierżoniów
2012-01-24

"Szlifowanie diamentów"

grafika-"Szlifowanie diamentów"

Janusz Twardak uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej wziął udział w projekcie "Szlifowanie diamentów - innowacyjne programy wsparcia uczniów uzdolnionych w zakresie nauk matematycznych i przyrodniczych", wykonał zadania z informatyki wymagane przez organizatorów projektu tj. Fundację Edukacji Międzynarodowej we Wrocławiu.

"Szlifowanie diamentów"
2012-01-23

Kondolencje

Kondolencje

Pani Jolancie Stawarz Dyrektorowi Gimnazjum Gminnego w Dzierżoniowie szczere kondolencje i wyrazy współczucia z powodu śmierci Matki składają

Wójt Marek Chmielewski
wraz z pracownikami
Urzędu Gminy Dzierżoniów

2012-01-20

Spotkanie liderów Grup Odnowy Wsi

grafika-Spotkanie liderów Grup Odnowy Wsi

W dniu 19 stycznia br. o godzinie 14:30 w Urzędzie Gminy Dzierżoniów odbyło się spotkanie z liderami Grup Odnowy Wsi z terenu Gminy Dzierżoniów, na którym omówiono aktualną sytuację Grup Odnowy Wsi oraz zasady wypełniania sprawozdań sołeckich z działań Odnowy Wsi za rok 2011.

Spotkanie liderów Grup Odnowy Wsi
2012-01-17

Karnawał z uciechowskim słoneczkiem

grafika-Karnawał z uciechowskim słoneczkiem

W niedzielę 15 stycznia br. roku najmłodsi mieszkańcy Uciechowa bawili się na zabawie karnawałowej. Organizatorzy - Rada Sołecka wspomagana przez członków stowarzyszenia "Uciechów - Moja Wieś" przygotowali dla swoich milusińskich wiele atrakcji.

Karnawał z uciechowskim słoneczkiem
2012-01-16

Turniej Samorządowców

grafika-Turniej Samorządowców

W sobotę 14 stycznia 2012r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Piławie Dolnej odbył się Noworoczny Turniej Halowej Piłki Nożnej Samorządowców organizowany przez Starostwo Powiatowe przy współpracy z Gminą Dzierżoniów.

Turniej Samorządowców
2012-01-11

Poszukiwani animatorzy lokalni do projektu unijnego

grafika-Poszukiwani animatorzy lokalni do projektu unijnego

Masz ponad 50 lat? Jesteś osobą dynamiczną pozostającą w dobrych relacjach ze swoim środowiskiem lokalnym? Chcesz zdobyć lub podwyższyć swoje umiejętności korzystania z Internetu?

Jeśli TAK to właśnie Ciebie poszukuje Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji wspólnie ze Stowarzyszeniem "Miasta w Internecie".

Poszukiwani animatorzy lokalni do projektu unijnego
2012-01-10

Zmiany w świadczeniu pielęgnacyjnym

grafika-Zmiany w świadczeniu pielęgnacyjnym

W styczniu, lutym i marcu 2012r. matki, ojcowie oraz opiekunowie faktyczni dziecka niepełnosprawnego, którzy są uprawnieni do świadczenia pielęgnacyjnego, otrzymają dodatkową pomoc finansową w wysokości 100 zł miesięcznie.

Zmiany w świadczeniu pielęgnacyjnym
2012-01-10

XX finał Wielkiej Orkiestry w gminie Dzierżoniów

grafika-XX finał Wielkiej Orkiestry  w gminie Dzierżoniów

Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, pod tym hasłem zagrała tegoroczna orkiestra. To, czy został pobity ubiegłoroczny rekord kiedy to zebrano 47 mln złotych pokażą najbliższe dni.

XX finał Wielkiej Orkiestry  w gminie Dzierżoniów
2012-01-10

Szkoły zapraszają

grafika-Szkoły zapraszają

Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe dla uczniów dolnośląskich szkół. Miło nam poinformować, że szkoły nie zamykają drzwi i na dwa wolne od nauki szkolnej tygodnie przygotowały bogatą ofertę zajęć, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Szkoły zapraszają
2012-01-09

Nabór kandydatów do robót publicznych

grafika-Nabór kandydatów do robót publicznych

Na terenie Gminy Dzierżoniów w roku 2012 organizowane będą roboty publiczne. Zgodnie z ustawą o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy o zatrudnienie w ramach robót publicznych mogą ubiegać się następujące grupy bezrobotnych:

Nabór kandydatów do robót publicznych
2012-01-05

Narada Sołtysów Gminy Dzierżoniów

grafika-Narada Sołtysów Gminy Dzierżoniów

Zawiadamiamy, że 10 stycznia 2012 r. (wtorek) o godzinie 9:00 w budynku zaplecza sportowego w Dobrocinie odbędzie się narada sołtysów.

Narada Sołtysów Gminy Dzierżoniów
2012-01-04

Definitywny koniec "Hotelu dla Zwierząt" w Dobrocinie

grafika-Definitywny koniec "Hotelu dla Zwierząt" w Dobrocinie

Kiedy w styczniu 2010 roku, okazało się, że w tzw. "Hotelu dla zwierząt" w Dobrocinie przebywa w tragicznych warunkach sanitarnych ok. 120 psów Gmina Dzierżoniów oraz różne instytucje podejmowały działania zmierzające do poprawy warunków bytowych przebywających tam zwierząt oraz poszukiwały dla nich nowych domów.

Definitywny koniec "Hotelu dla Zwierząt" w Dobrocinie
2012-01-03

Wspieramy aktywnych

grafika-Wspieramy aktywnych

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców i kontynuując tradycje dobrej współpracy z organizacjami pozarządowymi działającymi na terenie naszej gminy, wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski ogłasza Otwarty Konkurs Ofert na realizację zadań publicznych.

Wspieramy aktywnych
2012-01-02

Uwaga odbiorcy odpadów komunalnych !

grafika-Uwaga odbiorcy odpadów komunalnych !

Informacja dla przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Dzierżoniów.

Uwaga odbiorcy odpadów komunalnych !