AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2011-11-29

Cichy zabójca - tlenek węgla

grafika-Cichy zabójca - tlenek węgla

"Nie dla Czadu" - Ogólnopolska kampania prewencyjno-informacyjna Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Cichy zabójca - tlenek węgla
2011-11-29

Złote Gody

grafika-Złote Gody

"Trzeba być trochę podobnym,
by się rozumieć i nieco różnym, by się kochać".
Paul Geraldy

Niedzielne popołudnie 27 listopada, dwóm parom małżeńskim z terenu naszej gminy upłynęło w uroczystej i szczególnej atmosferze.

Złote Gody
2011-11-28

Zapraszamy na V Festiwal Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego

grafika-Zapraszamy na V Festiwal Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego

Już tradycyjnie w Sobótce w dniach 11 i 12 grudnia 2011r. odbędzie się V Festiwal Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego. W czasie jego trwania odbędzie się konkurs na Najpiękniejsze Drzewko Bożonarodzeniowe, Festiwal Stołów Wigilijnych oraz nastąpi rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie certyfikatów "Ślężański Produkt Lokalny" ...

Zapraszamy na V Festiwal Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego
2011-11-28

Ogłoszenie

Ogłoszenie

Zgodnie z § 23 ust. 7 Statutu Sołectwa Piława Dolna oraz Zarządzeniem Nr 140/122/2011 z dnia 24.11.2011r. w sprawie: wyborów przedterminowych Sołtysa wsi Piława Dolna, informujemy mieszkańców wsi Piława Dolna, że dnia 1 grudnia 2011r. (czwartek) o godzinie 17:30 w Sali Wiejskiej, ul. Główna 28 w Piławie Dolnej odbędzie się zebranie wiejskie w sprawie wyborów przedterminowych Sołtysa wsi Piława Dolna.

W przypadku braku quorum (brak 1/10 uprawnionych) drugi termin zebrania wiejskiego zostaje ustalony na godzinę 18:00 , dnia 1 grudnia 2011r.

2011-11-28

Edukacja ekologiczna w Przedszkolu w Dobrocinie

grafika-Edukacja ekologiczna w Przedszkolu w Dobrocinie

W ramach kampanii "Edukacja i aktywizacja społeczności Gmin zrzeszonych w Związku ZGPD7 na rzecz prawidłowej gospodarki odpadami - edycja 2011 r." przedszkolaki z Gminnego Przedszkola Publicznego w Dobrocinie wchodzącego w skład Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Piławie Dolnej aktywnie włączają się w rozmaite działania w tym zakresie.

Edukacja ekologiczna w Przedszkolu w Dobrocinie
2011-11-25

XVII Sesja Rady Gminy Dzierżoniów

grafika-XVII Sesja Rady Gminy Dzierżoniów

W czwartek 24 listopada 2011r. w Sali Narad Urzędu Gminy odbyła się XVII Sesja Rady Gminy Dzierżoniów, której tematem głównym była efektywność wykorzystywania pozyskiwanych finansowych środków zewnętrznych.

XVII Sesja Rady Gminy Dzierżoniów
2011-11-24

Konkurs na Ślężański Produkt Lokalny 2012

grafika-Konkurs na Ślężański Produkt Lokalny 2012

Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Ślężanie ogłasza kolejną edycję konkursu na Ślężański Produkt Lokalny. Konkurs organizowany jest w czterech kategoriach ...

Konkurs na Ślężański Produkt Lokalny 2012
2011-11-24

"Jan Paweł II - patron najgodniejszy"

grafika-"Jan Paweł II - patron najgodniejszy"

Już po raz drugi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II mogli sprawdzić zasób swoich wiadomości na temat patrona szkoły. Konkurs rozegrany był w dwóch kategoriach (klasy I - III i klasy IV - VI) i składał się z dwóch etapów.

"Jan Paweł II - patron najgodniejszy"
2011-11-24

Nowy sprzęt dla OSP w Mościsku

grafika-Nowy sprzęt dla OSP w Mościsku

Dzięki zaangażowaniu i zapobiegliwości druhów Ochotniczej Straży Pożarnej z Mościska i współpracy Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej, Banku Ochrony Środowiska, Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń, Urzędu Gminy Dzierżoniów i Rady Sołeckiej, ich jednostka wzbogaciła się o nowy sprzęt do ratowania ludzi i mienia.

Nowy sprzęt dla OSP w Mościsku
2011-11-24

Piławska podstawówka na Festiwalu Nauki

grafika-Piławska podstawówka na Festiwalu Nauki

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego wzięli udział we wrocławskim Festiwalu Nauki, gdzie mieli możliwość obejrzenia wystaw, pokazów i zwiedzenia Muzeum Przyrodniczego.

Piławska podstawówka na Festiwalu Nauki
2011-11-23

Zawiadomienie

grafika-Zawiadomienie

Informujemy, że 14.12.2011r o godz. 18:00 w Centrum Sportowo - Rekreacyjno - Oświatowym w Dobrocinie, ul. Kościuszki 14a odbędzie się zebranie uczestników scalenia gruntów na terenie wsi Dobrocin, Roztocznik oraz Gminy Dzierżoniów ( działki 347 i 351) ...

Zawiadomienie
2011-11-22

Pojana w Operze Wrocławskiej

grafika-Pojana w Operze Wrocławskiej

W dniach 19-20 listopada br. w Operze Wrocławskiej odbył się IV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska. W bogatym i różnorodnym programie festiwalu został zaprezentowany dorobek artystyczny 22 zespołów folklorystycznych, tanecznych i śpiewaczych.

Pojana w Operze Wrocławskiej
2011-11-22

Obchody Dnia Niepodległości w Szkole Podstawowej w Tuszynie

grafika-Obchody Dnia Niepodległości w Szkole Podstawowej w Tuszynie

"Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie, a na tej fladze biel jest i czerwień" to motto uroczystości zorganizowanej 10 listopada w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie. Obchody tego dnia rozpoczęła akademia poświęcona Narodowemu Świętu Niepodległości.

Obchody Dnia Niepodległości w Szkole Podstawowej w Tuszynie
2011-11-21

Dzień Pracownika Socjalnego

grafika-Dzień Pracownika Socjalnego

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, składam najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Dzień Pracownika Socjalnego
2011-11-21

Rozśpiewany weekend naszych zespołów

grafika-Rozśpiewany weekend naszych zespołów

Sobota 19 listopada rozpoczęła rozśpiewany weekend. Tego dnia w Piławie Górnej odbyły się bowiem XVIII Spotkania Artystyczne Seniorów. Wzięły w nich udział trzy nasze zespoły: "Uciecho-WIANKI" z Uciechowa, "CORD" z Piławy Dolnej oraz "MACIEJE" z Ostroszowic.

Rozśpiewany weekend naszych zespołów
2011-11-21

Dzień Papieski 2011 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II

grafika-Dzień Papieski 2011 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II

Październik jest dla uczniów Szkoły Podstawowej w Tuszynie miesiącem szczególnym. W te dni uczniowska brać wspomina postać swojego wielkiego Patrona. W całej Polsce Dzień Papieski obchodzony jest w niedzielę bezpośrednio poprzedzającą 16 października dzień, w którym Polak zasiadł na tronie Stolicy Piotrowej.

Dzień Papieski 2011 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II
2011-11-18

Podziękowania

Podziękowania

"Umarłych pamięć dotąd trwa,
dokąd pamięcią im się płaci."
Wisława Szymborska

Wszystkim, którzy łączyli się z nami w bólu i wzięli udział w uroczystości pogrzebowej śp. Adama Jana Maka

serdeczne podziękowania składają
Żona, córki i rodzina

2011-11-17

Zapraszamy na warsztaty bibułkarskie

grafika-Zapraszamy na warsztaty bibułkarskie

Stowarzyszenie "Ślężanie - Lokalna Grupa Działania", którego członkiem jest gmina Dzierżoniów planuje zorganizować warsztaty bibułkarskie. Jeżeli chcesz uzyskać umiejętności pozwalające pozyskiwać dodatkowe dochody, chcesz poszerzyć ofertę swojego gospodarstwa agroturystycznego, jeżeli chcesz się sprawdzić w nowej formie wyrazu artystycznego, weź udział w tych warsztatach.

Zapraszamy na warsztaty bibułkarskie
2011-11-17

Już ponad 4 tys. godzin ...

grafika-Już ponad 4 tys. godzin ...

Dzięki umowie zawartej 12 maja br. pomiędzy Gminą Dzierżoniów a Aresztem Śledczym w Dzierżoniowie o nieodpłatnym zatrudnieniu skazanych na rzecz jednostek samorządu terytorialnego, możliwe było osiągnięcie wymiernych efektów w sferze ekonomicznej a także przyczynić się do resocjalizacji poprzez pracę, osób, które popadły w konflikt z prawem.

Już ponad 4 tys. godzin ...
2011-11-15

Obchody Dnia Niepodległości w Tuszynie

grafika-Obchody Dnia Niepodległości w Tuszynie

W wigilię obchodzonego 11 listopada Dnia Niepodległości, licznie zebrani mieszkańcy, goście i delegacje organizacji kombatanckich oraz placówek oświatowych z terenu Gminy Dzierżoniów uczestniczyli w uroczystych obchodach rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Obchody Dnia Niepodległości w Tuszynie
2011-11-15

Informacja dla mieszkańców gminy

grafika-Informacja dla mieszkańców gminy

Szanowni Państwo!

Zima zbliża się nieubłaganie i warto sobie przypomnieć o naszych obowiązkach z tym związanych, abyśmy w zdrowiu mogli powitać wiosnę.

Informacja dla mieszkańców gminy
2011-11-14

Kondolencje

grafika-Kondolencje

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 12 listopada 2011r. w wieku 71 lat zmarł ADAM JAN MAK. Radny Rady Gminy, w latach 2004-2010 Przewodniczący Rady Gminy Dzierżoniów, działacz samorządowy oraz wieloletni Sołtys Piławy Dolnej.

Kondolencje
2011-11-14

Pożegnanie śp. Adama Jana Maka

Pożegnanie  śp. Adama Jana Maka

Informujemy, że uroczystości pogrzebowe śp. Adama Jana Maka odbędą się 16 listopada 2011r. o godzinie 12:00 w kościele pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Piławie Dolnej.

2011-11-09

Mini Cross Sudety 2011 w Mościsku

grafika-Mini Cross Sudety 2011 w Mościsku

W niebie wysłuchano modłów uczniów i organizatorów i dlatego po raz kolejna dopisała słoneczna pogoda na zawodach kolarskich Mini Cross Sudety 2011 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku. Odbyły się w tym roku 18 października na terenie "zielonym" szkoły.

Mini Cross Sudety 2011 w Mościsku
2011-11-08

Magia przyrody w ZSP w Ostroszowicach

grafika-Magia przyrody w ZSP w Ostroszowicach

Zajęcia "Poszukiwanie i wdrażanie innowacyjnych metod badawczych w obrębie przyrody" realizowane w ramach Szkoły Sukcesu pozwoliły uczniom biorącym udział zdobyć wiedzę i poznać ...

Magia przyrody w ZSP w Ostroszowicach
2011-11-08

"Matematyczny Aerobik"

grafika-"Matematyczny Aerobik"

Zajęcia pn. Matematyczny Aerobik realizowane były w ZSP w Ostroszowicach w ramach projektu Szkoła Sukcesu. Uczniowie chętnie uczęszczali na te nietypowe lekcje. Przed zajęciami przybiegali do prowadzącej i pytali "co będziemy robić?". Z chęcią zagłębiali się w tajniki matematycznych zawiłości.

"Matematyczny Aerobik"
2011-11-08

Nowe rozkłady jazdy

Nowe rozkłady jazdy

Z dniem 02.11.2011r zmienił się rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej. Informacje o nowych rozkładach jazdy można uzyskać w bielawskim biurze ZKM, czynnym od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 do 15:30, telefonicznie - tel. 74 832-87-77 lub na stronie internetowej rozkladbielawa.ovh.org

2011-11-08

Mamy dwa nowe przedszkola

grafika-Mamy dwa nowe przedszkola

Najmłodszych mieszkańców naszej Gminy uczęszczających do przedszkoli w Uciechowie i Ostroszowicach spotkała nie lada niespodzianka.

Mamy dwa nowe przedszkola
2011-11-07

Happening - segreguj śmieci

grafika-Happening - segreguj śmieci

Dnia 21 października 2011 roku 19 uczniów klasy IV Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach uczestniczyło w happeningu dotyczącym gospodarki odpadami na terenie powiatu dzierżoniowskiego.

Happening - segreguj śmieci
2011-11-07

Zaduszki we Włókach

grafika-Zaduszki we Włókach

2 listopada 2011 roku w sali integracji społecznej we Włókach odbyło się zaduszkowe spotkanie z poezją i muzyką. Tutaj o godzinie 18:00 mieszkańcy Włók i nie tylko mogli uczestniczyć w lirycznej zadumie w scenerii jesiennego parku (bo taki wystrój posiadała tego dnia sala).

Zaduszki we Włókach
2011-11-04

Narada Sołtysów Gminy Dzierżoniów

grafika-Narada Sołtysów Gminy Dzierżoniów

Informujemy, że 8 listopada 2011 r. (wtorek) o godzinie 9:00 w Sali Narad Urzędu Gminy Dzierżoniów, ul. Piastowska 1 odbędzie się narada sołtysów.

Narada Sołtysów Gminy Dzierżoniów
2011-11-03

Przedłużony termin składania zgłoszeń ...

grafika-Przedłużony termin składania zgłoszeń ...

Informujemy, że termin składania wstępnych zgłoszeń do udziału w programie dofinansowania budowy przydomowych oczyszczalni ścieków z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej został przedłużony do dnia 30.11.2011 r.

Przedłużony termin składania zgłoszeń ...
2011-11-02

Partnerstwo Lokalne

grafika-Partnerstwo Lokalne

W piątek 28 października w Sali wiejskiej w Roztoczniku w odbyło się spotkanie podsumowujące tegoroczną działalność organizacji pozarządowych. Druga edycja przebiegała pod hasłem Partnerstwo Lokalne.

Partnerstwo Lokalne