AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2011-10-27

Włóki coraz piękniejsze!

grafika-Włóki coraz piękniejsze!

Zakończyły się prace przy inwestycji prowadzonej przez Gminę Dzierżoniów oraz mieszkańców miejscowości Włóki.

Włóki coraz piękniejsze!
2011-10-26

Zmiany w komunikacji ZKM

grafika-Zmiany  w komunikacji  ZKM

W ślad za informacją uzyskaną z ZKM uprzejmie informujemy, że z dniem 2 listopada 2011 roku nastąpi zmiana rozkładów jazdy autobusów komunikacji miejskiej na liniach autobusowych obsługiwanych przez ZKM Bielawa.

Zmiany  w komunikacji  ZKM
2011-10-25

III Zjazd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Dzierżoniowie

grafika-III Zjazd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Dzierżoniowie

W dniu 15 października 2011 r. w Sali Wiejskiej w Roztoczniku odbył się III Zjazd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Dzierżoniowie. Zjazd odbywał się w 90 rocznicę działalności Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

III Zjazd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Dzierżoniowie
2011-10-24

Sukcesy w piławskiej podstawówce

grafika-Sukcesy w piławskiej podstawówce

To już trzeci i niestety ostatni semestr zajęć pozalekcyjnych realizowanych w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Piławie Dolnej w ramach "Szkoły Sukcesu" - projektu współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Sukcesy w piławskiej podstawówce
2011-10-24

Kondolencje

Kondolencje

Panu Marianowi Nowakowi
kondolencje i szczere wyrazy współczucia
z powodu śmierci Ojca


składa Marek Chmielewski, Wójt Gminy Dzierżoniów
wraz z pracownikami Urzędu Gminy

2011-10-21

Zaproszenie na bezpłatną konferencje dla przedsiębiorców

grafika-Zaproszenie na bezpłatną konferencje dla przedsiębiorców

Fundusz Regionu Wałbrzyskiego informuję, że w dniu 26 października 2011 roku organizuje bezpłatną konferencję dla przedsiębiorców poszukujących źródeł finansowania działalności gospodarczej pt. "Zewnętrzne źródła finansowania działalności gospodarczej na Dolnym Śląsku - aktualne możliwości i szanse na przyszłość".

Zaproszenie na bezpłatną konferencje dla przedsiębiorców
2011-10-19

Biegi Papieskie w Tuszynie

grafika-Biegi Papieskie w Tuszynie

Dnia 6 października 2011r. na boisku Klubu Sportowego Viktoria Tuszyn odbyły się VI Papieskie Biegi Przełajowe, których organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie wraz ze Stowarzyszeniem "Wzgórza Kiełczyńskie" obejmujące swoim zasięgiem: Jędrzejowice, Kiełczyn, Tuszyn, Włóki i Książnicę oraz Gminą Dzierżoniów i KS Viktoria Tuszyn.

Biegi Papieskie w Tuszynie
2011-10-19

"Sukces w zasięgu uczniowskiej ręki"

grafika-"Sukces w zasięgu uczniowskiej ręki"

W Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostroszowicach w ubiegłym roku szkolnym uczniowie uczestniczyli w zajęciach z języka polskiego Leo Maniak i języka angielskiego Leo English w ramach projektu "Szkoła Sukcesu".

"Sukces w zasięgu uczniowskiej ręki"
2011-10-18

"Moja firma w mojej gminie"

grafika-"Moja firma w mojej gminie"

Gmina Dzierżoniów objeła patronat nad projektem "Moja firma w mojej gminie" realizowanym w ramach współpracy Fundacji z Zespołem Szkół Nr 2 im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Dzierżoniowie oraz z Zespołem Szkół Nr 3 im. Kombatantów RP w Dzierżoniowie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

"Moja firma w mojej gminie"
2011-10-14

Finał strefy wałbrzyskiej w unihokeju

grafika-Finał strefy wałbrzyskiej w unihokeju

11 października 2011r. w Imbramowicach odbył się finał strefy wałbrzyskiej w unihokeju z udziałem Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ostroszowicach oraz Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej. Stawką zawodów był awans do Finału Wojewódzkiego.

Finał strefy wałbrzyskiej w unihokeju
2011-10-14

Nagrody dla naszych nauczycieli

grafika-Nagrody dla naszych nauczycieli

W Sali Narad Urzędu Gminy Dzierżoniów odbyło się spotkanie wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego z dyrektorami i nauczycielami placówek oświatowych. Okazją do tej miłej uroczystości był przypadający 14.X.2011 Dzień Edukacji Narodowej.

Nagrody dla naszych nauczycieli
2011-10-13

"Pyrlandia" w Mościsku

grafika-"Pyrlandia" w Mościsku

"Pyrlandia" w Mościsku ma już 5 lat i w tym roku odbyła się w niedzielne popołudnie 2 października, tradycyjnie nad stawem przy ul. Kolejowej. Tegoroczna polska złota jesień ozłociła ziemniaczane święto ciepłymi promieniami październikowego słońca.

"Pyrlandia" w Mościsku
2011-10-13

Nowy chodnik w Kiełczynie

grafika-Nowy chodnik  w Kiełczynie

W środę 12 października 2011 roku odbył się odbiór końcowy chodnika przebiegającego wzdłuż drogi powiatowej Nr 3009D w miejscowości Kiełczyn. Budowa chodnika była drugim etapem zadania pn. "Budowa chodnika wraz z odwodnieniem i zatoką autobusową przy drodze powiatowej Nr 3009D w miejscowości Kiełczyn".

Nowy chodnik  w Kiełczynie
2011-10-12

Pokazowa lekcja chemii

grafika-Pokazowa lekcja chemii

Uczniowie Gimnazjum Gminnego w Dzierżoniowie 29 września 2011 r. wzięli udział w ogólnopolskim projekcie pt. "Lekcja chemii", który powstał dzięki współpracy PKN ORLEN i agencji reklamowej Nano.

Pokazowa lekcja chemii
2011-10-12

Moda na sukces w ZSz-P w Ostroszowicach

grafika-Moda na sukces w ZSz-P w Ostroszowicach

Ruszył drugi etap Szkoły Sukcesu współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego, prowadzony przez firmę Szkoleniowo-Doradczą Anny Szywała ze Świdnicy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostroszowicach

Moda na sukces w ZSz-P w Ostroszowicach
2011-10-11

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

grafika-Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

"Kto nabytą wiedzę pielęgnuje,
a nową bez ustanku zdobywa,
ten może być nauczycielem innych"
Konfucjusz

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom, wychowawcom, pedagogom i pracownikom placówek oświatowych z terenu naszej Gminy składam serdeczne podziękowania za ich wychowawczy i dydaktyczny trud.

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
2011-10-11

Wybory - lekcja demokracji w ZSzP w Mościsku

grafika-Wybory - lekcja demokracji w ZSzP w Mościsku

Każdy z nas niejednokrotnie mógł się przekonać, że jedną z najtrudniejszych rzeczy w życiu i jednocześnie jedną z najważniejszych umiejętności jest "sztuka wyboru".

Wybory - lekcja demokracji w ZSzP w Mościsku
2011-10-10

Obwieszczenia Wojewody Dolnośląskiego

grafika-Obwieszczenia Wojewody Dolnośląskiego

Obwieszczenia Wojewody Dolnośląskiego o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji regionalnej sieci szerokopasmowej dla zadania pn: Likwidacja obszarów wykluczenia informacyjnego i budowa dolnośląskiej sieci szkieletowej dla odcinka - Linia optotelekomunikacyjna RD_09 w relacji: WD_Piława Górna - WD_Jemna.

Obwieszczenia Wojewody Dolnośląskiego
2011-10-10

Powiększono majątek Gminy Dzierżoniów

grafika-Powiększono majątek Gminy Dzierżoniów

W dniu 5.10.2011r. została podpisana umowa na mocy której, Gmina Dzierżoniów przejęła nieodpłatnie nieruchomości od Agencji Nieruchomości Rolnej Skarbu Państwa we Wrocławiu. Przedmiotem przejęcia były nieruchomości położone w miejscowości Piława Dolna, Dobrocin i Roztocznik.

Powiększono majątek Gminy Dzierżoniów
2011-10-10

Świadczenie pielęgnacyjne - komunikat

grafika-Świadczenie pielęgnacyjne - komunikat

Komunikat w sprawie rządowego programu wspierania osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne.

Rada Ministrów w dniu 27 września 2011 r. przyjęła uchwałę ustanawiającą rządowy program wspierania osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne.

Świadczenie pielęgnacyjne - komunikat
2011-10-07

Komunikat dla mieszkańców Piławy Dolnej

grafika-Komunikat dla mieszkańców Piławy Dolnej

Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Dzierżoniowie informuje, że w związku z wymianą sieci wodociągowej fi 300 w Piławie Dolnej w dniu 13.10.2011r. o godz. 8:00 do godz. 18:00 zostanie wstrzymana dostawa wody dla mieszkańców.

Komunikat dla mieszkańców Piławy Dolnej
2011-10-06

Na sukces nigdy nie jest za późno ...

grafika-Na sukces nigdy nie jest za późno ...

W dniach od 30 września do 2 października w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbywały się "Artystyczne Spotkania Seniorów" mające rangę przeglądu. Wzięło w nich udział 40 zespołów (370 osób) prezentujących różne style muzyczne, począwszy od muzyki i śpiewu ludowego aż po śpiew chóralny.

Na sukces nigdy nie jest za późno ...
2011-10-06

Człowiek - najlepsza inwestycja !

grafika-Człowiek - najlepsza inwestycja !

Zapraszamy mieszkanców gminy Dzierżoniów na bezpłatne szkolenia z zakresu: kreowania własnego wizerunku, tajników rozmowy kwalifikacyjnej ...

Człowiek - najlepsza inwestycja !
2011-10-06

Tytuły Mistrzów Województwa Dolnośląskiego i Lubuskiego rozdane!

grafika-Tytuły Mistrzów Województwa Dolnośląskiego i Lubuskiego  rozdane!

W sobotę 18 września w Tuszynie rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego i Lubuskiego w jeździe parami na czas we wszystkich kategoriach wiekowych oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w jeździe dwójkowej na czas o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego.

Tytuły Mistrzów Województwa Dolnośląskiego i Lubuskiego  rozdane!
2011-10-05

Ogłoszenie o przetargu

grafika-Ogłoszenie o przetargu

Ochotnicza Straż Pożarna w Mościsku ogłasza II przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż pojazdu ratowniczo-gasniczego marki Żuk A15

Ogłoszenie o przetargu
2011-10-05

"Jesienne Uciechy"

grafika-"Jesienne Uciechy"

"Jesienne Uciechy" to hasło pod którym Stowarzyszenie "Uciechów-Moja Wieś" zorganizowało w dniu 25.09.2011r. II spotkanie dla uciechowskich seniorów. Spotkanie miało swoją część artystyczną, w której dzieci szkolne deklamowały wiersze zarówno znanych poetów jak również i te ułożone przez siebie.

"Jesienne Uciechy"
2011-10-05

Gimnazjum Gminne na XIV Dolnośląskim Festiwalu Nauki

grafika-Gimnazjum Gminne na XIV Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Tegoroczny festiwal nauki przebiegał pod hasłem: "Nauka kluczem do natury". Uczniowie klas Ia i Ib, a także IIb oraz IIIa wraz z nauczycielami: p. Urszulą Bystranowską, p. Kingą Winnicką i p.Anną Bukowską uczestniczyli w Dolnośląskim Festiwalu Nauki piąty raz.

Gimnazjum Gminne na XIV Dolnośląskim Festiwalu Nauki
2011-10-04

"Rajd pieczonego ziemniaka"

grafika-"Rajd pieczonego ziemniaka"

24 września 2011 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej uczestniczyli w XIII "Rajdzie pieczonego ziemniaka" organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie. Tym razem młodsi uczniowie wyruszyli na górski szlak. 35 małych piechurów powędrowało pod opieką czterech nauczycieli.

"Rajd pieczonego ziemniaka"
2011-10-03

Dofinansowanie do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków

grafika-Dofinansowanie do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców oraz biorąc pod uwagę duże zainteresowanie, jakim cieszył się poprzedni program, w którym można było otrzymać dofinansowanie na budowę przydomowych oczyszczalni ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (PROW), Gmina Dzierżoniów planuje przystąpić do priorytetowego programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków.

Dofinansowanie do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków
2011-10-03

Eliminacje wojewódzkie - II Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska 2011

grafika-Eliminacje wojewódzkie - II Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska 2011

22 września 2011 roku reprezentacja chłopców ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach wzięła udział w eliminacjach wojewódzkich II Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska - 2011 w piłce nożnej, który odbył się w Ząbkowicach Śląskich.

Eliminacje wojewódzkie - II Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska 2011