AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2011-03-31

Gminne Święto Odnowy Wsi

grafika-Gminne Święto Odnowy Wsi

Informujemy, że 12.04.2011r. o godz. 16:30 na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego w Roztoczniku odbędzie się uroczyste spotkanie z okazji "Gminnego Święta Odnowy Wsi".

Gminne Święto Odnowy Wsi
2011-03-30

Danuta Martowłos nowym sołtysem Mościska

grafika-Danuta Martowłos nowym sołtysem Mościska

Podczas zebrania wiejskiego, które odbyło się 29 marca br. został wybrany Sołtys i Rada Sołecka wsi Mościsko. Zebranie wiejskie rozpoczęło się sprawozdaniem z działalności Sołtysa i Rady Sołeckiej oraz wykonania planu finansowo-rzeczowego sołectwa Mościsko za rok 2010, które przedstawił dotychczasowy Sołtys p. Michał Burban.

Danuta Martowłos nowym sołtysem Mościska
2011-03-29

Informacja - Spis Powszechny

grafika-Informacja - Spis Powszechny

W dniach od 1 kwietnia do 30 czerwca 2011 r. (według stanu na dzień 31 marca 2011r.) na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zostanie przeprowadzony Narodowy Spis Powszechny ludności i mieszkań 2011.

Informacja - Spis Powszechny
2011-03-29

"Srebro" i "Brąz" w powiecie dla uczniów ZSzP z Mościska

grafika-"Srebro" i "Brąz" w powiecie dla uczniów ZSzP z Mościska

Spektakularny sukces mogą przypisać sobie uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Mościska biorący udział w Otwartych Mistrzostwach Powiatu Dzierżoniowskiego w Skoku Wzwyż w kategorii chłopców, które odbyły się 25 marca 2011r. na sali sportowej Gimnazjum nr 1 w Bielawie.

"Srebro" i "Brąz" w powiecie dla uczniów ZSzP z Mościska
2011-03-29

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty...

grafika-Konkurs plastyczny rozstrzygnięty...

Miniony czwartek - 24 marca 2011r. był dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku bardzo szczęśliwy. Przedstawicielki "SKOK WSPÓLNOTA" o/Dzierżoniów przekazały wychowankom przedszkola oraz uczennicy szkoły, nagrody rzeczowe w konkursie plastycznym "Moje wymarzone ferie"

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty...
2011-03-28

" 998 czy 112 ? "

grafika-" 998 czy 112 ? "

O odpowiedzialnym zachowaniu dzieci w razie pożaru słyszymy z doniesień mediów. Wiedza ta zazwyczaj wynoszona jest z placówek oświatowych. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku od wielu lat edukuje swoich wychowanków i uczniów na tematy dotyczące przepisów przeciwpożarowych.

" 998 czy 112 ? "
2011-03-25

Kolejna kadencja Wiesława Aksamita w Nowiźnie

grafika-Kolejna kadencja Wiesława Aksamita w  Nowiźnie

W czwartek 24 marca br. w sołectwie Nowizna odbyło się Zebranie Wiejskie. Celem zebrania było m.in.: wysłuchanie sprawozdań z działalności sołtysa i rady sołeckiej oraz wykorzystania środków przyznanych w ramach Funduszu Sołeckiego w roku 2010, powołanie komisji skrutacyjnej, wybór sołtysa i rady sołeckiej.

Kolejna kadencja Wiesława Aksamita w  Nowiźnie
2011-03-24

Finał powiatowy w szachach drużynowych

grafika-Finał powiatowy w szachach drużynowych

21 marca 2011r w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Ostroszowicach odbył się finał powiatowy w szachach drużynowych, organizowany w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Finał powiatowy w szachach drużynowych
2011-03-24

Małgorzata Glapa-Felsztyńska zwyciężyła w Ostroszowicach

grafika-Małgorzata Glapa-Felsztyńska  zwyciężyła w Ostroszowicach

W środę, 23 marca br. w Sołectwie Ostroszowice odbyło się zebranie wiejskie, podczas którego mieszkańcy wysłuchali obszernego sprawozdania z działalności Sołtysa i Rady Sołeckiej w latach 2007-2011 i wykorzystania środków przyznanych w ramach Funduszu Sołeckiego w roku 2010 oraz wybrali Sołtysa Wsi i Radę Sołecką.

Małgorzata Glapa-Felsztyńska  zwyciężyła w Ostroszowicach
2011-03-24

"A Wiosna przyszła pieszo..."

grafika-"A Wiosna przyszła pieszo..."

Tak pisał w znanym wierszu Mistrz Brzechwa. Przyszła też do Mościska, obdarzając promykami słońca od samego rana, pobudzając do działania przedszkolaków i uczniów miejscowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku, gdzie pani dyrektor Dorota Furtak przekazała władze w ręce Samorządu Szkolnego.

"A Wiosna przyszła pieszo..."
2011-03-23

Jodłownik ma nowego Sołtysa

grafika-Jodłownik ma nowego Sołtysa

Podczas zebrania wiejskiego, które odbyło się 22 marca br. został wybrany Sołtys i Rada Sołecka wsi Jodłownik. Celem zebrania było również: wysłuchanie sprawozdań z działalności Sołtysa i Rady Sołeckiej, wykorzystania środków przyznanych w ramach Funduszu Sołeckiego w roku 2010 oraz powołanie komisji skrutacyjnej.

Jodłownik ma nowego Sołtysa
2011-03-22

Dni otwarte w Gimnazjum Gminnym

grafika-Dni otwarte w Gimnazjum Gminnym

Tradycją Gimnazjum Gminnego jest organizacja "Dni Otwartych" dla uczniów szkół podstawowych. W marcu gośćmi naszego gimnazjum byli szóstolkasiści z Piławy Dolnej, Tuszyna, Mościska, Ostroszowic oraz ze Szkoły Podstawowej nr 9.

Dni otwarte w Gimnazjum Gminnym
2011-03-22

Festiwal Ciasta w Piławie Dolnej

grafika-Festiwal Ciasta w Piławie Dolnej

W dniu 10.04.2011 r. o godz. 16:00 w Domu Kultury "Harcuś" w Piławie Dolnej odbędzie się Festiwal Ciasta. Zapraszamy wszystkie "łasuchy" na słodką ucztę...

Festiwal Ciasta w Piławie Dolnej
2011-03-21

Wyniki wyborów sołeckich w Owieśnie

grafika-Wyniki wyborów sołeckich w Owieśnie

17 marca 2011r. w sołectwie Owiesno odbyło się Zebranie Wiejskie. Celem zebrania było m.in. : wysłuchanie sprawozdań z działalności sołtysa i rady sołeckiej oraz wykorzystania środków przyznanych w ramach Funduszu Sołeckiego w roku 2010, powołanie komisji skrutacyjnej, wybór sołtysa i rady sołeckiej. Przewodniczącym zebrania został pan Piotr Śliwa.

Wyniki wyborów sołeckich w Owieśnie
2011-03-21

Otwarcie pracowni przyrodniczej w Tuszynie

grafika-Otwarcie pracowni przyrodniczej w Tuszynie

W piątek 18 marca br. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbyło się uroczyste otwarcie pracowni przyrodniczej. Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 pn. "Pracownia przyrodnicza w każdej gminie".

Otwarcie pracowni przyrodniczej w Tuszynie
2011-03-18

Wybory do Izb Rolniczych - informacja

grafika-Wybory do Izb Rolniczych - informacja

Spis członków Dolnośląskiej Izby rolniczej uprawnionych do udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej w powiecie Dzierżoniowskim z gminy Dzierżoniów wyłożony będzie do wglądu w Urzędzie Gminy ...

Wybory do Izb Rolniczych - informacja
2011-03-17

Akcja likwidacji dzikich wysypisk

grafika-Akcja likwidacji dzikich wysypisk

W dniach 14-15.03.2011 r. Urząd Gminy Dzierżoniów przeprowadził przy współpracy Zarządu Dróg Powiatowych w Dzierżoniowie akcję likwidacji "dzikich wysypisk" na terenie gminy, w ramach której zebrano ok. 9 ton odpadów i zlikwidowano 14 "dzikich wysypisk" śmieci.

Akcja likwidacji dzikich wysypisk
2011-03-17

W Myśliszowie bez zmian

grafika-W Myśliszowie bez zmian

16 marca br. w Sołectwie Myśliszów odbyło się zebranie wiejskie, podczas którego mieszkańcy Sołectwa wysłuchali sprawozdań z działalności Sołtysa i Rady Sołeckiej oraz wykorzystania środków przyznanych w ramach Funduszu Sołeckiego w roku 2010 oraz wybrali Sołtysa Wsi i Radę Sołecką.

W Myśliszowie bez zmian
2011-03-16

Marcin Staściuk nowym sołtysem Włók

grafika-Marcin Staściuk nowym sołtysem Włók

15 marca br. w sołectwie Włóki odbyło się Zebranie Wiejskie. Celem zebrania było m.in.: wysłuchanie sprawozdań z działalności sołtysa i  rady sołeckiej oraz wykorzystania środków przyznanych w ramach Funduszu Sołeckiego w roku 2010, powołanie komisji skrutacyjnej, wybór sołtysa i rady sołeckiej.

Marcin Staściuk nowym sołtysem Włók
2011-03-15

Uroczysta narada sołtysów

grafika-Uroczysta narada sołtysów

W piątek 11 marca br. w Sali Wiejskiej w Uciechowie, odbyła się uroczysta narada Sołtysów Gminy Dzierżoniów, w której udział wzięli Wójt Gminy Marek Chmielewski oraz Zastępca Wójta Jolanta Zarzeka. Spotkanie miało wyjątkowo uroczystą oprawę ze względu na obchodzony właśnie tego dnia ogólnopolski Dzień Sołtysa.

Uroczysta narada sołtysów
2011-03-15

Wybory sołeckie w Kiełczynie

grafika-Wybory sołeckie w Kiełczynie

W dniu 11 marca odbyło się zebranie wiejskie w Kiełczynie. Przewodniczącą Zebrania została Marzena Urban. Po przedstawieniu porządku spotkania sprawozdanie z działalności przedstawił dotychczasowy sołtys Jan Wypych. Wspominał on o zrealizowanych zadaniach i inwestycjach w ramach funduszu sołeckiego. Następnie przystąpiono do wyborów.

Wybory sołeckie w Kiełczynie
2011-03-11

Umowy na odbieranie odpadów i nieczystości

grafika-Umowy na odbieranie odpadów  i nieczystości

Wszystkim mieszkańcom, którzy jeszcze nie posiadają umowy na odbiór odpadów komunalnych oraz wywóz nieczystości ciekłych przypominamy o obowiązku ich zawarcia z firmą, posiadającą zezwolenie Wójta Gminy Dzierżoniów na prowadzenie działalności w tym zakresie.

Umowy na odbieranie odpadów  i nieczystości
2011-03-11

Wybory sołeckie w Tuszynie

grafika-Wybory sołeckie w Tuszynie

W czwartek 10 marca br. w Tuszynie został wybrany sołtys i Rada Sołecka. Zebranie wiejskie rozpoczęło się sprawozdaniem z działalności sołtysa i Rady Sołeckiej, które przedstawiła dotychczasowa przewodnicząca Rady, Ewa Orzechowska.

Wybory sołeckie w Tuszynie
2011-03-11

Dzień Sołtysa

Dzień Sołtysa

Wszystkim Sołtysom Gminy Dzierżoniów, nowo wybranym oraz ustępującym z urzędu z okazji DNIA SOŁTYSA najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, szacunku i życzliwości ludzkiej, wielkiego serca do pokonywania trudności dnia codziennego, uznania dla swoich zamierzeń i wsparcia w spełnianiu najbardziej nierealnych planów życzą

Wójt Marek Chmielewski
i wszyscy pracownicy Urzędu Gminy Dzierżoniów

2011-03-10

"Myszkowanie" w ostroszowickiej bibliotece

grafika-"Myszkowanie" w ostroszowickiej bibliotece

"Tydzień z Internetem 2011" to polska edycja europejskiej kampanii, która skierowana jest do osób powyżej 50 roku życia. Z najnowszych badań wynika bowiem, że ponad 10 mln Polaków w tym przedziale wiekowym nie korzysta z Internetu. Koordynatorem polskiej edycji tego konkursu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

"Myszkowanie" w ostroszowickiej bibliotece
2011-03-09

Najwięcej witaminy... mają nasze Dziewczyny

grafika-Najwięcej witaminy... mają nasze Dziewczyny

Tak najkrócej można oddać słowami atmosferę spotkania, które z okazji przypadającego wczoraj Dnia Kobiet zorganizowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Ostroszowic. Swoboda i humor z jakim podeszły do tematu zasługują na najwyższy podziw i uznanie.

Najwięcej witaminy... mają nasze Dziewczyny
2011-03-07

Gratulacje dla Mistrza Europy

Gratulacje dla Mistrza Europy

Piotr Wilczewski, mieszkaniec Roztocznika, po walce w Helsinkach został Zawodowym Mistrzem Europy w boksie w kategorii super średniej. Nowy Mistrz pokonał w 11 rundzie przez nokaut zawodnika gospodarzy Amina Asikainena. Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.

2011-03-07

Kolejny Turniej na "Orliku"

grafika-Kolejny Turniej na "Orliku"

Na "Orliku" w Piławie Dolnej zakończył się Zimowy Turniej Piłki Nożnej o "Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów". W zawodach, które trwały od 5 lutego do 5 marca 2011r. brały udział drużyny z Mościska, Tuszyna, Piławy Dolnej, Dobrocina, Roztocznika oraz z Piskorzowa.

Kolejny Turniej na "Orliku"
2011-03-07

Jędrzejowice mają nowego sołtysa

grafika-Jędrzejowice mają nowego sołtysa

W czwartek, 3 marca 2011r. w sołectwie Jędrzejowice odbyło się zebranie wiejskie. Celem zebrania było m.in.: wysłuchanie sprawozdań z działalności sołtysa i Rady Sołeckiej oraz wykorzystania środków przyznanych w ramach Funduszu Sołeckiego w roku 2010, powołanie komisji skrutacyjnej, wybór sołtysa i rady sołeckiej.

Jędrzejowice mają nowego sołtysa
2011-03-07

Życzenia na 8 marca

grafika-Życzenia na 8 marca


Drogie Panie

Z okazji Waszego Święta, przyjmijcie życzenia umiejętności dostrzegania piękna tego świata, wiary w Siebie i swoje możliwości. Niech każdy dzień przynosi zachwyt, który przerasta Wasze oczekiwania i będzie jedyny w swoim rodzaju!

Życzenia na 8 marca
2011-03-07

Narada Sołtysów

grafika-Narada Sołtysów

Informujemy, że 11 marca 2011 r. (piątek) o godzinie 14:00 w Sali Wiejskiej, ul. Piastowska 37, Uciechów odbędzie się narada sołtysów.

Narada Sołtysów
2011-03-03

Książnica ma sołtysa

grafika-Książnica ma sołtysa

3 marca 2011r. w sołectwie Książnica odbyło się zebranie wiejskie. Celem zebrania było m.in.: wysłuchanie sprawozdań z działalności sołtysa i rady sołeckiej oraz wykorzystania środków przyznanych w ramach Funduszu Sołeckiego w roku 2010, powołanie komisji skrutacyjnej, wybór sołtysa i Rady Sołeckiej. Przewodniczącą zebrania została pani Justyna Kwiatek.

Książnica ma sołtysa
2011-03-02

Wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej Uciechowa

grafika-Wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej Uciechowa

We wtorek, 1 marca 2011 r. na terenie Centrum Kulturalno-Sportowego w Uciechowie odbyło się zebranie wiejskie, podczas którego mieszkańcy sołectwa wybrali Sołtysa i Radę Sołecką. W zebraniu udział wzięło 101 mieszkańców, co stanowi 11,68% uprawnionych do głosowania.

Wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej Uciechowa
2011-03-01

Promocja Gminy i Gór Sowich

grafika-Promocja Gminy i Gór Sowich

W ramach projektu "Góry Sowie - dziedzictwo wielokulturowej historii Dolnego Śląska" realizowanego przez Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich, którego Gmina Dzierżoniów jest aktywnym członkiem, przy dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego - działanie 6.4 "Turystyka Kulturowa", prowadzona jest kampania promująca walory historyczne, kulturowe i turystyczne Gór Sowich.

Promocja Gminy i Gór Sowich