AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2010-11-26

Uwaga zmiana kont bankowych !

grafika-<font color="red">Uwaga zmiana kont bankowych !</font>

Informujemy, że od dnia 1 grudnia 2010 r. ulegają zmianie numery rachunków bankowych Urzędu Gminy Dzierżoniów, OPS Gminy Dzierżoniów i ZGK Gminy Dzierżoniów.

<font color="red">Uwaga zmiana kont bankowych !</font>
2010-11-25

Informacja dotycząca awarii energetycznych

grafika-Informacja dotycząca awarii energetycznych

Gmina Dzierżoniów informuje, że wszystkie awarie dotyczące oświetlenia ulicznego (lampy - oprawy) prosimy kierować do tutejszego urzędu pod nr tel. 74 832 56 89.

Informacja dotycząca awarii energetycznych
2010-11-19

Serdeczne podziękowania

Serdeczne podziękowania

Panu Grzegorzowi Powązce, mieszkańcowi Mościska, za bezpłatne udostępnienie i obsługę ciężkiego sprzętu umożliwiającą usunięcie ściętych drzew blokujących montaż nowego ogrodzenia przy budynku szkoły składa

dyrektor ZSzP w Mościsku - Dorota Furtak

2010-11-19

Sprawozdanie z wycieczki

grafika-Sprawozdanie z wycieczki

Wycieczka nr 25 realizowana w ramach projektu "Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji" PARK KRAJOBRAZOWY DOLINA BARYCZY

Sprawozdanie z wycieczki
2010-11-19

Krok w przyszłość z Gminą Dzierżoniów

grafika-Krok w przyszłość z Gminą Dzierżoniów

W dniu 17 listopada 2010 roku o godzinie 9:30 w siedzibie Urzędu Gminy Dzierżoniów odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów potwierdzających zdobyte kwalifikacje zawodowe przez uczestników projektu pn "Krok w przyszłość z Gminą Dzierżoniów".

Krok w przyszłość z Gminą Dzierżoniów
2010-11-18

Zadania zrealizowane w roku 2010 z Funduszu Sołeckiego

grafika-Zadania zrealizowane w roku 2010 z Funduszu Sołeckiego

Fundusz Sołecki to środki finansowe wydzielone w budżecie gminy dla danego sołectwa na wykonanie zadań. Jednak tylko takich, które mają się przyczyniać do poprawy warunków życia mieszkańców tego sołectwa, są zgodne ze strategią rozwoju gminy oraz mieszczą się w katalogu zadań własnych gminy. Mieszkańcy na zebraniach wiejskich decydują, na co przeznaczą przyznane kwoty.

Zadania zrealizowane w roku 2010 z Funduszu Sołeckiego
2010-11-18

Narada sołtysów

grafika-Narada sołtysów

16 listopada br. w Sali Narad Urzędu Gminy w Dzierżoniowie odbyła się narada sołtysów. Przedmiotem obrad była m.in. pomoc rzeczowa dla rolników dotkniętych klęską powodzi w 2010 r. Część narady poświęcona sprawom różnym dotyczyła zapoznania zebranych z zagadnieniem grantów dla wsi, możliwych do pozyskania dzięki udziałowi w programie Razem Możemy Więcej

Narada sołtysów
2010-11-18

Razem Możemy Więcej

grafika-Razem Możemy Więcej

15 listopada ruszyła kolejna edycja programu Wspierania Aktywności Lokalnej "Razem Możemy Więcej", w którym o dotacje na realizację lokalnych inicjatyw społeczno - kulturalnych mogą ubiegać się m.in. rady sołeckie, koła gospodyń wiejskich oraz organizacje pozarządowe. Wnioski można składać do 15 stycznia 2011 r.

Razem Możemy Więcej
2010-11-18

Zaproszenie na festiwal

grafika-Zaproszenie na festiwal

Stowarzyszenie "ŚLĘŻANIE - Lokalna Grupa Działania" ma zaszczyt zaprosić do udziału w Ślężańskim Festiwalu Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego, który odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Sobótce w dniach 11 i 12 grudnia 2010 r.

Zaproszenie na festiwal
2010-11-16

Konkurs "Ślężański Produkt Lokalny"

grafika-Konkurs "Ślężański Produkt Lokalny"

Lokalna Grupa Działania "ŚLĘŻANIE" zaprasza lokalnych wytwórców i producentów rolno-spożywczych, rzemieślników oraz usługodawców branży turystycznej, do wzięcia udziału w konkursie na "ŚLĘŻAŃSKI PRODUKT LOKALNY".

Konkurs "Ślężański Produkt Lokalny"
2010-11-15

Kompostowniki dla mieszkańców

grafika-Kompostowniki dla mieszkańców

Urząd Gminy Dzierżoniów informuje, że posiada do rozdysponowania wśród mieszkańców gminy 140 szt. drewnianych kompostowników, przeznaczonych do kompostowania i zagospodarowania we własnym zakresie odpadów ulegających biodegradacji w gospodarstwach domowych na terenie gminy.

Kompostowniki dla mieszkańców
2010-11-12

Obchody Święta Niepodległości

grafika-Obchody Święta Niepodległości

W środę 10 listopada w kościele parafialnym w Tuszynie odprawiona została msza św. za Ojczyznę. Uczestniczyli w niej licznie przybyli na obchody Dnia Niepodległości przedstawiciele lokalnych władz , delegacje organizacji kombatanckich, poczty sztandarowe oraz młodzież szkół podstawowych i Gimnazjum Gminnego wraz z dyrektorami placówek.

Obchody Święta Niepodległości
2010-11-12

Zwrot podatku akcyzowego

Zwrot podatku akcyzowego

Zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej wypłacany będzie od dnia 15.11.2010r od godziny 12:00.

2010-11-10

Jestem przedszkolakiem !

grafika-Jestem przedszkolakiem !

Dnia 3 listopada 2010 r.w przedszkolu w Ostroszowicach odbyło się "Pasowanie na Przedszkolaka". Przygotowania trwały od początku roku szkolnego, ponieważ aby "dostać się" do grona "braci przedszkolnej" trzeba było wykazać się nie lada umiejętnościami.

Jestem przedszkolakiem !
2010-11-08

Nagrodzone nasze szkoły

grafika-Nagrodzone nasze szkoły

26 października 2010r. podczas Sesji Rady Powiatu Dzierżoniowskiego podsumowane zostało współzawodnictwo sportowe szkół naszego powiatu za rok szkolny 2009/2010. Nagrodzone zostały szkoły zajmujące trzy pierwsze miejsca w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Nagrodzone nasze szkoły
2010-11-05

Nabór na stanowisko

grafika-Nabór na stanowisko

Wójt Gminy Dzierżoniów ogłasza nabór na wolne stanowisko "Animator sportu - Moje Boisko Orlik 2012".

Nabór na stanowisko
2010-11-05

Pasowanie na przedszkolaka w uciechowskim przedszkolu

grafika-Pasowanie na przedszkolaka w uciechowskim przedszkolu

W czwartek, 21 października 2010 roku, w przedszkolu w Uciechowie odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka najmłodszych członków przedszkolnej społeczności. Był to pierwszy tak ważny występ młodszych dzieci.

Pasowanie na przedszkolaka w uciechowskim przedszkolu
2010-11-05

II Konferencja Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich

grafika-II Konferencja Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich

Z inicjatywy Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich, 27 października br. w Bielawie odbyła się II Konferencja Turystyczno-Kulturowa poświęcona konsultacjom społecznym w ramach Projektu "Góry Sowie, dziedzictwo wielokulturowej historii Dolnego Śląska - kampania promocyjno-informacyjna".

II Konferencja Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich
2010-11-04

Gminne Obchody Święta Niepodległości

grafika-Gminne Obchody Święta Niepodległości

Wójt Gminy Dzierżoniów, Przewodniczący Rady Gminy oraz Związek Harcerstwa Wiejskiego mają zaszczyt zaprosić mieszkańców Gminy Dzierżoniów na Gminne Obchody Święta Niepodległości, które odbędą się 10 listopada 2010r. o godzinie 17:00 w Tuszynie.

Gminne Obchody Święta Niepodległości
2010-11-02

Finał strefy wałbrzyskiej w unihokeju

grafika-Finał strefy wałbrzyskiej w unihokeju

21 października 2010r w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Piławie Dolnej, odbyły się mistrzostwa strefy wałbrzyskiej w unihokeju.

Finał strefy wałbrzyskiej w unihokeju
2010-11-02

Uwaga - zakaz spalania śmieci !!!

grafika-Uwaga - zakaz spalania śmieci !!!

Spalanie śmieci w kotłowniach domowych to problem, który powraca co roku wraz z nadejściem sezonu grzewczego. Z kominów domów, które posiadają własne systemy ogrzewania, wydobywa się wtedy charakterystyczny dym i nieprzyjemny kwaśny zapach.

Uwaga - zakaz spalania śmieci !!!