AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2010-05-27

Uwaga Rolnicy !

grafika-Uwaga Rolnicy !

Biuro Terenowe Dolnośląskiej Izby Rolniczej w Kłodzku przyjmuje zapisy na szkolenie dla rolników "Operator kombajnów zbożowych".

Uwaga Rolnicy !
2010-05-27

Wizyta Jury

grafika-Wizyta Jury

W środę 26 maja Gmina Dzierżoniów gościła na swoim terenie Międzynarodowe Jury Europejskiego Stowarzyszenia Rozwoju Obszarów Wiejskich i Odnowy Wsi ARGE z siedzibą w Wiedniu.

Wizyta Jury
2010-05-26

Wizyta Międzynarodowego Jury Europejskiego Stowarzyszenia ARGE

grafika-Wizyta Międzynarodowego Jury Europejskiego Stowarzyszenia ARGE

26 maja to ważny dzień w Gminie Dzierżoniów, ponieważ wizytować ją będzie Jury Europejskiego Stowarzyszenia ARGE na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich i Odnowy Wsi z siedzibą w Wiedniu. Wizyta wiąże się ze zgłoszeniem przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego Gminy Dzierżoniów do Europejskiej Nagrody Odnowy Wsi 2010.

Wizyta Międzynarodowego Jury Europejskiego Stowarzyszenia ARGE
2010-05-26

Informacja dla interesantów

Informacja dla interesantów

Na podstawie art.130 §2 KP w sprawie obniżenia czasu pracy związanego ze świętem 1 maja przypadającym w innym dniu niż niedziela, uprzejmie informujemy, że w dniu 4 czerwca Urząd Gminy Dzierżoniów będzie nieczynny.

2010-05-24

IV Ostroszowicki Piknik Muzyczny

grafika-IV Ostroszowicki Piknik Muzyczny

Sołtys i Rada Sołecka Ostroszowic zapraszają 29 maja na Piknik Muzyczny na plac sportowo – rekreacyjny w okolicy Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ostroszowicach. Początek imprezy o godz. 15:00.

IV Ostroszowicki Piknik Muzyczny
2010-05-24

Zmiana czasu pracy Urzędu Gminy

grafika-Zmiana czasu pracy Urzędu Gminy

Wójt Gminy Dzierżoniów wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców wyrażonym w badaniu ankietowym, postanowił od 01 czerwca 2010r. zmienić godziny pracy Urzędu Gminy. Badania ankietowe przeprowadzone były w ramach programu poprawy jakości obsługi klienta ISO 9000 i wskazywały na celowość wydłużenia pracy we wtorek.

Zmiana czasu pracy Urzędu Gminy
2010-05-19

Tajemnice Wzgórz Kiełczyńskich odwołane!

Tajemnice Wzgórz Kiełczyńskich odwołane!

W związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi impreza Tajemnice Wzgórz Kiełczyńskich przewidziana na 21 maja 2010 zostaje odwołana. O nowym terminie poinformujemy po ustabilizowaniu się sytuacji pogodowej.

2010-05-19

Pierwszy, ale....nie ostatni!

grafika-Pierwszy, ale....nie ostatni!

Jesteśmy, w pięknej, podgórskiej miejscowości Ostroszowice!
Cóż tu są za widoki, jakie świetne dzieci, mili dorośli! Warto było przyjechać. Co nas tu sprowadziło? Dlaczego zjechali się uczniowie z całej gminy?

Pierwszy, ale....nie ostatni!
2010-05-19

Święto Niezapominajki

grafika-Święto Niezapominajki

15 maja 2010 na placu sportowo-rekreacyjnym we Włókach odbyła się II edycja „Święta Niezapominajki”- imprezy o charakterze rodzinnym, nagrodzonej przez UMWD I nagrodą za najlepsze przedsięwzięcie w konkursie „ Piękna Wieś Dolnośląska 2009”.

Święto Niezapominajki
2010-05-18

Ogłoszenie

grafika-Ogłoszenie

Gmina Dzierżoniów posiada do sprzedaży budynek z parkingiem, na ulicy Szkolnej 14, w którym mieściła się siedziba Urzędu Gminy. Drugi przetarg nieograniczony odbędzie się w dniu 17 czerwca 2010r. w Urzędzie Gminy Dzierżoniów.

Ogłoszenie
2010-05-17

„O samorządzie… - z pierwszej ręki”

grafika-„O samorządzie… - z pierwszej ręki”

W dniu 13 maja 2010 r., na lekcji historii "Władza w rękach obywateli”", klasa VI Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku gościła przedstawiciela Samorządu Terytorialnego w osobie radnej Gminy Dzierżoniów – Pani Edyty Mulki-Gonery.

„O samorządzie… - z pierwszej ręki”
2010-05-13

"Jak ryby w wodzie"

grafika-"Jak ryby w wodzie"

Od września 2009 r. wszystkie szkoły Gminy Dzierżoniów biorą udział w zajęciach pływackich, finansowanych z budżetu gminy "Wodny Świat otwarty dla uczniów Gminy Dzierżoniów" w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Narkomanii.

"Jak ryby w wodzie"
2010-05-12

Wyniki zbiórki 2010

grafika-Wyniki zbiórki 2010

W dniu 23.04.2010 r. na terenie gminy Dzierżoniów przeprowadzona została bezpłatna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz odpadów wielkogabarytowych. Organizatorem przedsięwzięcia był Urząd Gminy Dzierżoniów.

Wyniki zbiórki 2010
2010-05-10

Sprawozdanie z "Polska Biega"

grafika-Sprawozdanie z "Polska Biega"

W sobotę 8 maja na terenie CKS Uciechów odbyła się kolejna edycja imprezy "Polska Biega". W sportowych zmaganiach wzięli udział uczniowie szkół z terenu Gminy Dzierżoniów wraz opiekunami.

Sprawozdanie z "Polska Biega"
2010-05-10

"Dziwni ci strażnicy"

grafika-"Dziwni ci strażnicy"

Dziwni to strażnicy.
Zamiast strzec zazdrośnie powierzonych im dóbr,
rozdają je na prawo i lewo.
Im więcej rozdają, tym są szczęśliwsi...

"Dziwni ci strażnicy"
2010-05-10

"Święto Niezapominajki"

grafika-"Święto Niezapominajki"

Stowarzyszenie "Na rzecz rozwoju wsi: Jędrzejowice, Kiełczyn, Tuszyn, Włoki" zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy i okolic na "Święto Niezapominajki" imprezę o charakterze rodzinnym, nagrodzoną w ubiegłym roku przez UMWD - I miejscem w konkursie "Piękna Wieś Dolnośląska".

"Święto Niezapominajki"
2010-05-07

Dziura w pigułce

grafika-Dziura w pigułce

Polskie drogi jakie są - każdy czuje. Każdy z nas doświadczył emocji podróży po dziurawych nawierzchniach. Większość dziur dobrze znamy.

Dziura w pigułce
2010-05-07

"I biegi sztafetowe"

grafika-"I biegi sztafetowe"

Nic tak nie wyrabia "silnego charakteru", ducha walki i zdrowej rywalizacji jak – zawody sportowe.

"I biegi sztafetowe"
2010-05-07

Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich

grafika-Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich

Muzeum Wsi Kieleckiej przy wsparciu Instytutu Pamięci Narodowej realizuje projekt, którego finalnym efektem ma być powstanie Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskiej.

Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich
2010-05-07

Sprawozdanie z konkursu

grafika-Sprawozdanie z konkursu

W dniu 06.05.2010r.w Gimnazjum Gminnym im. ks. Jana Melca odbył się Gminny Konkurs Języka Niemieckiego "Der, Die. Das – Meister" zorganizowany przez p. M.Klepuszewską i p. M.Grzelak.

Sprawozdanie z konkursu
2010-05-06

Majówka w Uciechowie

grafika-Majówka w Uciechowie

1 maja 2010r. na terenie Centrum Kulturalno-Sportowego w Uciechowie odbyła się impreza plenerowa, która była częścią projektu pn. "UCIECHÓW – OD NOWA" –wydanie materiałów promocyjnych oraz organizacja imprezy upowszechniającej ideę odnowy wsi wśród mieszkańców.

Majówka w Uciechowie
2010-05-05

Aktywność warta 21.680zł!!!

grafika-Aktywność warta 21.680zł!!!

Aż 5 z 6 działających na terenie Gminy Stowarzyszeń otrzymało znaczące wsparcie na realizację swoich projektów. Chcieć to dla nas MÓC - nasze pomysły kolejny raz zyskują uznanie, a my coraz mocniej utwierdzamy się w przekonaniu, że nominacja do Europejskiej Nagrody Odnowy Wsi 2010, to nie przypadek, wystarczy wiara, upór, konsekwencja i na sukcesy nie trzeba długo czekać.

Aktywność warta 21.680zł!!!
2010-05-05

"Polska biega"

grafika-"Polska biega"

Polska biega to największa w Polsce akcja promująca zdrowy, sportowy styl życia, to radosny, pozbawiony rywalizacji sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu.

"Polska biega"
2010-05-05

Pomoc dla przedsiębiorców

grafika-Pomoc dla przedsiębiorców

Gmina Dzierżoniów jest udziałowcem w Funduszu Poręczeń Kredytowych Powiatu Dzierżoniowskiego Sp. z o.o. W pierwszym kwartale 2010 r. spółka udzieliła 7 nowych poręczeń na ogólną kwotę 233.172,50 zł ., z czego 2 poręczenia dla naszych przedsiębiorców.

Pomoc dla przedsiębiorców
2010-05-04

Podziękowania

grafika-Podziękowania

Serdecznie dziękuję Paniom Małgorzacie Grzelak i Małgorzacie Klepuszewskiej za przygotowanie wraz z młodzieżą Gimnazjum Gminnego im. ks. Jana Melca w Dzierżoniowie montażu słowno-muzycznego pt. "Jan Paweł II – Papież Miłości" i zaprezentowanie go w czasie obrad LI/10 Sesji Rady Gminy Dzierżoniów.

Podziękowania
2010-05-04

Informacja OPS Gminy Dzierżoniów

grafika-Informacja OPS Gminy Dzierżoniów

Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów informuje, że od 04 maja 2010 r. w celu usprawnienia obsługi klientów ośrodka zostają wprowadzone KARTY SOCJALNE, na które będą wpłacane świadczenia z pomocy społecznej, świadczenia rodzinne oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego.

Informacja OPS Gminy Dzierżoniów
2010-05-04

Dzień Strażaka

Dzień Strażaka

Z okazji "Dnia Strażaka" święta tych, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń, ale też w swoisty sposób piękną służbę - składam serdeczne podziękowania członkom Ochotniczych Straży Pożarnych oraz funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej w imieniu swoim jak i całej społeczności Gminy za działalność ratowniczą, bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi, za wychowanie młodzieży w duchu pomocy najbardziej potrzebującym i służby Ojczyźnie.
Życzę satysfakcji z działalności społecznej, dużo zdrowia, szczęścia osobistego oraz pomyślności w pracy zawodowej.

Łączę wyrazy szacunku.

Wójt Gminy Dzierżoniów
Marek Chmielewski