AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2010-03-30

Marcinowickie Tradycje Stołu Wielkanocnego

grafika-Marcinowickie Tradycje Stołu Wielkanocnego

Marcinowickie "Tradycje Stołu Wielkanocnego" to wspaniałe wprowadzenie w największe i zarazem najważniejsze święta chrześcijańskie, pełne symboli i polskich tradycji. Swoim zasięgiem obejmują one cały region Ziemi Świdnickiej, a także jego okolice – powiat dzierżoniowski i wrocławski.

Marcinowickie Tradycje Stołu Wielkanocnego
2010-03-30

Sezon kolarski 2010 rozpoczęty

grafika-Sezon kolarski 2010 rozpoczęty

27 marca, w sobotę na ulicach Dzierżoniowa odbyło się Międzynarodowe Kryterium Kolarskie "BOXMET Dzierżoniów 2010" – Memoriał Dyrektora LO SMS Zdzisława Szepke.

Sezon kolarski 2010 rozpoczęty
2010-03-29

Aktywność nagrodzona

grafika-Aktywność nagrodzona

Zgodnie z zapisami ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Gmina Dzierżoniów po raz kolejny udzieliła wsparcia organizacjom pozarządowym realizującym zadania publiczne gminy rozstrzygając I etap konkursu ogłoszonego 1 lutego 2010r.

Aktywność nagrodzona
2010-03-25

Marszałek nagradza LKS Ogniwo BOXMET Dzierżoniów

grafika-Marszałek nagradza LKS Ogniwo BOXMET Dzierżoniów

22 marca w Legnicy w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej odbyła się uroczysta Dolnośląska Gala Sportu Młodzieżowego, podczas której wręczone zostały nagrody dla najlepszych dolnośląskich klubów sportowych.

Marszałek nagradza LKS Ogniwo BOXMET Dzierżoniów
2010-03-25

XIV Festiwal Ciasta w Piławie Dolnej

grafika-XIV Festiwal Ciasta w Piławie Dolnej

21 marca w niedzielę w Domu Kultury "Harcuś" odbyła się 14 edycja Festiwalu Ciasta. Impreza już na stałe wpisała się w kalendarz imprez gminnych i z roku na rok zaskakuje inwencją organizatorów, rozmachem i powodzeniem jakim cieszy się wśród odwiedzających go już regularnie gości.

XIV Festiwal Ciasta w Piławie Dolnej
2010-03-25

Tradycje Stołów Wielkanocnych - Marcinowice 2010

grafika-Tradycje Stołów Wielkanocnych - Marcinowice 2010

Impreza ta, już po raz szósty stanowi wspaniałe wprowadzenie w największe i zarazem najważniejsze święta chrześcijańskie, pełne symboli i polskich tradycji. Swoim zasięgiem obejmuje ona cały region Ziemi Świdnickiej, a także jego okolice - powiat dzierżoniowski i wrocławski.

Tradycje Stołów Wielkanocnych - Marcinowice 2010
2010-03-25

Dni otwarte w Gimnazjum Gminnym

grafika-Dni otwarte w Gimnazjum Gminnym

3 i 4 marca br. Gimnazjum Gminne im. księdza Jana Melca w Dzierżoniowie otworzyło swoje drzwi dla licznie przybyłych uczniów szkół podstawowych z terenu gminy oraz ze szkoły podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie.

Dni otwarte w Gimnazjum Gminnym
2010-03-25

Komunikat

grafika-Komunikat

  Szanowne Panie i Panowie
       Mieszkańcy Gminy Dzierżoniów

Trwa okres rozliczeń podatkowych. W związku z czym pozwalam sobie przypomnieć Państwu i ponowić prośbę, aby rozliczając się z Urzędem Skarbowym wskazali Państwo jako teren zamieszkania teren naszej gminy, niezależnie od miejsca zameldowania...

Komunikat
2010-03-22

Spotkanie LZS w Ostroszowicach

grafika-Spotkanie LZS w Ostroszowicach

W dniu 20 marca 2010 r. w Ostroszowicach odbyło się spotkanie działaczy LZS powiatu dzierżoniowskiego z władzami samorządowymi powiatu podsumowujące działalność Ludowych Zespołów Sportowych w 2009 roku.

Spotkanie LZS w Ostroszowicach
2010-03-22

Konkurs OSP

grafika-Konkurs OSP

Reprezentacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku pod opieką naczelnika OSP Krzysztofa Chamery, w dniu 19 marca 2010 r. wzięła udział w XII Powiatowych Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom'.

Konkurs OSP
2010-03-18

20 lat Gminnych Samorządów

grafika-20 lat Gminnych Samorządów

12 marca samorządowcy, eksperci, przedstawiciele Sejmu i MSWiA oraz przedstawiciele mediów uczestniczyli w debacie zorganizowanej przez Fundację Wspomagania Wsi oraz Serwis Samorządowy PAP.

20 lat Gminnych Samorządów
2010-03-16

Sukcesy sportowe uczniów z Tuszyna

grafika-Sukcesy sportowe uczniów z Tuszyna

18 lutego 2010r w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Piławie Dolnej odbył się turniej tenisa stołowego uczniów szkół podstawowych na szczeblu miejsko–gminnym.

Sukcesy sportowe uczniów z Tuszyna
2010-03-16

Tenis stołowy w Piławie Dolnej

grafika-Tenis stołowy w Piławie Dolnej

18 lutego 2010r w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Piławie Dolnej odbyły się eliminacje powiatowe w tenisie stołowym. Stawką rozgrywek był wejście do finału powiatowego.

Tenis stołowy w Piławie Dolnej
2010-03-16

W Piławie Dolnej jeszcze Radośniej

grafika-W Piławie Dolnej jeszcze Radośniej

Od stycznia 2010 roku uczniowie i wychowankowie ZSz-P w Piławie Dolnej mogą korzystać z odremontowanej i wyposażonej w nowe pomoce świetlicy szkolnej.

W Piławie Dolnej jeszcze Radośniej
2010-03-16

Czy znasz wiersze Juliana Tuwima?

grafika-Czy znasz wiersze Juliana Tuwima?

25 lutego 2010 uczennice z klasy III i II ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ostroszowicach wzięły udział w Regionalnym Konkursie Wiedzy o Poetach i Pisarzach pod hasłem "Czy znasz wiersze J. Tuwima?", który odbył się już po raz siódmy w SP nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielawie.

Czy znasz wiersze Juliana Tuwima?
2010-03-16

Finał powiatowy w tenisie stołowym

grafika-Finał powiatowy w tenisie stołowym

1 marca 2010r w Olesznej odbył się finał powiatowy w tenisie stołowym. W zawodach wzięły udział najlepsze drużyny szkolne z okręgu Bielawa-Pieszyce, Niemcza-Piława Górna-Łagiewniki oraz z okręgu Dzierżoniów-miasto i gmina.

Finał powiatowy w tenisie stołowym
2010-03-16

Festiwal Ciasta

grafika-Festiwal Ciasta

W dniu 21.03.2010 r. o godz. 16:00 w Domu Kultury "Harcuś" w Piławie Dolnej odbędzie się Festiwal Ciasta. Zapraszamy wszystkie "łasuchy" na słodką ucztę...

Festiwal Ciasta
2010-03-15

"Wiosenny nabór..."

grafika-"Wiosenny nabór..."

Interesujesz się historią, chcesz poczuć się jak żołnierz II RP, wziąć udział w rekonstrukcyjnej przygodzie? Przyłącz się do nas.

"Wiosenny nabór..."
2010-03-11

Życzenia dla Sołtysów

Życzenia dla Sołtysów

Wszystkim Sołtysom Gminy Dzierżoniów z okazji DNIA SOŁTYSA najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, szacunku i życzliwości ludzkiej, wielkiego serca do pokonywania trudności dnia codziennego, uznania dla swoich zamierzeń i wsparcia w spełnianiu najbardziej nierealnych planów…

życzą
Wójt Marek Chmielewski
i wszyscy pracownicy Urzędu Gminy Dzierżoniów

2010-03-10

Dziewczyny... jestem z Was taka dumna...

grafika-Dziewczyny... jestem z Was taka dumna...

8 marca br. z inicjatywy p. Zofii Jurków w Domu Kultury HARCUŚ w Piławie Dolnej odbyło się pierwsze z planowanego cyklu spotkań pt. "Marcowa Kobieteria".

Dziewczyny... jestem z Was taka dumna...
2010-03-09

Z Kobietami i o Kobietach…

grafika-Z Kobietami i o Kobietach…

8 marca 6 przedstawicielek naszej Gminy w osobach - Zastępcy Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanty Zarzeki, radnych Edyty Mulki-Gonery, Jolanty Pindery, liderki Grupy Odnowy Wsi Dobrocin Agaty Nowak, liderki Grupy Odnowy Wsi z Myśliszowa Agnieszki Sługockiej, liderki Grupy Odnowy Wsi z Jodłownika Agnieszki Ożgi gościły u Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Z Kobietami i o Kobietach…
2010-03-08

Życzenia na Dzień Kobiet

Życzenia na Dzień Kobiet

Życzę Wszystkim Paniom aby dzień dzisiejszy przyniósł pogodę myśli i spełnienie najpiękniejszych marzeń w bliskich osobach siłę i wsparcie do realizacji swoich planów, a w otaczającym świecie radość i ludzką życzliwość.

Wójt Gminy Dzierżoniów
Marek Chmielewski

2010-03-05

Gmina Dzierżoniów bogatsza o blisko 1 mln
ze środków UE!

grafika-Gmina Dzierżoniów bogatsza o blisko 1 mln<br /> ze środków UE!

Umowa podpisana – będą oczyszczalnie. W dniu wczorajszym we Wrocławiu podpisana została umowa pomiędzy Samorządem Województwa Dolnośląskiego reprezentowanym przez Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Stanisława Longawę i Bogusława Wijatyka Dyrektora Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego i Rozwoju Obszarów Wiejskich a Gminą Dzierżoniów reprezentowaną przez Wójta Marka Chmielewskiego.

Gmina Dzierżoniów bogatsza o blisko 1 mln<br /> ze środków UE!
2010-03-05

Jak powstaje papier?

grafika-Jak powstaje papier?

Dzięki inicjatywie p. dyrektor Małgorzaty Lis i p. Urszuli Zając, dnia 26.02.2010r w sali sportowej ZS-P w Piławie Dolnej odbyły się warsztaty pt. "Jak powstaje papier - spotkanie z historią - warsztaty - papier ręcznie czerpany" przeprowadzone przez pracowników firmy KALANDER. Uczestniczyli w nich uczniowie z klas I - III i wychowankowie przedszkoli z placówek w Piławie Dolnej i Ostroszowicach.

Jak powstaje papier?
2010-03-04

Oferta gimnazjum

grafika-Oferta gimnazjum

Oferta edukacyjna Gimnazjum Gminnego im.ks.Jana Melca w Dzierżoniowie na rok szkolny 2010/2011

Oferta gimnazjum
2010-03-04

Rozpoczęcie prac Komisji Konkursowej

grafika-Rozpoczęcie prac Komisji Konkursowej

Wszystkich zainteresowanych informujemy, że w dniu 5 marca 2010 r. o godzinie 8:30 w Sali Narad Urzędu Gminy nastąpi otwarcie ofert złożonych w I etapie konkursu na realizację zadań publicznych Gminy Dzierżoniów na rok 2010.

Rozpoczęcie prac Komisji Konkursowej
2010-03-04

Szkolenie dla przedstawicieli Stowarzyszeń

grafika-Szkolenie dla przedstawicieli Stowarzyszeń

Przedstawiciele Stowarzyszenia „Przystań Mościsko”, „Piława Dolna” i „Uciechów – moja wieś” w dniach 22-24 lutego br. wzięli udział w szkoleniu organizowanym przez Fundację Merkury z Wałbrzycha.

Szkolenie dla przedstawicieli Stowarzyszeń