AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2010-02-26

Europa już o nas wie!!!

grafika-Europa już o nas wie!!!

Gmina Dzierżoniów reprezentantem Dolnego Śląska w walce o Europejską Nagrodę Odnowy Wsi 2010! Organizatorem konkursu jest Europejskie Stowarzyszenie Rozwoju Obszarów Wiejskich i Odnowy Wsi ARGE.

Europa już o nas wie!!!
2010-02-25

"Z ortografią za pan brat"

grafika-"Z ortografią za pan brat"

Pod tym hasłem 23 lutego 2010 r. w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Ostroszowicach odbyła się XIII edycja Gminnego Konkursu ortograficznego klas III.

"Z ortografią za pan brat"
2010-02-24

Ogłoszenie dla rolników

grafika-Ogłoszenie dla rolników

Zgodnie z art. 9 ust. 2 rozporządzenia (WE) Nr 183/2005 r. ustanawiającego wymagania dotyczące higieny pasz (Dz.Urz. UE.L. 05.35.1. ze zm), każdy rolnik indywidualny działający na rynku pasz zobowiązany jest dokonać zgłoszenia prowadzenia takiej działalności do powiatowego lekarza weterynarii.

Ogłoszenie dla rolników
2010-02-23

UKS "Olimp" sprawozdanie za 2009 rok

grafika-UKS "Olimp" sprawozdanie za 2009 rok

UKS "Olimp" w Piławie Dolnej w 2009r na realizację zadania pod nazwą "Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży z terenu Gminy Dzierżoniów poprzez organizację imprez, zawodów i innych przedsięwzięć o charakterze sportowym" pozyskał fundusze w wysokości 7.452 zł., z czego kwota 7.000 zł. stanowi dotację z Urzędu Gminy w Dzierżoniowie.

UKS "Olimp" sprawozdanie za 2009 rok
2010-02-22

„Dobra” i „zła” profilaktyka – szkolenia dla przedstawicieli sołectw

grafika-„Dobra”  i „zła”  profilaktyka – szkolenia dla przedstawicieli sołectw

W dniach 17 i 20 lutego w sali konferencyjnej dzierżoniowskiego Urzędu Gminy odbyły się szkolenia w zakresie opracowywania i wykonania programów profilaktycznych dla dzieci i młodzieży oraz pisania i składania ofert w konkursach z ustawy o pożytku publicznymi wolontariacie mające na celu poszerzenie działań profilaktycznych obejmujących dzieci i młodzież z terenu naszej gminy.

„Dobra”  i „zła”  profilaktyka – szkolenia dla przedstawicieli sołectw
2010-02-19

Pomóż zwierzętom z Dobrocina

grafika- Pomóż zwierzętom z Dobrocina

Dzierżoniowskie Centrum Wolontariatu w odpowiedzi na apel Komendy Powiatowej Policji i Wójta Gminy Dzierżoniów włącza się w akcję pomocy dla bezdomnych zwierząt z "pensjonatu" w Dobrocinie.

 Pomóż zwierzętom z Dobrocina
2010-02-16

Międzynarodowe Targi Turystyczne

grafika-Międzynarodowe Targi Turystyczne

Gmina Dzierżoniów, Urząd Miasta Dzierżoniów, Bielawa, Pieszyce oraz Starostwo Powiatu Dzierżoniowskiego aktywnie włączyły się w organizację Międzynarodowych Targów Turystycznych we Wrocławiu które odbyły się w 12–14 lutego 2010 r. przygotowując bogatą i różnorodną ofertę materiałów promocyjnych.

Międzynarodowe Targi Turystyczne
2010-02-12

Uwaga przesiębiorcy !

grafika-Uwaga przesiębiorcy !

Konferencja „Możliwości pozyskania dofinansowania z Funduszy Europejskich 2007-2013 dla dolnośląskich przedsiębiorców"

Uwaga przesiębiorcy !
2010-02-12

Okrągły Stół Fundacji Wspomagania Wsi

grafika-Okrągły Stół  Fundacji Wspomagania Wsi

Mija 20 lat od wejścia w życie ustawy o samorządzie terytorialnym. Na przestrzeni lat gminy zyskały znacznie większe uprawnienia, ale jednocześnie wzrósł zakres zadań z którymi musiały się zmierzyć.

Okrągły Stół  Fundacji Wspomagania Wsi
2010-02-11

Razem zrobimy więcej

grafika-Razem zrobimy więcej

We wtorek 9 lutego br. w sali narad Urzędu Gminy odbyło się spotkanie władz Gminy z przedstawicielami stowarzyszeń działających na terenie gminy, sołtysami i liderami Grup Odnowy Wsi.

Razem zrobimy więcej
2010-02-09

Rewitalizacja bibliotek

grafika-Rewitalizacja bibliotek

Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów z/s w Mościsku w ramach realizacji Programu Operacyjnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Infrastruktura Bibliotek" wykonała w 2009 roku zadanie pod nazwą "Modernizacja budynku i zakup wyposażenia dla Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów z/s w Mościsku"

Rewitalizacja bibliotek
2010-02-05

"Internet dla seniora"

grafika-"Internet dla seniora"

W pierwszym tygodniu lutego wójt Marek Chmielewski wręczył 41 certyfikatów ukończenia bezpłatnych kursów komputerowych w ramach programu "Internet dla seniora".

"Internet dla seniora"
2010-02-05

Ferie w ostroszowickiej Bibliotece.

grafika-Ferie w ostroszowickiej Bibliotece.

Zgodnie z szeroko propagowanym hasłem "Spotkajmy się w Bibliotece", biblioteka w Ostroszowicach zaprosiła czytelników do spędzenia ferii zimowych w niestandardowy sposób.

Ferie w ostroszowickiej Bibliotece.
2010-02-04

Komunikat

grafika-Komunikat

Urząd Gminy Dzierżoniów wraz z Komendą Powiatową Policji w Dzierżoniowie w związku z trudną sytuacją psów przetrzymywanych w "Hotelu dla zwierząt" mieszczącego się w Dobrocinie przy ul. Kościelnej 6 prosi wszystkich, którzy maja taką możliwość o przygarnięcie psów z "Hotelu" w celu zapewnienia im należytych warunków bytowych.

Komunikat
2010-02-03

UWAGA!!!
Zagryzienia leśnej zwierzyny przez psy

grafika-UWAGA!!! <br/>Zagryzienia leśnej zwierzyny przez psy

W związku z licznymi przypadkami zagryzienia dzikiej zwierzyny przez psy na terenie gminy Dzierżoniów, które miały miejsce w ostatnim czasie, Urząd Gminy Dzierżoniów prosi o utrzymywanie psów na uwięzi szczególnie w pobliżu miejsc często uczęszczanych przez zwierzynę (lasy, pola), zabezpieczenie posesji przed wydostaniem się psów poza jej teren, prowadzenie psów w nałożonym kagańcu oraz niepozostawianie zwierząt bez dozoru i opieki.

UWAGA!!! <br/>Zagryzienia leśnej zwierzyny przez psy