2013-03-08

"Z ortografią za pan brat"

Pod tym hasłem 7 marca 2013r. w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Ostroszowicach odbyła się XVI edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego klas III. Wzięło w niej udział 13 uczniów, reprezentantów szkół podstawowych z terenu gminy Dzierżoniów.

Uczestnicy konkursu, wyłonieni wcześniej spośród rówieśników w szkolnych eliminacjach, przyjechali do Ostroszowic wraz ze swoimi opiekunami. W ramach rywalizacji uczniowie pisali dyktando oraz rozwiązywali zadania, które polegały na wyjaśnianiu zasad pisowni, uzupełnianiu wyrazów brakującymi literami, zgodnie z obowiązującymi zasadami pisowni, przygotowane przez prowadzącą konkurs Elżbietę Juziuk-Janicką. Jury konkursu, w skład którego wchodzili opiekunowie uczniów biorących udział w konkursie wyłoniło pięciu laureatów.

Najlepsza w rywalizacji okazała się Sylwia Ścisłowska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku (opiekun Anna Filozof), drugie miejsce przypadło Martynie Dąbrowskiej, również z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku, a na trzecim miejscu uplasował się Sebastian Rut z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach (opiekun Alicja Najwer). Jury Wyróżniło także Żanetę Działa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach oraz Gabrielę Dudę ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie (opiekun Elżbieta Sakowicz).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody książkowe ufundowane przez wójta gminy Dzierżoniów, Marka Chmielewskiego, który osobiście wręczył je laureatom. Opiekunom uczniów za trud włożony w przygotowanie ich do konkursu wręczono podziękowania w formie dyplomów. Nad prawidłowym przebiegiem i miłą atmosferą konkursu czuwała dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach Urszula Zając.

Laureaci konkursu będą reprezentować naszą gminę w XII Międzygminnym Konkursie Ortograficznym, który odbędzie się 15 marca 2013r. o godzinie 10:00 również w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostroszowicach.

Z ortografią za pan bratZ ortografią za pan bratZ ortografią za pan brat