2009-12-29

„Żelazna” rocznica ślubu

grafika-„Żelazna” rocznica ślubu

W dniu 25 listopada mieszkańcy naszej gminy obchodzili „żelazną” rocznicę ślubu. Państwo Stanisława i Tadeusz Bób z Uciechowa pobrali się w 1944 roku we Lwowie dokładnie 65 lat temu.

„Żelazna” rocznica ślubu
2009-12-28

Wigilia dla podopiecznych

grafika-Wigilia dla podopiecznych

W dniu 21 grudnia 2009 roku o godz. 12:00 w Pensjonacie Zespołu Szkól Nr 2 w Dzierżoniowie przy ul. Mickiewicza odbyła się kolejna już Wigilia zorganizowana przez Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów dla podopiecznych Ośrodka.

Wigilia dla podopiecznych
2009-12-23

Informacja OSP Ostroszowice

grafika-Informacja OSP Ostroszowice

Ochotnicza Straż Pożarna w Ostroszowicach informuje, że działając na podstawie decyzji Wójta Gminy Dzierżoniów Nr 1/2009 z dnia 27 maja 2009r, w okresie od 15.06.2009r do 20.11.2009r na terenie Gminy Dzierżoniów przeprowadziła zbiórkę pieniędzy do puszek kwestarskich.

Informacja OSP Ostroszowice
2009-12-23

Komunikat dla pasażerów komunikacji miejskiej

grafika-Komunikat dla pasażerów komunikacji miejskiej

Od 1 stycznia 2010 r. wchodzi w życie Porozumienie podpisane przez wszystkie gminy powiatu dzierżoniowskiego w sprawie funkcjonowania lokalnej komunikacji autobusowej. Rolę organizatora w naszym powiecie pełnić będzie miasto Bielawa, poprzez Referat Komunikacji Miejskiej.

Komunikat dla pasażerów komunikacji miejskiej
2009-12-22

Sukces Stowarzyszeń w "Odnowie wsi"

grafika-Sukces Stowarzyszeń w "Odnowie wsi"

Zarząd Województwa Dolnośląskiego ogłosił listę rankingową projektów w ramach konkursu ofert na wykonanie zadania publicznego pn. "Przedsięwzięcia promujące ideę odnowy wsi".

Sukces Stowarzyszeń w "Odnowie wsi"
2009-12-17

Gmina Dzierżoniów laureatem

grafika-Gmina Dzierżoniów laureatem

Gmina Dzierżoniów i jej mieszkańcy udowodnili po raz kolejny, że są bardzo aktywni także na niwie sportowej. Dowodzi tego fakt zajęcie 15 miejsca w końcowej klasyfikacji Powiatów i Gmin w X Dolnośląskich Igrzyskach LZS i Mieszkańców Wsi.

Gmina Dzierżoniów laureatem
2009-12-16

Sylwester w Ostroszowicach

grafika-Sylwester w Ostroszowicach

Rada Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach zaprasza na niezapomniane chwile powitania Nowego Roku 2010 do Sali Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ostroszowicach.

Sylwester w Ostroszowicach
2009-12-15

Kongres "Odnowy Wsi" w Książu

grafika-Kongres "Odnowy Wsi" w Książu

W dniach 12-13 grudnia br. na Zamku Książ odbył się I doroczny Kongres Odnowy Wsi dla liderów wiejskich i gminnych koordynatorów Odnowy Dolnośląskiej Wsi zorganizowany przez Wydział Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Kongres "Odnowy Wsi" w Książu
2009-12-14

"Bezpieczne Jutro"

grafika-"Bezpieczne Jutro"

11 grudnia 2009 r. w sali wiejskiej w Piławie Dolnej odbyło się podsumowanie Powiatowego Programu w Obszarze Bezpieczeństwa "Bezpieczne Jutro".

"Bezpieczne Jutro"
2009-12-14

Ślężański Festiwal - podsumowanie

grafika-Ślężański Festiwal  - podsumowanie

W dniach 12 i 13 grudnia 2009 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej w Sobótce odbywał się Ślężański Festiwal Rzemiosł Rękodzieła i Produktu Lokalnego zorganizowany przez Stowarzyszenie "Ślężanie - Lokalna Grupa Działania" z Urzędem Miasta i Gminy Sobótka oraz Starostwem Powiatu Wrocławskiego.

Ślężański Festiwal  - podsumowanie
2009-12-10

Harmonogram pracy komisji

grafika-Harmonogram pracy komisji

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych uprzejmie informuje, że w 2010 r. posiedzenia komisji będą się odbywały w każdą ostatnią środę miesiąca.

Harmonogram pracy komisji
2009-12-09

Sprawozdanie ze spotkania szkoleniowego

grafika-Sprawozdanie ze spotkania szkoleniowego

W dniu 8 grudnia 2009r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie odbyło się spotkanie szkoleniowe z zakresu możliwości dofinansowania projektów w ramach osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 zorganizowane przez Stowarzyszenie "Ślężanie – Lokalna Grupa Działania".

Sprawozdanie ze spotkania szkoleniowego
2009-12-09

Konferencja podsumowująca OPS

grafika-Konferencja podsumowująca OPS

"Krok w przyszłość z Gminą Dzierżoniów" to tytuł projektu realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów, wspólfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Europejskiego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. We wtorek 08 grudnia 2009 r. w Pensjonacie Zespołu Szkół Nr 2 w Dzierżoniowie przy ul. Mickiewicza odbyła się konferencja podsumowująca realizowany projekt połączona z uroczystym zakończeniem projektu trwającego od kwietnia do grudnia 2009 r.

Konferencja podsumowująca OPS
2009-12-07

Kurs teleinformatora turystycznego

grafika-Kurs teleinformatora turystycznego

Informujemy, iż Dolnośląska Organizacja Turystyczna rozpoczęła realizację unikatowego w Polsce projektu, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, pt.: "Kurs teleinformatora turystycznego z certyfikatem pracownika call center IT dla osób niepełnosprawnych". Jest to kolejne działanie DOT w ramach już kilkuletniego programu aktywizacji turystycznej osób niepełnosprawnych.

Kurs teleinformatora turystycznego
2009-12-03

Spotkanie szkoleniowe w Tuszynie

grafika-Spotkanie szkoleniowe w Tuszynie

Stowarzysznie „Ślężanie – Lokana Grupa Działnia” zaprasza na spotkanie szkoleniowe z zakresu możliwości dofinansowania projektów w ramach osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskch na lata 2007-2013.
Spotkanie odbędzie się w dniu 08.12.2009r. o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie.

Spotkanie szkoleniowe w Tuszynie