2009-08-31

Zapraszamy do KSIĄŻĘCEGO KAMIENIA

grafika-Zapraszamy do KSIĄŻĘCEGO KAMIENIA

Oddział PTTK w Ząbkowicach Śląskich, Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Ząbkowickiej, Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych "Źródło" w Sulisławicach oraz Szkoła Podstawowa w Zwróconej zapraszają w dniu 05.09.2009r na rajd turystyczny "Do Książęcego Kamienia"

Zapraszamy do KSIĄŻĘCEGO KAMIENIA
2009-08-27

Zapraszamy na Dożynki Gminne w Dobrocinie

grafika-Zapraszamy na Dożynki Gminne w Dobrocinie

Wójt Gminy Dzierżoniów zaprasza na Dożynki Gminne 2009, które odbędą się w Dobrocinie, w niedzielę 30 sierpnia 2009r. (zobacz: program imprezy, atrakcje, rozkład jazdy autobusów)

Zapraszamy na Dożynki Gminne w Dobrocinie

Budowa wodociągu w Jodłowniku dofinansowana

grafika-Budowa wodociągu w Jodłowniku dofinansowana

Dofinansowanie otrzyma projekt gminy Dzierżoniów „Budowy wodociągu przesyłowego dla wsi Jodłownik” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego, Priorytet 4 „Środowisko i bezpieczeństwo ekologiczne” Działanie 4.2 „Infrastruktura wodno - ściekowa”.

Budowa wodociągu w Jodłowniku dofinansowana
2009-08-24

Gmina dofinansuje zajęcia na basenie.

grafika-Gmina dofinansuje zajęcia na basenie.

Od września do końca grudnia b.r. 200 uczniów ze szkół gminy Dzierżoniów (po 40 z każdej szkoły) weźmie udział w zajęciach na basenie w Dzierżoniowie i w Bielawie, w ramach pozalekcyjnych zajęć sportowych.

Gmina dofinansuje zajęcia na basenie.

Dofinansowanie wniosków z PROW dla Gminy Dzierżoniów

grafika-Dofinansowanie wniosków z PROW  dla Gminy Dzierżoniów

Gmina Dzierżoniów otrzyma dofinansowanie do dwóch wniosków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w wysokości 884.389 zł. W związku z tym wójt gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski wziął udział w konferencji prasowej wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Stanisława Longawy, która odbyła się 18.08.2009r. we Wrocławiu.

Dofinansowanie wniosków z PROW  dla Gminy Dzierżoniów
2009-08-12

"Szuwarowe granie"

grafika-"Szuwarowe granie"

Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Wsi "Przystań Mościsko" rozszerzyło swoją ofertę dla mieszkańców o kolejną plenerową imprezę pn. "Szuwarowe granie".

"Szuwarowe granie"
2009-08-10

Nabór na stanowisko

grafika-Nabór na stanowisko

Wójt Gminy Dzierżoniów ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze KIEROWNIKA REFERATU OŚWIATY, SPORTU I TURYSTYKI

Nabór na stanowisko
2009-08-10

Sprawozdanie z Nocnego Turnieju w Uciechowie

grafika-Sprawozdanie z Nocnego Turnieju w Uciechowie

Już po raz drugi odbył się w Centrum Kulturalno-Sportowym przy ulicy Sportowej w Uciechowie Nocny Turniej Piłki Nożnej Seniorów pod patronatem Wójta Gminy Dzierżoniów - Marka Chmielewskiego. Turniej zorganizowany został przez Urząd Gminy Dzierżoniów, Ludowe Kluby Sportowe, Radę Sołecką i Grupę Odnowy Wsi Uciechów.
>> zapraszamy do galerii

Sprawozdanie z Nocnego Turnieju w Uciechowie
2009-08-07

Pamięć o Powstaniu Warszawskim

grafika-Pamięć o Powstaniu Warszawskim

Mieszkańcy gminy Dzierżoniów.

1 sierpnia 1944 roku jest jedną z najważniejszych dat w historii Polski. Wybuch Powstania Warszawskiego był wyrazem dążenia do odzyskania wolności całego Narodu udręczonego pięcioletnią okupacją hitlerowską.

Pamięć o Powstaniu Warszawskim
2009-08-06

Jest praca w gminie Dzierżoniów

grafika-Jest praca w gminie Dzierżoniów

Po raz kolejny gmina Dzierżoniów zorganizowała wsparcie dla osób bezrobotnych w ramach prac publicznych. W wyniku podpisanych umów w dniu 09.04.2009r. pomiędzy Urzędem Gminy w Dzierżoniowie, a Powiatowym Urzędem Pracy w Dzierżoniowie, Urząd Gminy zatrudnił w ramach organizacji robót publicznych 55 osób bezrobotnych na okres od 14.04.2009r. do 09.10.2009r.

Jest praca w gminie Dzierżoniów
2009-08-04

Festyn Golfowy w Jędrzejowicach

grafika-Festyn Golfowy w Jędrzejowicach

W niedzielę 2 sierpnia 2009 r. w Jędrzejowicach odbył się pierwszy Festyn Golfowy organizowany przez Akademię Golfa Jana Lubienieckiego oraz Gminę Dzierżoniów.

Festyn Golfowy w Jędrzejowicach