2008-12-22

Jarmark Bożonarodzeniowy w Sobótce

grafika-Jarmark Bożonarodzeniowy w Sobótce

Zbliżamy się do Świąt Bożego Narodzenia, okresu kiedy to wracamy do korzeni przodków i tradycji, z których wszyscy czerpiemy radość i energię. W tej świątecznej atmosferze Stowarzyszenie "Ślężanie-Lokalna Grupa Działania" oraz Urząd Miasta i Gminy w Sobótce zorganizowali 20.12.2008r. Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym Gmina Dzierżoniów była licznie reprezentowana.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Sobótce

Jarmark Bożonarodzeniowy

grafika-Jarmark Bożonarodzeniowy

Plan rozwoju Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku zawiera w dziale dydaktyki zapis o organizowaniu wycieczek edukacyjnych. Celem wyjazdowych lekcji jest wzbogacenie i uplastycznienie wiedzy zdobywanej w szkole.

Jarmark Bożonarodzeniowy

Spotkanie dzieci z policją

grafika-Spotkanie dzieci z policją

Dnia 16 grudnia 2008 r. policjanci z Komendy Powiatowej w Dzierżoniowie spotkali się z dziećmi z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku.

Spotkanie dzieci z policją

Godziny pracy Urzędu Gminy 24 i 31 grudnia 2008

Urząd Gminy Dzierżoniów będzie czynny:

• 24 grudnia od 7:30 do godz. 15:00
    (kasa od 8:30 do godz. 12:00)
  • 31 grudnia w zwykłych godzinach pracy od 7:30 do 15:30
    (kasa od 8:30 do godz. 11:00).

2008-12-18

Życzenia Świąteczne

Szanowni Mieszkańcy!

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia i Nowego Roku To dla nas i naszych rodzin dni wyjątkowe.

Życzę Wam by te nadchodzące święta były dla nas wszystkich wyjątkowym wydarzeniem. Byśmy mogli wspólnie dać świadectwo naszej jedności rodzinnej, lokalnej i narodowej. By radość i miłość zagościły w każdym polskim domu. By światło domowego ogniska rozświetliło nasze dusze również dla naszych "braci mniejszych" żywicieli i stróżów naszych domostw.

Życzę również, by w nadchodzącym Nowym Roku dopisywało Państwu zdrowie, by ziemia wydała dorodne plony, a każdy dzień przynosił okruszek zwykłego ludzkiego szczęścia.

Wójt Gminy Dzierżoniów
Marek Chmielewski

2008-12-16

Ślężanie zapraszają do Sobótki

grafika-Ślężanie zapraszają do Sobótki

Zbliżamy się do Świąt Bożego Narodzenia, okresu w którym w każdym polskim domu wraca się do korzeni przodków i tradycji z których radość i energię czerpiemy wszyscy.

Ślężanie zapraszają do Sobótki
2008-12-16

Długoletnie Pożycie Małżeńskie

grafika-Długoletnie Pożycie Małżeńskie

W niedzielę 14 grudnia wójt gminy Marek Chmielewski wręczał Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadawane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Długoletnie Pożycie Małżeńskie
2008-12-11

Odnosimy sukcesy - „Monolog 2008”

grafika-Odnosimy sukcesy - „Monolog 2008”

Dnia 9 grudnia br. czwórka uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku uczestniczyła w III Konkursie Dziecięcych i Młodzieżowych Kreacji Aktorskich „Monolog 2008” w Bielawie.

Odnosimy sukcesy - „Monolog 2008”
2008-12-09

"Uczeń na Wsi" pomoc dla niepełnosprawnych

grafika-"Uczeń na Wsi" pomoc dla niepełnosprawnych

Informacja o programie PFRON-u „Uczeń na Wsi – pomoc w zdobyciu wykształcenia przez osoby niepełnosprawne zamieszkujące tereny gminy wiejskiej lub gminy miejsko – gminnej”

"Uczeń na Wsi" pomoc dla niepełnosprawnych
2008-12-09

Finał projektu „Radosny Przedszkolak”

grafika-Finał projektu „Radosny Przedszkolak”

Zakończyła się realizacja projektu „Wyrównujemy szanse w gminie Dzierżoniów”. Gmina Dzierżoniów otrzymała dotację z Kuratorium Oświaty w wysokości 23.338 zł.

Finał projektu „Radosny Przedszkolak”
2008-12-04

Apel w sprawie zaorywania dróg

grafika-Apel w sprawie zaorywania dróg

Szanowni Mieszkańcy Gminy Dzierżoniów !

W ostatnim czasie nasila się zjawisko zaorywania dróg publicznych i dróg transportu rolnego, co powoduje utrudnienia komunikacyjne i szereg konfliktów społecznych. Pragnę więc zaapelować do wszystkich rolników, których grunty własne lub dzierżawione przylegają do dróg gminnych o prowadzenie prac polowych w taki sposób, aby nie niszczyć istniejących nawierzchni dróg i nie zaorywać pasów drogowych.

Apel w sprawie zaorywania dróg
2008-12-03

Strategia dla Subregionów

grafika-Strategia dla Subregionów

W gminie Dzierżoniów trwają prace nad dwoma Strategiami dla Subregionów: Sowiogórskiego i Masywu Ślęży, do których należy gmina.

Strategia dla Subregionów
2008-12-02

Dopłaty do materiału siewnego

grafika-Dopłaty do materiału siewnego

Urząd Gminy Dzierżoniów informuje, że Oddziały Terenowe Agencji Rynku Rolnego od 1 grudnia br. do 15 lutego 2009r. będą przyjmowały wnioski o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany mającej charakter pomocy de minimis w rolnictwie.

Dopłaty do materiału siewnego
2008-12-02

10 lat samorządu

grafika-10 lat samorządu

Wójt gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski wziął udział w poniedziałek 1 grudnia w uroczystej konferencji na temat 10 – lecia Województwa Dolnośląskiego, organizowanej na Uniwersytecie Wrocławskim.

10 lat samorządu
2008-12-01

Zaproszenie na wystawę do Izby Historii regionalnej w Gimnazjum

grafika-Zaproszenie na wystawę do Izby Historii regionalnej w Gimnazjum

Polska w latach 1918-1921 stoczyła sześć wojen o granice i niepodległość. Józef Piłsudski w 1922r. w Katowicach powiedział znamienne słowa o granicy, która przez stulecia, bo od XIV wieku, oddzielała Śląsk od reszty ziem polskich.

Zaproszenie na wystawę do Izby Historii regionalnej w Gimnazjum