AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2008-10-27

50 lat Pożycia Małżeńskiego

grafika-50 lat Pożycia Małżeńskiego

W niedzielę 26 października wójt gminy Marek Chmielewski wręczał Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadawane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

50 lat Pożycia Małżeńskiego
2008-10-23

Uczniowie Gimnazjum Gminnego na praktykach uczniowskich

grafika-Uczniowie Gimnazjum Gminnego na praktykach uczniowskich

Na początku października uczniowie klasy I-A Gimnazjum Gminnego z programem wprowadzonej w tym roku szkolnym innowacji pedagogicznej pod hasłem: „JESTEM DOLNOŚLĄZAKIEM, JESTEM EUROPEJCZYKIEM”, uczestniczyli w ramach kółka agroturystycznego prowadzonego przez mgr inż. Kingę Winnicką w pierwszych zajęciach praktycznych w pracowni gastronomicznej w ZS nr 2 w Dzierżoniowie.

Uczniowie Gimnazjum Gminnego na praktykach uczniowskich
2008-10-15

Nowy wyścig – nowe sukcesy

grafika-Nowy wyścig – nowe sukcesy

13 października ruszyła kolejna edycja kolarskiego „Grand Prix Mini Cross Sudety 2008”. W zawodach w Dzierżoniowie na terenie OSIR-u wystartowało blisko 100 zawodniczek i zawodników z powiatu dzierżoniowskiego i okolicznych.

Nowy wyścig – nowe sukcesy
2008-10-15

Nagrody wójta

grafika-Nagrody wójta

Dzień 14 października był okazją dla złożenia nauczycielom gminy Dzierżoniów szczególnych podziękowań za wieloletnie zaangażowanie w proces kształcenia.

Nagrody wójta
2008-10-07

„Pyrlandia” w Mościsku

grafika-„Pyrlandia” w Mościsku

„Na przysmaki z kartofliska zapraszamy do Mościska...” – zachęcali Organizatorzy „Pyrlandii” – jesiennej imprezy, która powoli staje się tradycyjnym świętem tej wsi.

„Pyrlandia” w Mościsku
2008-10-06

LGD Ślężanie - powołano nowe władze

grafika-LGD  Ślężanie - powołano nowe władze

W piątek 3 października Stowarzyszenie "Ślężanie - Lokalna Grupa Działania" przyjęło w swoje grono na nowych zasadach gminę Dzierżoniów oraz Stowarzyszenia z terenu gminy.

LGD  Ślężanie - powołano nowe władze
2008-10-06

Sportowa Piława - podsumowanie

grafika-Sportowa Piława - podsumowanie

4 października 2008r w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Piławie Dolnej odbyła się impreza sportowa pod hasłem „Będę Olimpijczykiem”.

Sportowa Piława - podsumowanie
2008-10-03

Będę Olimpijczykiem

grafika-Będę Olimpijczykiem

W dniu 4 października 2008 r Szkolny Związek Sportowy "Dolny Śląsk" oraz Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Dzierżoniowie przy współudziale Gminy Dzierżoniów, Szkoły Podstawowej w Piławie Dolnej, Rady Sołeckiej Wsi Piława Dolna, Roztocznik i Dobrocin oraz Urzędu Gminy Dzierżoniów organizuje imprezę sportowo-rekreacyjną pod hasłem "Będę Olimpijczykiem".

Będę Olimpijczykiem