AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2008-04-28

Konkurs ekologiczny

grafika-Konkurs ekologiczny

22 kwietnia odbył się etap szkolny konkursu ekologicznego pod hasłem "Nie śmiećcie, nie trujcie - segregujcie!". Konkurs został zorganizowany dla uczniów klas: IV, V, VI szkół podstawowych z terenu gminy Dzierżoniów.

Konkurs ekologiczny
2008-04-28

Patron w Ostroszowicach

grafika-Patron w Ostroszowicach

W piątek 25 kwietnia w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Ostroszowicach miała miejsce uroczystość nadania szkole imienia Mikołaja Kopernika.

Patron w Ostroszowicach
2008-04-28

Kuchnie Świata

grafika-Kuchnie Świata

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Mościska i okolic na majowy piknik Kuchnie Świata

Kuchnie Świata
2008-04-28

„TURYSTA - ODKRYWCA SKARBÓW ZIEMI”

„TURYSTA - ODKRYWCA SKARBÓW ZIEMI”

18 kwietnia w Bielawie w ramach Prezentacji Oświatowych odbył się etap międzygminny konkursu pod nazwą „TURYSTA - ODKRYWCA SKARBÓW ZIEMI”. Uczennica z Tuszyna Adrianna Ciesielska zajęła III miejsce.

2008-04-25

Sesja absolutoryjna

grafika-Sesja absolutoryjna

W czwartek 24 kwietnia 2008r. w Sali Wiejskiej w Owieśnie, miała miejsce XXII Sesja Rady Gminy Dzierżoniów. Była to jedna z najważniejszych sesji w roku, ponieważ po przedstawieniu sprawozdania z wykonania budżetu gminy za 2007 rok Rada Gminy podjęła uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium wójtowi gminy Dzierżoniów.

Sesja absolutoryjna
2008-04-25

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Dzierżoniów, Rynek 55

grafika-Przetarg na sprzedaż nieruchomości Dzierżoniów, Rynek 55

Wójt gminy Dzierżoniów ogłosił przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości zabudowanej położonej w Dzierżoniowie, Rynek 55 (budynek po byłym sądzie). Budynek składa się z pięciu kondygnacji a jego ogólna powierzchnia użytkowa wynosi ponad 1400 m2.

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Dzierżoniów, Rynek 55
2008-04-25

Konkurs Piosenki Przedszkolnej

grafika-Konkurs Piosenki Przedszkolnej

Już po raz kolejny odbył się 22 kwietnia Konkurs Piosenki Przedszkolnej w Dobrocinie. Celem tego konkursu jest rozwijanie zainteresowań muzycznych dzieci, kształtowanie umiejętności wokalnych i ich konfrontacja z innymi uczestnikami konkursu.

Konkurs Piosenki Przedszkolnej
2008-04-25

Konferencja podsumowująca

grafika-Konferencja podsumowująca

Stowarzyszenia "Ślężanie - Lokalna Grupa Działania" przygotowała konferencję podsumowującą realizację II schematu programu LEADER+ pod nazwą "Ślężańska Odyseja - aktywizacja i wsparcie mieszkańców Partnerstwa Ślężanie".

Konferencja podsumowująca
2008-04-21

RAZEM W EUROPIE

grafika-RAZEM W EUROPIE

16 kwietnia 2008 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piławie Dolnej odbył się gminny etap V KONKURSU WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ pod nazwą "Razem w Europie". Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas V - VI z placówek oświatowych Gminy Dzierżoniów (pięć drużyn trzyosobowych). Uroczystego otwarcia konkursu dokonał Wójt Gminy Dzierżoniów Pan Marek Chmielewski a Pani Małgorzata Lis powitała wszystkich uczestników.

RAZEM W EUROPIE
2008-04-18

OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY DZIERŻONIÓW

grafika-OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY DZIERŻONIÓW

w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wsi: Mościsko, Nowizna, Uciechów, Dobrocin i Roztocznik.

OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY DZIERŻONIÓW
2008-04-17

Zaproszenie na konferencję

grafika-Zaproszenie na konferencję

W imieniu Stowarzyszenia "Ślężanie - Lokalna Grupa Działania" mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w konferencji podsumowującej realizację II schematu programu LEADER + pt. "Ślężańska Odyseja - aktywizacja i wsparcie mieszkańców Partnerstwa Ślężanie".

Zaproszenie na konferencję
2008-04-10

Dopłaty do materiału siewnego

grafika-Dopłaty do materiału siewnego

Od dnia 15 kwietnia do dnia 15 czerwca 2008 r. można składać wnioski o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany: zbóż ozimych, zbóż jarych, roślin strączkowych, ziemniaka.

Dopłaty do materiału siewnego
2008-04-10

Mistrz świata w gminie

grafika-Mistrz świata w gminie

We wtorek 1 kwietnia wójt Marek Chmielewski oraz sołtys Roztocznika – Stanisław Dziagacz spotkali się w Urzędzie Gminy z Piotrem Wilczewskim, składając gratulacje z okazji zdobycia przez niego po raz kolejny tytułu mistrza świata w boksie federacji TWBA.

Mistrz świata w gminie
2008-04-10

"Z ortografią za pan brat"

grafika-"Z ortografią za pan brat"

Dnia 3 kwietnia 2008 roku w Szkole Podstawowej w Uciechowie odbyła się VII edycja Międzygminnego Konkursu Ortograficznego Klas III "Z Ortografią Za Pan Brat".

"Z ortografią za pan brat"
2008-04-07

Gratulacje dla Krzysztofa Twardaka

grafika-Gratulacje dla Krzysztofa Twardaka

29 marca 2008 roku nauczyciel Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Piławie Dolnej i zarazem prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Dzierżoniowie pan Krzysztof Twardak otrzymał z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty pani Beaty Pawłowicz list gratulacyjny

Gratulacje dla Krzysztofa Twardaka
2008-04-07

Zawody w mini piłce siatkowej

grafika-Zawody w mini piłce siatkowej

2 kwietnia 2008 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Dzierżoniowie odbyły się zawody sportowe klas IV o mistrzostwo miasta i gminy Dzierżoniów w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców.

Zawody w mini piłce siatkowej
2008-04-01

Dotacje do zabytków

grafika-Dotacje do zabytków

Wójt Gminy Dzierżoniów zawiadamia, że przeznaczono środki na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków z terenu Gminy Dzierżoniów.

Dotacje do zabytków