2008-03-21

2008-03-20

Oznaczenia nieruchomości numerem porządkowym

grafika-Oznaczenia nieruchomości numerem porządkowym

Wójt Gminy Dzierżoniów przypomina wszystkim właścicielom nieruchomości zabudowanych i nieruchomości ogrodzonych przeznaczonych pod zabudowę o obowiązku oznaczenia nieruchomości numerem porządkowym.

Oznaczenia nieruchomości numerem porządkowym
2008-03-20

Zasady sprzedaży lokali mieszkalnych

grafika-Zasady sprzedaży lokali mieszkalnych

Zgodnie z uchwałą Rady Gminy nr XVI/161/ 07 z dnia 20 grudnia 2007r. w sprawie zmiany Uchwały nr XIX/209/04 z dnia 4 listopada 2004 w sprawie zasad sprzedaży lokali mieszkalnych, przy sprzedaży gminnych lokali mieszkalnych udzielane będą następujące bonifikaty:

Zasady sprzedaży lokali mieszkalnych
2008-03-14

Ulgi w komunikacji

grafika-Ulgi w komunikacji

Zawiadamia się mieszkańców Dobrocina, Roztocznika , Byszowa oraz Piławy Dolnej, że Gmina Dzierżoniów zawarła umowę z Sudecką Komunikacją Autobusową Spółką z o.o. w Dzierżoniowie na wykonywanie usług przewozowych .

Ulgi w komunikacji
2008-03-10

Spotkanie partnerów projektu e-Vita

grafika-Spotkanie partnerów projektu e-Vita

W piątek 7 marca , w siedzibie Urzędu Gminy Dzierżoniów przy ul. Szkolnej, spotkali się partnerzy projektu e-Vita – Inter@ktywne gminy.

Spotkanie partnerów projektu e-Vita
2008-03-05

Powiatowe zawody w szachach drużynowych

grafika-Powiatowe zawody w szachach drużynowych

25 lutego 2008 r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Piławie Dolnej odbyły się zawody o mistrzostwo Powiatu Dzierżoniowskiego w szachach drużynowych.

Powiatowe zawody w szachach drużynowych
2008-03-05

Zawody sportowe w tenisie stołowym

grafika-Zawody sportowe w tenisie stołowym

28 lutego 2008 r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Piławie Dolnej odbyły się zawody o mistrzostwo miasta i gminy Dzierżoniów w tenisie stołowym.

Zawody sportowe w tenisie stołowym

Szkolenie dla rolników

grafika-Szkolenie dla rolników

Gmina Dzierżoniów zaprasza swoich mieszkańców do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu, dotyczącym "Działalności pozarolniczej na terenach wiejskich". Jest ono organizowane przez Gminę Dzierżoniów, wspólnie z firmą "Ambra Consulting" z Dzierżoniowa, we wtorek 11 marca 2008 o godz. 10.00, w Centrum Kulturalno - Sportowym w Uciechowie.

Szkolenie dla rolników

Wieloletni Plan Inwestycyjny

grafika-Wieloletni Plan Inwestycyjny

Po uchwaleniu w grudniu 2007 r. Strategii Rozwoju Gminy Dzierżoniów na lata 2007 - 2013 rozpoczęły się prace nad kolejnym strategicznym dokumentem, pomocnym w pozyskiwaniu środków z funduszy unijnych – Wieloletnim Planem Inwestycyjnym. Dokument ten będzie zestawieniem najważniejszych przedsięwzięć inwestycyjnych w gminie, przewidzianych do realizacji w najbliższych latach.

Wieloletni Plan Inwestycyjny

Rozpoczęły się prace projektowe

grafika-Rozpoczęły się prace projektowe

Plan Zagospodarowania Przestrzennego
Wójt Gminy informuje, że w dniu 25 lutego 2008 podpisane zostały umowy z wykonawcą, na sporządzenie projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla wsi: Mościsko, Nowizna, Uciechów, Dobrocin i Roztocznik.

Rozpoczęły się prace projektowe