Kolejne spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki "Motyle Książkowe"

2013-03-06

Kolejne spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki "Motyle Książkowe"

"Wielkie to szczęście nie wiedzieć dokładnie na jakim świecie się żyje".

Mikołaj Gogol powiedział, że bardzo wiele książek należy przeczytać po to, aby sobie uświadomić, jak mało się wie. Uważam, że szczególnie należy o tym mówić dzieciom.

Na spotkaniu w Klubie Motyli Książkowych w grupie młodych czytelników poznaliśmy genialną książkę Jimmmy Liao "Dźwięki kolorów". Każda strona tej niezwykłej lektury zadziwiała nas lakonicznym tekstem i niezwykłymi ilustracjami. Dosłownie każde zdanie wypowiedziane w tej książkę inspirowało nas do swoistych stwierdzeń filozoficznych. Dopiero po jakimś czasie dowiedzieliśmy się, że bohaterką książki jest niewidoma dziewczynka, która doskonale radzi sobie w dużym mieście bez pomocy drugich osób. Dzięki temu poznaliśmy też jak to jest pokonując te samą drogę być ciągle gdzie indziej. Jak to jest czuć to co widzą inni i widzieć to czego inni nie zobaczą. Przez kilka bezcennych chwil podróżowaliśmy po niezwykłej krainie wyobraźni gdzie świat nie ma granic. Jest dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Cytat z wiersza Wisławy Szymborskiej "Wielkie to szczęście", który wzięliśmy sobie do serca bardzo pasował nam do podsumowania rozważań na temat tej książki oraz był inspiracją do wykonania prac plastycznych.

Maria Kirkiewicz
DKK Motyle Książkowe