2007-09-10

Otwarcie Centrum Kulturalno - Sportowego w Uciechowie

Rada Sołecka Uciechowa, Ludowy Klub Sportowy „Koliber” i Urząd Gminy Dzierżoniów zorganizowali w sobotę 8 września 2007 r. otwarcie Centrum Kulturalno -- Sportowego w Uciechowie. Nowy obiekt przeznaczony jest na imprezy sportowe i kulturalne, tak ważne dla rozwoju tożsamości społeczności lokalnej i zachowania dziedzictwa kulturowego. Projekt realizowany był w ramach działania 2.3 Sektorowego Programu Operacyjnego Rolnictwo "Odnowa wsi oraz zachowanie i ochrona dziedzictwa kulturowego" i otrzymał maksymalne możliwe dofinansowanie w wysokości 450.000 zł. Całkowity koszt budowy obiektu wyniósł prawie 1.260.000 zł

Mieszkańcy gminy i powiatu dzierżoniowskiego mogą korzystać z powiększonego boiska do piłki nożnej wraz z drewnianymi trybunami. Znajdą tutaj także nowe boiska do koszykówki i tenisa. Oprócz tego powstał plac zabaw dla dzieci z huśtawkami, piaskownicą oraz ścieżką zdrowia. Postawiono również drewnianą wiatę i grill ze stołem i ławkami, na przykład dla rodzin podróżujących na rowerach i mających ochotę na mały piknik po drodze. Do Centrum prowadzi nowo wybudowana droga dojazdowa. Drużyny piłkarskie mogą korzystać z budynku zaplecza sanitarno - socjalnego z szatnią i kuchnią, który może pełnić też rolę wiejskiej sali spotkań.

W sobotę 8 września od godz. 10.00. rozegrano zorganizowany przez Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Dzierżoniowie i Powiatowe Zrzeszenie LZS Dzierżoniów mecz piłki nożnej dla drużyn młodzieżowych Ponadto odbył się Powiatowy Zlot Rowerowy pod hasłem "Porozmawiajmy o uzależnieniach". W jego ramach rozgrywane były takie konkursy jak rowerowy tor przeszkód, jazda "żółwia" (kto najwolniej pokona trasę), terenowy wyścig kolarski na czas, strzały piłką do bramek w czasie jazdy rowerem oraz quiz z nagrodami " Porozmawiajmy o uzależnieniach ".

Oficjalnego i uroczystego otwarcia Centrum Kulturalno -- Sportowego w Uciechowie o godzinie 14.30 dokonali: wicemarszałek Patryk Wild, sołtys Uciechowa Józef Socha zastępca wójta Jolanta Zarzeka oraz wójt Marek Chmielewski. Następnie przyszedł czas na poświęcenia obiektu przez księdza Stanisława Kucharskiego. Ponadto LKS "Koliber" otrzymał w prezencie piłki dla klubu, ufundowane przez Tadeusza Drozdowskiego.

Teraz mogły się rozpocząć wszystkie przygotowane imprezy. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Uciechowie zaprezentowały program artystyczny a goście wzięli udział w konkursie rzutów osobistych do kosza na nowym boisku. Nagrodę czyli koszyk wypełniony produktami lokalnymi wygrał Paweł Czyszczoń - dyrektor Wydziału Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu. Dzieci bawiące się na nowym placu zabaw konkurowały ze sobą w rzutach do kosza ( pierwsze miejsca zajęli: Kazimierz Janusz i Barbara Bednarz) i w konkursie rysunkowym przygotowanym przez Bibliotekę Publiczną Gminy Dzierżoniów w Mościsku pod hasłem "Uciecha malować w Uciechowie" (tutaj zwyciężyli Marcin Umiński i Angelika Drogosz). Rada sołecka sprzedawała za symboliczne złotówki grilowane kiełbaski z kiszonym ogórkiem oraz ciasta własnego wyrobu. Pomimo padającego deszczu chętnych nie brakowało.

O godzinie 16 odbył się mecz otwarcia sezonu juniorów, w którym "Koliber "Uciechów pokonał "Płomień" Makowice 4:1. Atrakcją na zakończenie był towarzyski mecz samorządowcy kontra mieszkańcy Uciechowa. Po remisie 3:3 (bramki dla samorządowców zdobyli Mirosław Włodek - 2 gole i Krzysztof Twardak), sędzia zarządził rzuty karne, które też doprowadziły do remisu. Towarzyski mecz, który trwał godzinę, zakończył się wspólnym zdjęciem i wypiciem napojów energetyzujących. Imprezę zakończyła zabawa i tańce. Wszystkich chętnych zapraszamy do korzystania z Centrum Kulturalno -Sportowego w Uciechowie