2013-02-27

Biblioteka ciekawych zdarzeń

19 lutego 2013r. w filii Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów w Piławie Dolnej obyły się kolejne zajęcia plastyczne z cyklu "Uwolnić pasję", które prowadził Pan Tadeusz Kwazebart.

W czasie zajęć prowadzący pokazywał dzieciom, uczniom klasy drugiej, jak swobodnie szkicować patyczkiem maczanym w tuszu, z położeniem akcentu na kreskę oraz jak uzupełniać obraz akwarelą.

A już następnego dnia odbyły się eliminacje konkursu recytatorskiego "Złote usta", w którym wzięło udział 20 recytatorów - uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej. Repertuar był ciekawy i różnorodny. Pojawiły się utwory J. Tuwima, J. Brzechwy, M. Konopnickiej, B. Biały, D. Parlak, A. Fredry.

Wyniki konkursu:
  • I miejsce - K. Kasztelan, uczeń klasy IV
  • II miejsce - A. Olewińska, uczennica klasy IV
  • III miejsce - N. Hajdamowicz, uczennica klasy VI

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w Konkursie, serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejne spotkania z poezją.

Natomiast 22 lutego 2013r. odbyło się spotkanie pt. "Witam Cię miły kolego". Na dworze szaro-biało, a w bibliotece jest kolorowo i wesoło. Grupa przedszkolna zawitała w tym dniu w progi biblioteki. Dzieci z masy solnej wykonywały serduszka, które następnie, aby okazać sobie serdeczność i uśmiech, podarowały sobie nawzajem. Dzieciaki zaśpiewały przesympatyczną piosenkę pt. "Jamnik", bawiąc się wspólnie przy tym wspaniale. Spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej i serdecznej atmosferze.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy do biblioteki ponownie.