2013-02-14

Bezpieczne Ferie na Wsi

Zajęcia pn. "Bezpieczne Ferie na Wsi" odbywały się od 28 stycznia do 7 lutego 2013r. w Sali Integracji Społecznej we Włókach. Wzięło w nich udział 25 dzieci głównie z Włók i Tuszyna.

Wzięło w nich udział 25 dzieci głównie z Włók i Tuszyna. Jedną z atrakcji był cykl zajęć "Przygoda ze szkatułą" prowadzonych przez Lucynę Bąk. Uczestnicy zajęć mieli możliwość zapoznania się z różnorodnymi technikami plastycznymi (wyklejanie, malowanie farbami, "mokre w mokre") oraz ćwiczyli sprawność manualną wykonując prace politechniczne przestrzenne. Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w grach i zabawach ruchowych połączonych ze śpiewem. W ramach zajęć sportowych sensei Marcin Staściuk oraz sensei Tomasz Staściuk zapoznawali dzieci z elementami karate kyokushin. Ta forma zajęć wzbudziła ogromne zainteresowanie wszystkich uczestników zajęć.

Podsumowaniem akcji bezpieczne ferie było spotkanie z przedstawicielem Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie, aspirantem sztabowym Sławomirem Dudzińskim. Funkcjonariusz Straży omówił zasady bezpieczeństwa podczas gier i zabaw na śniegu i lodzie oraz jak zachowywać się w życiu codziennym aby uniknąć nieszczęśliwych wypadków. Na zakończenie wszystkie dzieci, biorące udział w zajęciach otrzymały od sołtysa Włók pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. "Bezpieczne Ferie na Wsi" zakończyła zabawa karnawałowa oraz słodki poczęstunek.

Rada Sołecka serdecznie dziękuje Lucynie Bąk, Małgorzacie Grzywińskiej, Marcie Kossakowskiej, Anieli Jedynak, Jadwidze Łuczyńskiej, Tomaszowi Staściukowi, Bartoszowi Grzywińskiemu oraz Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie za pomoc i wsparcie przy realizacji zadania.