2013-01-22

"Link do przyszłości"

"Wystarczy nie bać się swoich marzeń i pomysłów i... wiedzieć, jak się do tego zabrać"

W dniu 16.01.2013 roku filie Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów Biblioteki w Owieśnie i Ostroszowicach realizowały projekt edukacyjny pn. "Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera".

Celem projektu było wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w szeroki i nieszablonowy sposób, uwzględniając przy tym rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Projekt prowadzony jest przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy "YouthSpark" oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Nasze spotkania realizowane były w formie 1,5 godzinnych warsztatów które poprzez ćwiczenia i dyskusję miały zachęcić uczestników do aktywności. Do poprowadzenia warsztatów został zaproszony profesjonalista Marcina Jurków, który pomimo swojego młodego wieku bardzo dobrze odnalazł się na rynku pracy. Na co dzień wykonuje niezwykle ciekawe zajęcia i co ważne - robi to z pasją. Podczas warsztatów podzielił się on swoim doświadczeniem, opowiadał o najważniejszych decyzjach i punktach zwrotnych w życiu szkolnym i zawodowym.

Dzięki projektowi uczniowie szkół średnich oraz klas gimnazjalnych poznali przykłady profesji, które mogą zainspirować ich do wyboru kariery zawodowej w przyszłości.

Spotkania z młodzieżą zorganizowane w bibliotekach pokazały, że młodzi są pełni energii, zaangażowania, kreatywnego myślenia, a co najważniejsze posiadają duży potencjał, który na pewno wykorzystają w swojej przyszłości zawodowej.

Joanna Pestkowska - Biblioteka Publiczna Owiesno
Maria Kirkiewicz - Biblioteka Publiczno-Szkolna Ostroszowice

Link do przyszłościLink do przyszłościLink do przyszłościLink do przyszłości