2013-01-21

Słowa mają wielką moc

19 stycznia 2013r. w Bibliotece Publicznej Gminy Dzierżoniów w Mościsku zakończyła się druga edycja zajęć literackich Projekt Książka. Słowa mają wielką moc.

Młodzi adepci pióra mogli się o tym przekonać pracując nad drugim wspólnym tomikiem. Jego tworzenie zajęło niemal cztery miesiące. Pierwsza wylosowana osoba rozpoczęła opowieść, każda następna dopisywała swoją część, uwzględniając wcześniejsze wydarzenia. Aby było jeszcze ciekawiej, a zarazem trudniej autorzy losowali słowa, które musiały się potem znaleźć w ich fragmentach opowieści. Na cotygodniowych spotkaniach uzgadniany był kształt książki i korygowane wszelakie błędy. Jednak przede wszystkim była to dobra zabawa, podczas której było można poznać tajniki języka polskiego i szlifować umiejętności pisarskie.

Zespół autorski nadał książce tytuł: "Przygody Mirandy i Oliwki w najpiękniejszej wsi". Można ją obejrzeć, przeczytać i wypożyczyć w bibliotece w Mościsku.

Zapraszamy do świata naszej wyobraźni!

Opiekun projektu: Danuta Wiśniewska

Słowa mają wielką mocSłowa mają wielką moc