I jak to mówi Jurek Owsiak... w Ostroszowicach się działo!

2013-01-16

I jak to mówi Jurek Owsiak... w Ostroszowicach się działo!

W niedzielę 13 stycznia 2013 roku cała Polska oszalała i zagrała dwudziesty pierwszy raz na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W gminie Dzierżoniów zagraliśmy po raz trzynasty.

W organizację Finału w Ostroszowicach czynnie włączyli się wychowankowie Gminnego Przedszkola Publicznego, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika oraz nauczyciele i pracownicy administracyjno-obsługowi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach.

Od 2007 roku Sztab w Ostroszowicach ma zasięg gminny, bowiem do współpracy włączają się uczniowie i nauczyciele z placówek oświatowych funkcjonujących na terenie Gminy Dzierżoniów. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był w tym roku wyjątkowy. Orkiestra zagrała nie tylko dla dzieci, ale także i dla seniorów. Na ten szczytny cel kwestowało 27 wolontariuszy ze szkół podstawowych z Ostroszowic, Tuszyna i Mościska.

W niedzielę w sali Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ostroszowicach na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagrali: Ludowy Zespół "Macieje", Zespól Śpiewaczy "Uciecho-Wianki", strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostroszowicach, przedszkolaki i uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach, wychowankowie oddziału przedszkolnego w Tuszynie, Robert Kostan (zorganizował kulig), a absolwentka Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ostroszowicach - Edyta Świerczyńska proponowała przejażdżki konne.

Oprócz występów artystycznych, pokazów strażackich, konnych przejażdżek pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Ostroszowicach zorganizowali sklepik szczęścia, małą kawiarenkę, w której za przysłowiową złotówkę można było wypić aromatyczna kawę i zjeść pyszne ciasto, które przygotowali rodzice uczniów. W przerwach między występami panie Alicja Najwer i Iwona Cebulska z powodzeniem zapraszały do kupna gadżetów, które otrzymaliśmy z fundacji Jurka Owsiaka oraz sponsorów.

I znów ogromny sukces: zebraliśmy kwotę 7 132,51 zł.

Wszystkim darczyńcom - mieszkańcom Ostroszowic, Jodłownika, Myśliszowa, Owiesna i Grodziszcza, Markowi Chmielewskiemu - wójtowi Gminy Dzierżoniów, Ryszardowi Brzeskiemu - sekretarzowi Gminy Dzierżoniów, radnym Gminy Dzierżoniów - Januszowi Szoździe i Piotrowi Śliwie, sołtysom Joannie Pestkowskiej (Owiesno), Bożenie Kujawie (Jodłownik), Krzysztofowi Krupiarzowi (Ostroszowice), lokalnym artystom, Dorocie Chmielewskiej, Ryszardowi Wojnarskiemu, Ochotniczej Straży Pożarnej z Ostroszowic, zespołom "Macieje" i "Uciecho-Wianki", Robertowi Kostanowi, Edycie Świerczyńskiej, wolontariuszom i ich opiekunom oraz wszystkim pracownikom pedagogicznym i administracyjno-obsługowym Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach dziękujemy za zaangażowanie i pracę na rzecz XXI Finału WOŚP w Ostroszowicach.

I jak to mówi Jurek Owsiak w Ostroszowicach się działo!I jak to mówi Jurek Owsiak w Ostroszowicach się działo!I jak to mówi Jurek Owsiak w Ostroszowicach się działo!I jak to mówi Jurek Owsiak w Ostroszowicach się działo!I jak to mówi Jurek Owsiak w Ostroszowicach się działo!I jak to mówi Jurek Owsiak w Ostroszowicach się działo!