2007-09-07

Nowy rok szkolny w Piławie Dolnej

3 września 2007r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Piławie Dolnej powitali nowy rok szkolny 2007/2008.

Program artystyczny z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej zaprezentowali uczniowie klasy VI pod kierunkiem wychowawcy p. Agnieszki Dębiec. Słowami poetów przypomnieli tragiczne dla Polski wydarzenia. Cała społeczność szkolna, rodzice oraz zaproszeni goście odśpiewali hymn państwowy oraz wysłuchali wzruszającej mowy kombatanta drugiej wojny światowej p. Ludwika Skokunia. Delegacja uczniów na czele z p. dyrektor Małgorzatą Lis oraz zaproszeni goście złożyli kwiaty pod obeliskiem „Poległym za Polskę”.

W drugiej części uroczystości wszyscy powitali nowy rok szkolny i wysłuchali 10 przykazań szczęśliwego ucznia na rok 2007/2008. Na koniec p. dyrektor Małgorzata Lis oraz p. wicewójt Jolanta Zarzeka ciepłymi słowami zwróciły się do uczniów życząc wszystkim samych sukcesów.

Agnieszka Dębiec