2013-01-08

Angielski w bibliotece

Przez trzy dni w tygodniu w Bibliotece Publiczno-Szkolnej w Ostroszowicach 6-letnie dzieci uczestniczą w kursie e-learningowym "FunEnglish.pl". Jest to bezpłatny projekt nauki języka angielskiego dla dzieci.

Ze względu na wiek dzieci przyjęliśmy konwencję prowadzenia zajęć w grupach. Dominującą metodą pracy jest zabawa. Nauka odbywa się w nieskrępowanej i wesołej atmosferze. Dzieci są szczęśliwe i bardzo zadowolone. Uwielbiają gry, tańce, łamigłówki oraz dawanie upustu fantazji i "szaleństwu" w jak najlepszym stylu. Zajęcia prowadzi wolontariuszka Pani Dorota Sobczuk, świetnie znająca język angielski.

Połączenie zabawy z wykorzystaniem komputera to wspaniała forma pracy z najmłodszymi. Znakomicie podnosi również atrakcyjność pracy w biblioteki i poszerza ofertę edukacyjną dla jej użytkowników. Dla nas w Ostroszowicach, angielski jest OK.

Tekst: Maria Kirkiewicz - Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów z/s w Mościsku, Filia nr 1 w Ostroszowicach

Angielski w biblioteceAngielski w biblioteceAngielski w biblioteceAngielski w bibliotece