2013-01-02

Wybieram wiedzę - zakończenie I części projektu

W dniu 14 grudnia 2012r. odbyło się uroczyste zakończenie I części projektu pn. "Wybieram wiedzę - edukacja finansowa dla kobiet z gminy Dzierżoniów", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W spotkaniu udział wzięli uczestnicy projektu oraz przedstawiciele realizatora projektu - Europejskiej Akademii Finansowej sp. z o.o. W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele Partnera Projektu - gminy Dzierżoniów.

Wójt gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski podziękował uczestnikom za zaangażowanie i aktywność w organizowanych zajęciach projektowych oraz wręczył każdej z uczestniczek zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

Spotkanie kończące realizację I części projektu było okazją do podzielenia się wrażeniami i opiniami na temat realizowanych zajęć, podczas których panie zdobywały wiedzę z zakresu pozyskiwania środków z Unii Europejskiej, finansów i przedsiębiorczości. Podczas warsztatów komputerowych nauczyły się obsługiwać najbardziej popularne przeglądarki internetowe, założyły własne konta pocztowe e-mail, przygotowywały wniosek aplikacyjny o środki finansowe w ramach tzw. "Małych Projektów", jak również obsługiwały programy bankowości elektronicznej wybranych banków. Wszystkie Panie pozytywnie zdały też egzamin końcowy.