Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu

2012-12-17

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - e-inclusion
w Gminie Dzierżoniów

Wójt Gminy Dzierżoniów ogłasza nabór do projektu "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - e-inclusion w Gminie Dzierżoniów" współfinansowanego przez Unię Europejską za środków EFRR w ramach POIG 8.3 Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - eInclusion.

Celem projektu jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu społeczności w Gminie Dzierżoniów, poprzez zapewnienie dostępu do szerokopasmowego Internetu oraz niezbędnego sprzętu i oprogramowania, przy zapewnieniu odpowiednich warunków jego użytkowania i pomocy technicznej. Zapewnienie 40 rodzinom z Gminy Dzierżoniów, bezpłatnego dostępu do Internetu, użyczenie laptopów na okres 5 lat oraz umożliwienie odbywania kursów z obsługi komputera i posługiwania się Internetem.

Do projektu mogą się zgłaszać rodziny z Gminy Dzierżoniów. Podstawowymi kryteriami kwalifikującymi Beneficjenta ostatecznego do Projektu jest:

• Kryterium dochodowe upoważniającego go do otrzymania wsparcia w ramach systemu pomocy społecznej i systemu świadczeń rodzinnych.
  • Kryterium wykluczenia cyfrowego: gospodarstwo domowe nie posiada komputera i dostępu do Internetu, a posiada techniczne możliwości podłączenia Internetu.
  • Kryterium niepełnosprawności: gospodarstwo domowe, w którym członkowie rodzin posiadają stopień niepełnosprawności znacznego lub umiarkowanego stopnia potwierdzona orzeczeniem.
  • Kryterium oświatowe: gospodarstwo domowe mające na utrzymaniu dzieci i młodzież uczącą się.
  • W szczególnych przypadkach Beneficjentami ostatecznymi mogą być rodziny zastępcze.

Formularze zgłoszeniowe (w formie ankiety weryfikacyjnej) można pobierać i składać od 17 grudnia 2012 r. do 11 stycznia 2013 r. do godziny 11:00 (pon.-pt. w godz. 7.30-15.30) w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie 58-200, ul. Piastowska 1.

Do pobrania: