Gmina Dzierżoniów na VI Ślężańskim Festiwalu

2012-12-11

Gmina Dzierżoniów na VI Ślężańskim Festiwalu

Tradycja świąt Bożego Narodzenia zajmuje szczególne miejsce w sercach Polaków. Przywiązujemy do niej wielką wagę, poświęcamy jej dużo czasu i energii. Nie wyobrażany sobie świąt bez Pasterki, choinki, bombek, światełek, szopki, kolęd, prezentów i oczywiście tradycyjnych potraw wigilijnych.

Właśnie tej świątecznej tradycji poświęcona była impreza zorganizowana w dniach 8-9 grudnia 2012r. w hali widowiskowo-sportowej Gimnazjum Gminnego im. Piotra Włostowica w Sobótce pn. "VI Ślężański Festiwal Rzemiosł, Rękodzieła, Produktu Lokalnego, Stołów i Tradycji Wigilijnych" przez Stowarzyszenie" Ślężanie - Lokalna Grupa Działania", Urząd Miasta i Gminy Sobótka oraz Powiat Wrocławski.

Gminę Dzierżoniów reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Owiesna: pp. Anna Klimczak, Barbara Klimczak, Agnieszka Klimczak-Bober, Maria Bober, Krystyna Koleśnik, Jadwiga Szulc, Mariola Bąba, Wanda Poznańska, Anna Starenda, Danuta Huda, Zofia Sadło, Grażyna Kozioł oraz Danuta Ordon. Na pięknie udekorowanym stole wigilijnym znalazły się wszystkie tradycyjne potrawy z barszczykiem, uszkami, kutią, zupą grzybową, karpiem, kompotem z suszu, pierogami i ciastem świątecznym. Przewodnicząca KGW Pani Anna Klimczak opowiedziała o dawnych zwyczajach i tradycji przygotowywania stołów bożonarodzeniowych kultywowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich w Owieśnie, które funkcjonuje od 17 lipca 1968r. i gromadzi już trzy pokolenia mieszkańców Owiesna oraz zdradziła szczegóły receptury przygotowywania niektórych potraw takich jak: pierogi pieczone drożdżowe nadziewane farszem mięsnym, pieczarki w cieście naleśnikowym oraz karp na kopcu kapusty. Wspólnie wykonana kolęda oraz życzenia dedykowane uczestnikom tej imprezy wprowadziły wszystkich uczestników i gości tej imprezy w świąteczny nastrój.

Bardzo dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Owiesna za godne reprezentowanie Gminy Dzierżoniów!!!

Gmina Dzierżoniów na VI Ślężańskim Festiwalu Gmina Dzierżoniów na VI Ślężańskim Festiwalu Gmina Dzierżoniów na VI Ślężańskim Festiwalu Gmina Dzierżoniów na VI Ślężańskim Festiwalu