Inwestycje drogowe w Gminie Dzierżoniów

2012-11-16

Inwestycje drogowe w Gminie Dzierżoniów

W październiku 2012r. zakończono prace przy przebudowie odcinka drogi w Roztoczniku. Polegały one na wykonaniu nowej nawierzchni bitumicznej na długości 380m., budowie przepustu i wprowadzeniu nowego oznakowania drogowego.

W Uciechowie natomiast wykonano nową nawierzchnię na ul. Lipowej o długości 500m. Na tej ulicy planowane są kolejne etapy prac drogowych, których zasięg uzależniony będzie od wysokości pozyskanych zewnętrznych środków finansowych.

Inwestycje te współfinansowane przez Agencję Nieruchomości Rolnych we Wrocławiu, Województwo Dolnośląskie oraz Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie poprawiły komfort i bezpieczeństwo poruszania się po drogach lokalnych.

Obecnie trwają również prace związane z budową chodnika dla pieszych przy drodze powiatowej nr 3006D w Ostroszowicach. Zakres tej inwestycji obejmuje także wykonanie miejsc postojowych oraz zatoki autobusowej wraz z montażem nowej wiaty przystankowej.