Gminne Obchody Święta Niepodległości

2012-11-13

Gminne Obchody Święta Niepodległości

W piątek 9 listopada 2012r. w kościele parafialnym w Tuszynie odprawiona została msza św. za Ojczyznę, którą odprawił ksiądz proboszcz Stanisław Olszowy. Uczestniczyli w niej licznie przybyli na obchody Dnia Niepodległości przedstawiciele lokalnych władz, delegacje organizacji kombatanckich, dyrektorzy gminnych placówek oświatowych, poczty sztandarowe oraz młodzież szkół podstawowych i Gimnazjum Gminnego oraz mieszkańcy gminy.

Obchody po raz kolejny uświetnili żołnierze Grupy Rekonstrukcji Historycznej 58 Pułku Piechoty.

Po mszy uczestnicy uroczystości przeszli pod obelisk. Okolicznościowe wiązanki kwiatów złożyli: Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, Przewodniczący Rady Gminy Dzierżoniów Grzegorz Powązka, Zastępca Wójta Gminy Jolanta Zarzeka, Ryszard Brzeski Sekretarz Gminy Dzierżoniów, Wicestarosta Dzierżoniowski Dariusz Kucharski, Zastępca Burmistrza Dzierżoniowa Ryszard Szydłowski, Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów, dyrektorzy oraz uczniowie gminnych placówek oświatowych, przedstawiciele Gminnego Związku Kombatantów, Stowarzyszenia Kresowian, Stowarzyszenia "Wzgórza Kiełczyńskie". Płomieniem zniczy, bielą i czerwienią kwiatów, oddali oni hołd wszystkim, poległym w walce o wolną i niepodległą Polskę. Zebrani uczestniczyli również w Apelu Poległych i wysłuchali okolicznościowych przemówień Wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego oraz Prezesa Gminnego Związku Kombatantów Ludwika Skokunia.

Po oficjalnych uroczystościach goście zostali zaproszeni przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie do obejrzenia montażu słowno-muzycznego i wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

Gminne Obchody Święta NiepodległościGminne Obchody Święta NiepodległościGminne Obchody Święta NiepodległościGminne Obchody Święta Niepodległości