Strona główna

Piława Dolna nagrodzona w konkursie Piękna Wieś Dolnośląska !!!

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2012-10-18

Piława Dolna nagrodzona w konkursie Piękna Wieś Dolnośląska !!!

aktualności Gmina Dzierżoniów

W sobotę 13 października 2012r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu Piękna Wieś Dolnośląska 2012r., którego organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

W tym roku w konkursie gminę Dzierżoniów reprezentowali:

  1. Dobrocin - w kategorii "Najpiękniejsza Wieś"
  2. Roztocznik - w kategorii "Najlepszy start w odnowie wsi"
  3. Piława Dolna i Uciechów - w kategorii "Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi" z projektami:
    • "Klub integracji międzypokoleniowej - aktywna wieś dzięki aktywnym seniorom" (Piława Dolna).
    • Majówka charytatywna "Zdrowie za jeden uśmiech" (Uciechów).

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w tym roku w Pęgowie (gmina Oborniki Śląskie) - Najpiękniejszej Wsi Dolnośląskiej 2012. Pęgów to "wieś truskawkowa" i wieś "pięknych ogrodów". Ale największą wartością wsi są oczywiście jej aktywni mieszkańcy na czele z panią sołtys i prezesem lokalnego stowarzyszenia.

My również cieszyliśmy się tego dnia z sukcesu. Projekt z Piławy Dolnej uzyskał III miejsce w konkursie, a delegacja, złożona z przedstawicieli stowarzyszenia "Piława Dolna" oraz członków Zespołu Pieśni i Tańca Górali Czadeckich "Poiana", odebrała nagrodę z rąk Włodzimierza Chlebosza - Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego i Pawła Czyszczonia - Dyrektora Wydziału Obszarów Wiejskich UMWD. Mieszkańcom Piławy Dolnej w tym szczególnym dniu towarzyszyli przedstawiciele Dobrocina, Roztocznika, Uciechowa i Mościska. W uroczystościach brała również udział Jolanta Zarzeka - Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów. To był piękny dzień. Cieszyliśmy się z nagrody dla Piławy Dolnej, spotkaliśmy wielu lokalnych liderów i wymienialiśmy doświadczenia. W jednym miejscu skupiło się mnóstwo pozytywnej energii, którą zauważył i bardzo docenił obecny na uroczystości twórca odnowy wsi w Polsce - wojewoda opolski Ryszard Wilczyński.

Gratulujemy Piławie Dolnej i dziękujemy mieszkańcom wszystkich miejscowości biorących udział w konkursie.

Piława Dolna nagrodzona w konkursie Piękna Wieś Dolnośląska !!!Piława Dolna nagrodzona w konkursie Piękna Wieś Dolnośląska !!!Piława Dolna nagrodzona w konkursie Piękna Wieś Dolnośląska !!!
powrót do poprzedniej strony