2012-10-17

Uwaga mieszkańcy!!!

W powiecie dzierżoniowskim doszło ostatnio do kilku oszustw na tzw. wnuczka i na siostrzeńca. Oszukany 81-letni mężczyzna stracił w ten sposób ponad 12 tysięcy złotych, natomiast 75-letnia kobieta 24 tysiące złotych.

Mechanizm był taki: do oszukanych osób zadzwonił rzekomy wnuczek, który mówił, że jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Prosił o pomoc. Zapowiedział, że po pieniądze przyjedzie kolega. Kolega się pojawił, zabrał gotówkę i zniknął. Jak się okazało prawdziwy wnuczek czy też siostrzeniec nie miał jednak z tą sprawą nic wspólnego.

Policja apeluje, by nie dawać wiary rzekomym wnuczkom przysyłającym po pieniądze obce osoby. W przypadku, gdy po pieniądze ma przyjechać rzekomy "kurier" zadzwoń pod numer 997. Policjanci sprawdzą wtedy dokładnie kim jest osoba prosząca o pomoc finansową.

Bezpłatne telefony alarmowe: 997, 112
Oficer Dyżurny Komendy Policji 74 832-22-20