Otwarcie Centrum Kulturalno – Sportowego w Uciechowie.

2007-08-31

Otwarcie Centrum Kulturalno – Sportowego w Uciechowie.

Gmina Dzierżoniów organizuje w sobotę 8 września 2007 r. otwarcie Centrum Kulturalno – Sportowego w Uciechowie.

Nowy obiekt przeznaczony jest na imprezy sportowe i kulturalne, tak ważne dla rozwoju tożsamości społeczności lokalnej i zachowania dziedzictwa kulturowego. Projekt realizowany był w ramach działania 2.3 Sektorowego Programu Operacyjnego Rolnictwo „Odnowa wsi oraz zachowanie i ochrona dziedzictwa kulturowego” i otrzymał maksymalne możliwe dofinansowanie w wysokości 450.000 zł. Mieszkańcy gminy i powiatu dzierżoniowskiego mogą korzystać z powiększonego boiska do piłki nożnej wraz z drewnianymi trybunami. Znajdą tutaj także nowe boiska do koszykówki i tenisa. Oprócz tego powstał plac zabaw dla dzieci z huśtawkami, piaskownicą oraz ścieżką zdrowia. Postawiono również drewnianą wiatę i grill ze stołem i ławkami, na przykład dla rodzin podróżujących na rowerach i mających ochotę na mały piknik po drodze. Do Centrum prowadzi nowo wybudowana droga dojazdowa. Drużyny piłkarskie mogą korzystać z budynku zaplecza sanitarno - socjalnego z szatnią i kuchnią, który może pełnić też rolę wiejskiej sali spotkań.

W sobotę 8 września planujemy rozegranie meczu piłki nożnej dla drużyn młodzieżowych od godz. 10.00. Ponadto przewidziany jest Powiatowy Zlot Rowerowy, gry i zabawy sportowe dla dzieci oraz mieszkańców i zaproszonych gości.

Oficjalne i uroczyste otwarcie Centrum Kulturalno – Sportowego w Uciechowie odbędzie się o godz. 14.30. Swoją obecność zapowiedzieli: Marszałek Andrzej Łoś oraz Paweł Czyszczoń - dyrektor Wydziału Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu. Na godz.16 zaplanowano mecz otwarcia sezonu juniorów. Na koniec zorganizowany będzie towarzyski mecz samorządowcy kontra mieszkańcy Uciechowa.