Kolejny sukces gminy Dzierżoniów w konkursie

2012-08-29

Kolejny sukces gminy Dzierżoniów w konkursie
"Piękna Wieś Dolnośląska"

W dniu 28.08.2012r. członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Włodzimierz Chlebosz na konferencji prasowej ogłosił wyniki konkursu pn. "Piękna Wieś Dolnośląska 2012", w którym Sołectwo Piława Dolna zajęło III miejsce w kategorii "Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi" z przedsięwzięciem "Klub integracji międzypokoleniowej - aktywna wieś dzięki aktywnym seniorom". Serdecznie gratulujemy mieszkańcom Piławy Dolnej.

Do konkursu w tym roku przystąpiły również sołectwa :

• Dobrocin w kategorii "Najpiękniejsza Wieś Dolnośląska"
  • Uciechów z przedsięwzięciem "ZDROWIE ZA JEDEN UŚMIECH", w kategorii "Najlepsze przedsięwzięcie Odnowy Wsi"
  • Roztocznik z projektem "FAJNA RZECZ - ŚMIECI PRECZ", w kategorii "Najlepszy start w Odnowie Wsi"

Ideą konkursu jest wyróżnienie najbardziej kreatywnych i pomysłowych mieszkańców z terenów wiejskich, którzy starają się aby ich wieś była coraz piękniejsza. Konkurs zorganizowany był w czterech kategoriach: "Najpiękniejsza Wieś", "Najpiękniejsza Zagroda", "Najlepsze przedsięwzięcie Odnowy Wsi", "Najlepszy start w Odnowie Wsi".

Przypominamy również, że konkurs ten organizowany jest już od czterech lat a Gmina Dzierżoniów może pochwalić się następującymi nagrodami :

• 2009 rok Najpiękniejsza Wieś Dolnośląska - I miejsce Sołectwo Mościsko, Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi - I miejsce "Święto Niezapominajki" - Sołectwo Włóki
  • 2010 rok Najlepszy start w Odnowie Wsi - II miejsce "Placyk tanecznych uciech", Sołectwo Uciechów

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za zaangażowanie w proces odnowy wsi oraz zachęcamy do dalszej pracy na rzecz swoich miejscowości.

Komunikat podsumowujący konkurs

Kolejny sukces gminy Dzierżoniów w konkursie <br /> Piękna Wieś Dolnośląska