2012-07-30

Piękna Wieś Dolnośląska 2012

Już po raz czwarty Samorząd Województwa Dolnośląskiego ogłosił konkurs "Piękna Wieś Dolnośląska". Konkurs ma na celu wyłonienie i promowanie wzorcowych działań i przedsięwzięć realizowanych na terenach wiejskich oraz stworzenie płaszczyzny wymiany doświadczeń.

Rywalizacja prowadzona jest w 4 kategoriach, do których zgłosiły się także miejscowości terenu naszej gminy. W kategorii "Najpiękniejsza Wieś" swoją kandydaturę zgłosił Dobrocin, o tytuł "Najlepszego Przedsięwzięcia Odnowy Wsi" rywalizują Uciechów i Piława Dolna, a w kategorii "Najlepszy start w Odnowie Wsi" w konkursowe szranki stanął Roztocznik. W tej edycji nasza gmina nie ma reprezentanta w kategorii "Najpiękniejsza Zagroda".

W związku z konkursem 26 lipca 2012r. w/w miejscowości były wizytowane przez Komisję Konkursową powołaną przez Marszałka Województwa. Swoją wizytę Komisja rozpoczęła w Uciechowie, po czym odwiedziła kolejno Piławę Dolną, Roztocznik i Dobrocin. W każdej miejscowości jurorzy poznali działania i przedsięwzięcia podejmowane i realizowane przez społeczność lokalną. Jurorzy opuszczali gościnną gminę Dzierżoniów zauroczeni przede wszystkim wielką aktywnością i otwartością mieszkańców, różnorodnością podejmowanych inicjatyw oraz współpracą sołectw z władzami samorządowymi.

Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników tegorocznego konkursu i życzymy jak najwyższych lokat. Zakończenie prac Komisji i rozstrzygniecie konkursu już w sierpniu tego roku.