AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2012-07-30

Piękna Wieś Dolnośląska 2012

aktualności Gmina Dzierżoniów

Już po raz czwarty Samorząd Województwa Dolnośląskiego ogłosił konkurs "Piękna Wieś Dolnośląska". Konkurs ma na celu wyłonienie i promowanie wzorcowych działań i przedsięwzięć realizowanych na terenach wiejskich oraz stworzenie płaszczyzny wymiany doświadczeń.

Rywalizacja prowadzona jest w 4 kategoriach, do których zgłosiły się także miejscowości terenu naszej gminy. W kategorii "Najpiękniejsza Wieś" swoją kandydaturę zgłosił Dobrocin, o tytuł "Najlepszego Przedsięwzięcia Odnowy Wsi" rywalizują Uciechów i Piława Dolna, a w kategorii "Najlepszy start w Odnowie Wsi" w konkursowe szranki stanął Roztocznik. W tej edycji nasza gmina nie ma reprezentanta w kategorii "Najpiękniejsza Zagroda".

W związku z konkursem 26 lipca 2012r. w/w miejscowości były wizytowane przez Komisję Konkursową powołaną przez Marszałka Województwa. Swoją wizytę Komisja rozpoczęła w Uciechowie, po czym odwiedziła kolejno Piławę Dolną, Roztocznik i Dobrocin. W każdej miejscowości jurorzy poznali działania i przedsięwzięcia podejmowane i realizowane przez społeczność lokalną. Jurorzy opuszczali gościnną gminę Dzierżoniów zauroczeni przede wszystkim wielką aktywnością i otwartością mieszkańców, różnorodnością podejmowanych inicjatyw oraz współpracą sołectw z władzami samorządowymi.

Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników tegorocznego konkursu i życzymy jak najwyższych lokat. Zakończenie prac Komisji i rozstrzygniecie konkursu już w sierpniu tego roku.

Piękna Wieś Dolnośląska 2012Piękna Wieś Dolnośląska 2012Piękna Wieś Dolnośląska 2012Piękna Wieś Dolnośląska 2012Piękna Wieś Dolnośląska 2012Piękna Wieś Dolnośląska 2012Piękna Wieś Dolnośląska 2012Piękna Wieś Dolnośląska 2012Piękna Wieś Dolnośląska 2012Piękna Wieś Dolnośląska 2012Piękna Wieś Dolnośląska 2012Piękna Wieś Dolnośląska 2012
powrót do poprzedniej strony