2012-07-13

Bezpieczne wakacje

Wyjeżdżasz na wakacje? Pomyśl o bezpieczeństwie swojego domu. Policja przypomina o konieczności zabezpieczenia mienia pozostawionego bez opieki podczas letniego wypoczynku w sposób uniemożliwiający dostęp do niego osobom niepożądanym.

Najlepiej poproś sąsiadów, jeśli pozostają w miejscu zamieszkania, aby w trakcie Twojej nieobecności zwrócili uwagę na Twój dom, mieszkanie czy samochód. Zostaw sąsiadom Twój numer telefonu, pod którym mogą się z Tobą skontaktować. Pamiętaj, że spotykając podejrzanych, obcych ludzi na klatkach schodowych lub w pobliżu gospodarstw możesz zawsze zadzwonić na policję. Funkcjonariusze przyjadą i sprawdzą z kim macie do czynienia.

Z Komendą Powiatową Policji w Dzierżoniowie można skontaktować się pod bezpłatnymi numerami alarmowymi 997 i 112, a z oficerem dyżurnym pod nr tel. 74 832 22 20