2012-07-03

A teraz wakacje!

W piątek 29 czerwca 2012r. w szkołach zabrzmiał ostatni dzwonek. Uczniowie oraz nauczyciele mogli świętować nadejście upragnionych wakacji.

Tegoroczny finał roku szkolnego był nieco późniejszy niż do tej pory, co związane jest ze zmianami wprowadzonymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w organizacji roku szkolnego. Zazwyczaj nauczyciele i uczniowie mogli wypoczywać już kilka dni wcześniej.

Zakończenie roku szkolnego we wszystkich placówkach oświatowych naszej gminy miało bardzo uroczysty charakter. W czasie apeli szkolnych i spotkań dokonano podsumowania osiągnięć i sukcesów uczniów, nauczycieli i wychowawców w poprzednich 10 miesiącach. A było ich nie mało. Dowodem niech będzie 141 Nagród Wójta Gminy Dzierżoniów: 40 uczniów otrzymało nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce (średnia ocen min. 5,00 i wzorowe zachowanie) a 101 zostało nagrodzonych za szczególne osiągnięcia sportowe. Warto podkreślić, że są to nagrody finansowe.

W minionym roku szkolnym mimo skomplikowanej sytuacji budżetowej naszej gminy, a co za tym idzie również placówek oświatowych, udało się zrealizować postawione zadania. Ich realizacja wymagała dobrego zarządzania i zaangażowania zarówno ze strony dyrektorów, nauczycieli, wychowawców i pracowników administracyjno-obsługowych jak i rodziców i opiekunów naszych uczniów.

Zakończenie roku szkolnego to także czas pożegnań. W tym roku pożegnaliśmy kończące pracę w szkole i odchodzące na zasłużoną emeryturę: Panią Krystynę Chrostowską - nauczycielkę w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku oraz Panią Bogumiłę Pohl - nauczycielkę w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostroszowicach.W tym miejscu jeszcze raz dziękujemy Wam za wieloletnią, pełną zaangażowania i poświęcenia pracę.

A teraz dwa miesiące wakacji! Wszystkim życzymy słońca, radości i dobrego odpoczynku. Do zobaczenia 3 września na rozpoczęciu nowego roku szkolnego 2012/2013.