Podsumowanie VIII Edycji Gminnego Konkursu Ekologicznego

2012-06-21

Podsumowanie VIII Edycji Gminnego Konkursu Ekologicznego

W dniu 21 czerwca 2012r. w Urzędzie Gminy Dzierżoniów odbyło się uroczyste podsumowanie VIII Edycji Konkursu Ekologicznego dla uczniów gminnych placówek oświatowych.

Konkurs podzielony został na dwie części. W części pierwszej uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem "Las całkiem blisko nas". Do konkursu zostały zgłoszone 24 prace. Jury konkursowe było pod wrażeniem poziomu artystycznego i pomysłowości autorów prac i po długich debatach przyznało laury.

1. miejsce zdobyła Aleksandra Niemczyk z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Ostroszowicach
  2. miejsce zdobyła Julia Machaj z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Ostroszowicach
  3. miejsce zdobył Mateusz Zamorski reprezentujący Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Tuszynie.
Jury przyznało również pięć równorzędnych wyróżnień. Otrzymali je:
  • Karolina Niemczyk z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Ostroszowicach
  • Sara Szeliga z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Piławie Dolnej
  • Natalia Kliś ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie
  • Kamila Chlipała z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Piławie Dolnej
  • Elżbieta Krawczyk z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Ostroszowicach.

Nagrody oraz dyplomy laureatom wręczył Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski.

Druga część konkursu dotyczyła zbiórki zużytych baterii w poszczególnych placówkach oświatowych w roku szkolnym 2011/2012. Najwięcej zużytych baterii zebrali uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Mościsku. Na kolejnych miejscach uplasowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie, Gimnazjum Gminnego im. ks. Jana Melca w Dzierżoniowie, Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Ostroszowicach oraz Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Piławie Dolnej.

Nagrody finansowe za udział w konkursie z rąk Wójta Gminy odebrali dyrektorzy szkół. W tym roku w gminnych placówkach oświatowych udało się zebrać 347 kg zużytych baterii. Wszystkim ekologom serdecznie gratulujemy.

Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez pracowników Referatu Mienia Komunalnego, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Dzierżoniów.

Podsumowanie VIII Edycji Gminnego Konkursu EkologicznegoPodsumowanie VIII Edycji Gminnego Konkursu EkologicznegoPodsumowanie VIII Edycji Gminnego Konkursu Ekologicznego