2012-06-19

IX Piknik Rodzinny - Włóki 2012

17 czerwca 2012r. na placu sportowo-rekreacyjnym we Włókach już po raz dziewiąty odbył się Piknik Rodzinny. Organizatorem tej imprezy była Gmina Dzierżoniów oraz sołectwa Włóki i Tuszyn.

Wolne niedzielne popołudnie sprawiło, że mieszkańcy na Piknik przybywali całymi rodzinami. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji i zadbali o różnorodność i atrakcyjność rozrywek. W zabawach udział brały całe rodziny. Do dyspozycji najmłodszych były dmuchane zabawki i euro-bungee. Podobnie jak w latach ubiegłych z wizytą przyjechali strażacy z OSP, tym razem z Roztocznika. Druhowie zaprezentowali najmłodszym wyposażenie wozu bojowego oraz zorganizowali mini zawody strażackie Swoje umiejętności zaprezentowali również karatecy z Klubu Karate Kyokushin z Dzierżoniowa, wykazując się imponującą sprawnością, gibkością i siłą. Dużym zainteresowaniem wśród obecnych cieszyło się stanowisko ogniowe przygotowane przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej 58 Pułku Piechoty pod dowództwem kapitana Rafała Koska.

Na boisku do koszykówki rozegrany został IX Turniej Streetballa o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów. Mecze rozegrały między sobą 6 drużyn a nagrody za I miejsce trafiły w ręce drużyny "Ruda na Bar" z Dzierżoniowa. Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy i już zapraszamy na kolejną edycję turniejowych zmagań.

Na piknikowej scenie prezentowali się młodzi wykonawcy z terenu naszej gminy prezentując naprawdę duże umiejętności wokalne. Przez cały czas trwania Pikniku goście korzystali z bogato zaopatrzonych stoisk gastronomicznych przygotowanych przez sołectwa Włóki i Tuszyn oraz Koło Gospodyń Wiejskich. Piknikowe popołudnie zakończyła zabawa pod gołym niebem, a jej muzyczną oprawę zapewnił jak zwykle p. Damian Drozdowski z Gminnej Biblioteki Publicznej w Mościsku.